10 przerażających gadżetów urodowych, których kobiety dawniej używały do układania włosów

Piękno wymaga poświęceń. Piękne panie decydowały się na różne poświęcenia dla ładnej, oszałamiającej fryzury.

Gdy widzimy te przerażające gadżety, zaczynamy rozumieć, że jesteśmy szczęśliwymi ludźmi. Przyszłaś do salonu fryzjerskiego, wygodnie usiadłaś sobie w fotelu, czytasz magazyn, a fryzjer tymczasem stwarza na twojej głowie coś niezwykłego.

1. Grzebień z kości, V-VIII w.

Grzebień

Wśród Merowingów (dynastia królów panująca w państwie frankijskim – dzisiejsza Francja i Niemcy) na pewno nie było weganów, inaczej kobiety musiałyby czesać włosy palcami. Między innymi obok grzebienia leży spinka i nożyce.

2. Szczypce do trwałej ondulacji i trymer.

Szczypce

Za pomocą takiego narzędzia kobiety w Starożytnym Egipcie robiły trwałą ondulację. Co prawda nie robiły tego same, lecz specjalnie wykształceni niewolnicy-fryzjerzy. Takie narzędzia do trwałej ondulacji i strzyżenia włosów zrobione były z brązu i były nieco podobne do broni.

3. Suszarka Thermicon, lata 80. wieku XIX.

Suszarka Thermicon

Technologia używania urządzenia była dosyć prosta: do specjalnego pojemnika z dwoma drewnianymi rączkami nalewano wrzątek. Pojemnik posiadał wypustki, którymi przeczesywano włosy. Producent Thermicon przekonywał, że urządzenie wysuszy włosy w ciągu kilku minut (co prawda trudno w to uwierzyć).

4. Urządzenie do trwałej ondulacji, 1891.

Urządzenie do trwałej ondulacji

W taki sposób wyglądał pierwszy gadżet do trwałej ondulacji. Trafił do sklepów w 1891 roku. Metalowy wałek rozgrzewano na ogniu, owijano loki wokół metalowych szczypców i wkładano do otworu w wałku. Dosyć niebezpieczny gadżet.

5. Szczotka elektryczna, lata 90 wieku XIX.

Szczotka elektryczna

Dane narzędzie zostało stworzone przez Charlesa Kleina. Składała się z namagnesowanych prętów metalowych. Głównym zadaniem tej szczotki było nie rozczesywanie włosów. Dzięki magnetoterapii człowiek pozbywał się bólu głowy i szczotka pomagała poradzić sobie z łysieniem.

6. Retro prostownica do robienia hollywoodzkich fal, 1900.

Retro prostownica

Na początku wieku XX kobiety używały tych gadżetów urodowych do tego, aby być podobnymi do ulubionych aktorek.

7. Suszarka fryzjerska, lata 30 wieku XX

.
Suszark fryzjerska

Uważa się, że ta suszarka była prababcią współczesnej. Miejmy nadzieję, że była ona bezpieczna i nie psuła włosów ówczesnych pań.

8. Jeszcze jeden wariant suszarki fryzjerskiej, 1935 rok.

wariant suszarki

W 1935 roku w luksusowych salonach fryzjerskich pojawiło się takiego typu urządzenie. Po raz pierwszy zaprezentowano go na pokazie mody w Londynie. Był to nagrzany, pokryty chromem hełm, który utrwalał fryzurę za pomocą gorącego powietrza.

9. Elektryczne urządzenie do trwałej ondulacji, 1939 rok.

Elektryczne urządzenie

Dzięki takiemu urządzeniu kobieta miała ładne uwodzicielskie loki.

10. Wałki do włosów, lata 20 wieku XX.

Wałki do włosów

Aby zrobić znane loki z epoki jazzu, kobiety musiały nieźle się postarać: loki owijano wokół gorących metalowych wałków. Czas trzymania – 30-60 minut. Po takim zabiegu kobiety miały niesamowicie ładne loki, jednak takie wałki bardzo niszczyły włosy.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty