10 przyczyn łamliwych paznokci

Ładny manicure – duma i wizytówka każdej dziewczyny, więc każda z nas chce mieć zdrowe i długie paznokcie. Dziś oczywiście kobieta ma możliwość przedłużyć paznokcie, jednak jeśli chodzi o naturalne paznokcie, to powinnyśmy wiedzieć, dlaczego one czasami się łamią.

Złamany paznokieć nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również z łatwością może zepsuć humor. Co najciekawsze, istnieje wiele różnych przyczyn łamliwych paznokci. Czasami chodzi o niewłaściwą pielęgnację albo niedobór witamin. W niniejszym zestawieniu 10 przyczyn łamliwych paznokci.

1. Badania

badania

Jednymi z najczęstszych przyczyn łamliwych paznokci są problemy zdrowotne. Kilka lat temu amerykańscy lekarze na podstawie badań doszli do wniosku, że przyczyną łamliwych paznokci mogą być choroby układu pokarmowego. Aby się dowiedzieć dokładniej, co ci dolega, należy zrobić odpowiednie badania. Jeśli twój ulubiony lakier szybko odpryskuje z paznokci, to również może sygnalizować problemy zdrowotne.

2. Niedobór witaminy B7

vitaminy

Jednymi z częstszych przyczyn łamliwych paznokci są niedobory witamin i składników mineralnych niezbędnych dla zachowania urody i zdrowia, a zwłaszcza witaminy B7 (biotyna). Biotyna ma swój udział w zachowaniu odpowiedniej kondycji, skóry, włosów i paznokci. Właśnie dlatego jednym z objawów niedoboru biotyny są rozdwajające się paznokcie. Jeśli masz łamliwe paznokcie, musisz koniecznie zażywać multiwitaminy, a oprócz tego w twoje diecie powinny się znaleźć grzyby, jajka, orzechy, banany, rośliny strączkowe.

3. Niedobór białka

jedzenie

Każda z nas doskonale wie, że niedobór białka może powodować łamliwość paznokci. Jeśli chcesz mieć zdrowe, mocne paznokcie, to twoja dieta powinna zawierać odpowiednią ilość białka. W twoim jadłospisie powinny się znaleźć ryby, mięso, nabiał, jajka, rośliny strączkowe. Lekarze przekonują, że żywność bogata w białko nie tylko odgrywa ważną rolę w zachowaniu zdrowych paznokci, ale również ma swój udział w zachowaniu odpowiedniej kondycji włosów.

4. Niedobór wody w organizmie

woda

Niedobór wody w organizmie negatywnie wpływa nie tylko na nasz wygląd zewnętrzny, ale również na pracę narządów. Przy niedoborze wody w organizmie najbardziej cierpią nerki i narządy przewodu pokarmowego. Mamy łamliwe paznokcie, suchą skórę i matowe włosy. Lekarze podkreślają, że każdy człowiek powinien wypijać 8 szklanek wody niegazowanej dziennie, aby jego organizm mógł prawidłowo funkcjonować.

5. Brak odpowiedniego nawilżenia

krem

Każda dziewczyna doskonale wie, że skóra rąk, zwłaszcza zimą, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia. Każdego dnia należy stosować odpowiednie kremy nawilżające i odżywiające. Po każdym umyciu rąk nakładamy krem nie tylko na dłonie, ale również paznokcie. Aby zabezpieczyć skórę dłoni przez wysuszeniem, a paznokcie przed łamliwością należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji każdego dnia.

6. Częsty, bezpośredni kontakt z detergentami

mycie

Lekarze przekonują, że na stan paznokci niekorzystnie wpływają płyny do mycia naczyń i inne środki czystości dla domu. Jeśli twoje dłonie są narażone na działanie detergentów, środków czystości, musisz chronić dłonie przez stosowanie rękawiczek. Jednym z powodów nadmiernej kruchości paznokci jest mechaniczne uszkodzenie detergentami i środkami chemicznymi.

7. Nie dajesz paznokciom odpocząć

lakier

Każda dziewczyna robi manicure. W naszym przypadku nie chodzi wcale o modne przedłużanie paznokci, lecz o zwykłe usuwanie skórek i piłowanie. Zbyt częste i głębokie piłowanie sprawia, że płytka paznokcia staje się dużo cieńsza i krucha. Częste naniesienie lakieru również negatywnie wpływa na stan naszych paznokci. Jednak to wcale nie oznacza, że musisz zrezygnować z malowania paznokci. Po prostu paznokcie należy zregenerować i dać im odpocząć od obciążających lakierów oraz preparatów przynajmniej w ciągu kilku dni.

8. Nieprawidłowe piłowanie paznokci

paznokcie

Każda dziewczyna powinna wiedzieć, jak prawidłowo piłować paznokcie i jakich używać pilniczków. Nie wolno opiłowywać płytki paznokciowej w obu kierunkach. Jest to niezwykle szkodliwe działanie, które powoduje rozdwajanie paznokci. Piłujemy zawsze w jednym kierunku. Jeśli chodzi o kształt paznokci, to najlepiej sprawdza się kwadratowy lub tradycyjny owalny kształt.

9. Usuwanie skórek z paznokci

manicure

Manicurzystki przekonują, że do usuwania skórek z paznokci nie warto używać cążek. Ponieważ, kiedy usuwamy skórki z paznokci, uszkadzamy skórę wokół paznokcia. Skóra przyrasta do paznokcia, co w konsekwencji może powodować zapalenie. Najlepiej używać różnych preparatów do usuwania skórek, które pozwalają szybko zmiękczyć i usunąć nadmiar skórek wokół paznokci.

10. Używanie gadżetów

telefon

Dziś trudno wyobrazić sobie nasze życie bez tabletów, smartfonów i laptopów. Jednak jeśli chodzi o paznokcie, to zdecydowanie im nie służą. Paznokcie na skutek częstego dotykania ekranu stają się kruche i łamliwe. To również jest jedną z przyczyn tego, dlaczego lakier szybko odpryskuje z paznokci. Jeśli chcesz mieć piękne, zdrowe paznokcie to musisz rzadziej używać gadżetów, a również zdecydować się na krótsze paznokcie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty