10 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim przedłużysz rzęsy

Przedłużanie rzęs – zabieg, który potrzebuje przestrzegania pewnych zasad. Jeśli chcesz mieć pewność, że możesz bez namysłu powierzyć swoje rzęsy stylistce, musisz o nich wiedzieć.

Przedłużanie rzęs – jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, który ma zarówno zalety, jak i wady. Pomaga oszczędzić czas, ale jeśli chcesz cieszyć się z nowych rzęs, to musisz dokładnie wiedzieć, jak to wszystko przebiega.

1. To jak będą wyglądać twoje rzęsy po zabiegu, bezpośrednio zależy od profesjonalizmu stylistki rzęs, która go wykonuje

rzęsy

Najbardziej kobiety obawiają się tego, że zabieg negatywnie wpłynie na wygląd zewnętrzny naturalnych rzęs, zaburzy cykl życia rzęsy, powodując ich wypadanie. Na pewno tego się nie stanie, jeśli skorzystasz z usług profesjonalisty. Dobrze wykonany zabieg w żaden sposób nie wpłynie na kondycję naturalnych rzęs.

2. Nieodpowiednio wykonany zabieg może powodować wypadanie i łamanie się przedłużanych rzęs

twarz

Tydzień po zabiegu będziesz wiedziała, czy warto wracać do salonu kosmetycznego, w którym przedłużano ci rzęsy. Jeśli stylistka rzęs popełniła błąd podczas zabiegu, sklejając naturalne rzęsy między sobą lub mocno zagęściła je, to niebawem zaczną się łamać i wypadać. W takiej sytuacji warto zrobić przerwę przed kolejnym uzupełnianiem rzęs.

3. To jak często będziesz musiała uzupełniać rzęsy, zależy od twego organizmu

kosmetyki

Przedłużone rzęsy trzeba regularnie uzupełniać. Częstotliwość uzupełnienia nie jest uzależniona od tego, jak często pocierasz oczy, robisz intensywny makijaż czy śpisz twarzą w dół. Istnieją dwa istotne czynniki, które wskazują na to, jak często będziesz musiała uzupełniać rzęsy: higroskopijność rzęsy i aktywność gruczołów łojowych. Stylistka rzęs, która zna się na tym, co robi, nigdy nie powie klientce, że nie można moczyć sztucznych rzęs lub malować je. Jeśli natomiast przekonuję klientkę do tego, że nie warto tego robić, to na pewno nie wie, jakie właściwości posiada klej, używany do przedłużania rzęs.

4. Stylistka rzęs powinna wspomnieć o przeciwwskazaniach dla zabiegu przedłużania rzęs

makeup

Profesjonalna stylistka na pewno wymieni wszystkie wady i zalety zabiegu, który przeprowadza. W dodatku powinna zapytać klientkę, czy ona nie cierpi na jakieś choroby przewlekłe, czy nie jest uczulona na składniki sztucznych rzęs i kleju oraz kosmetyki.

5. Konsultacja lekarza

rzęsa

Jeśli jesteś alergikiem, to przed zabiegiem musisz się skonsultować z alergologiem, który z pewnością ci powie, czy klej lub sztuczne rzęsy cię uczulają.

6. Częstotliwość wykonywania zabiegu – kwestia indywidualna

oczy

Doklejone włoski wypadają wraz z naszymi naturalnymi. U każdej kobiety przebiega to w nieco innym tempie: niektóre kobiety już po tygodniu muszą udawać się na uzupełnienie, inne natomiast dopiero po miesiącu. Istotny wpływ na jakość i długotrwałość ma ciąża i zaburzenia hormonalne, które negatywnie wpływają na kondycję naszych rzęs naturalnych, przez co szybciej zaczynają wypadać sztuczne rzęsy.

7. Noszenie soczewek kontaktowych nie jest przeciwwskazaniem do wykonania stylizacji rzęs

soczewki

Mnóstwo modnych magazynów radzi kobietom, noszącym soczewki kontaktowe, zrezygnować z przedłużania rzęs. Eksperci natomiast przekonują, że nie ma żadnych przeciwwskazań do doczepiania rzęs u klientek, noszących soczewki kontaktowe. Doczepiane rzęsy nie mają styczności ze spojówką, więc nie będą podrażniać oczu lub powodować światłowstręt.

8. Hot trendy w przedłużaniu rzęs

moda

Zabieg przedłużania rzęs jest dość długi, ale jednocześnie bardzo prosty, więc stylistki wykonują go zgodnie z jednym i tym samym algorytmem, nie wnosząc od lat żadnych zmian. Jednak profesjonalna kosmetyczka powinna się orientować w modnych trendach w przedłużaniu rzęs i cały czas doskonalić swoje umiejętności poprzez testowanie oraz opanowanie nowych metod. Na przykład dziś ogromną popularnością cieszą się rzęsy 2D i 3D.

9. Posiadaczki krótkich rzęs bez obaw mogą je przedłużać

ladne

Często posiadaczki krótkich i cienkich rzęs zadają stylistce pytanie, czy sztuczne włoski na nich się utrzymują? Z pewnością, tak. Grubość i długość naturalnych rzęs nie ma większego znaczenia. Metoda została w końcu opracowana z myślą o osobach mających krótkie i cienkie włoski, których nie da się spektakularnie wydłużyć za pomocą tuszu do rzęs.

10. Specjalny tusz do doczepianych rzęs

makijaż

Po zabiegu przedłużania rzęs będziesz musiała zrezygnować ze zwykłego tuszu do rzęs i kupić beztłuszczowy tusz, który jest dość drogi, ponieważ zazwyczaj jest produkowany jedynie przez znane marki.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty