10 rzeczy, które świadczą o tym, że jesteś geniuszem, a nie zwykłym leniem

Wysoki iloraz inteligencji, schludność oraz rozsądek nie decydują o tym, czy osoba jest geniuszem. Wielu z nas jest skłonnych do krytykowania siebie i swego otoczenia.

Warto pamiętać o tym, że jeśli krytyka jest konstruktywna, to ma one pozytywne konsekwencje, jeśli natomiast jesteś zwykłym krytykantem, to krytyka może zranić i skrzywdzić inną osobę.

Jeden z przykładów krytyki destruktywnej – często mówimy, że ktoś jest leniwy, przy tym nie zdajemy sobie sprawy z tego, że istnieje cienka granica między leniem a geniuszem.

W niniejszym zestawieniu rzeczy, które pomogą odróżnić lenia od geniusza.

1. Mówienie do siebie

rozmowy

Psychiatrzy przekonują, że mówienie do siebie pobudza pracę mózgu. Większość z nas jednak traktuje ludzi mówiących do siebie jako dziwaków, którzy mają źle poukładane w głowie.

Osoby, mówiące do siebie analizują wszystko, co się dzieje wokół nich. Zanim wdasz z się z nimi w spór, musisz wziąć pod uwagę ten fakt, że dana sytuacja została przez nich dokładnie przeanalizowana i każdy szczegół dokładnie przemyślany. Analizując spór, uwzględnili nie tylko własne argumenty, ale możliwe argumenty i odpowiedzi innej strony.

2. Posiadanie niewielu przyjaciół

kobiety

Ludzie inteligentni bardzo często mają wąskie grono przyjaciół, gdyż większość z nas nie potrafi z nimi się dogadać ze względu na ich wyjątkowość. Otoczenie zawsze odbiera je jako dziwaków i osoby nieordynarne. Główne motto życiowe geniuszów: im mniej ludzi mnie otacza, tym mniejszą szkodę mi mogą wyrządzić. Dla nich liczy się wyłącznie ich własna równowaga i spokój niż huczne imprezy i problemy.

3. Mózg na wysokich obrotach

myszli

Geniusze cały czas o czymś myślą, coś analizują, planują. Potrafią myśleć o kilku rzeczach jednocześnie. Czasami ma się wrażenie, że nawet podczas snu nie przestają rozwiązywać jakichś problemów i o czymś myśleć.

4. Nie potrafi wykonywać jednocześnie kilku zadań

praca

Być może zabrzmi to dość dziwnie, ale geniusz, nie zważając na swój wysoki poziom inteligencji, nie potrafi wykonywać jednocześnie kilku zadań. Skupia się na wykonaniu jednego zadania i robi wszystko, by wykonać go jak najlepiej.

5. Bałaganiarstwo

brud

Na biurku geniusza zawsze panuje bałagan. Woli wydać czas na jakiś nowy projekt czy pomysł, niż marnować czas na sprzątanie.

6. Bazgranie

zapisy

Geniusz cały czas coś bazgrze w zeszycie, po ścianach, na okładkach magazynów, tapetach. Często te bazgrały nie da się odczytać i zrozumieć. Dzięki bazgraniu skupiają się na szczegółach i ćwiczą rysowanie.

7. Równowaga i spokój

joga

Geniusz jest zawsze opanowany i spokojny. Rzadko, kiedy się unosi i denerwuje. Nawet jeśli znajdzie się w trudnej życiowej sytuacji, postara się zachować spokój. Równowaga zawsze na pierwszym planie.

8. Prawdziwy lider

król

Geniusz potrafi porwać za sobą tłumy ludzi, przekonać do swoich racji, zarazić wizją i wiarą w wyznaczone cele. Najczęściej obejmuje kierownicze stanowisko.

Potrafi intuicyjnie określić kto, z jakimi zadaniami sobie najlepiej poradzi i delegować wykonanie określonego zadania właściwej osobie.

9. Efektywność

laptop

Jeśli chcesz, aby jakieś zadanie zostało jak najszybciej zrobione, poleć jego wykonanie osobie leniwej, która zawsze idzie na skróty i ułatwia sobie zadanie. Jeśli da się coś zrobić na skróty bez żmudnego męczenia się nad danym zadaniem, człowiek inteligentny nie zawaha się przed skorzystaniem z takiej możliwości. I możesz być pewny, że zadanie wykona idealnie, bo jakby inaczej.

10. Sen to mój najlepszy przyjaciel

sen

Mózg bardzo aktywnej osoby rzadko, kiedy odpoczywa, więc sen to jedyny sposób na chwilę westchnienia dla niego. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że leń sobie spokojnie śpi i niczym się nie przejmuje. Nic bardziej mylnego. Cały czas o czymś myśli i coś analizuje.

Podsumowując, można powiedzieć, że często naszymi działaniami i czynami rządzi nie lenistwo, lecz genialność. Także warto pamiętać o tym, że nie trzeba oceniać książki po okładce.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty