10 rzeczy, które warto włożyć do zmywarki

Nadszedł czas, aby uczynić ze zmywarki wielofunkcyjny sprzęt. W niej można przeprowadzać mycie i dezynfekcję wielu rzeczy, które masz w domu.

Wiele gospodyń jest pewne, że zmywarka przeznaczona jest wyłącznie do tego, aby zmywać talerze, garnki i inne naczynia kuchenne, ale to nie tak. Ciekawość popycha ludzi na różne eksperymenty, dzięki czemu pojawiły się następujące lifehacki pokazujące możliwości tego sprzętu.

1. Bezpieczeństwo dzieci ponad wszystko.

Bezpieczeństwo

Mało kto zastanawia się nad tym, ile brudu i zarazków znajduje się na dziecięcych zabawkach. Aby przeprowadzić szybkie mycie, włóż je do zmywarki i uruchom ją. Drobne elementy można umieścić w specjalnym worku do prania.

2. Wypieki bez poważnych konsekwencji.

Wypieki

Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się różne formy silikonowe i maty, które ułatwiają gotowania różnych deserów, ale przy tym bardzo trudno je wyczyścić. Z tym zadaniem szybko i łatwo poradzić sobie zmywarka.

3. Ułatwiamy i przyspieszamy sprzątanie.

sprzątanie

W wielu domach można zobaczyć różne figurki, wazony i inne wyroby z porcelany, szkła i innych podobnych materiałów. Wycieranie z nich kurzu – to zadanie bardzo żmudne, bo wymaga dużo czasu. Aby ułatwić sobie zadanie, po prostu umyj je w zmywarce.

4. Czyste kobiece drobiazgi.

kobiece drobiazgi

Odpowiedz szczerze, czy chociaż raz myłaś szczotkę, grzebień lub gumki do włosów? Przecież w nich gromadzi się brud, który może wywierać negatywny wpływ na stan włosów. Umieść rzeczy w specjalny pojemnik i włóż go do zmywarki. Znajdą tam swoje miejsce i pędzelki do makijażu, a także biżuteria.

5. Niebezpieczeństwo w kuchni.

Niebezpieczeństwo

Gąbki i różne narzuty – idealne miejsce do rozmnażania się różnych bakterii, dlatego należy regularnie je myć. Świetny sposób dezynfekcji – jeden cykl w zmywarce.

6. Porada dla miłośników grillowania.

grillowanie

Smażysz potrawę na otwartym ogniu, czerpiesz przyjemność z niezrównanego smaku, a potem pozostaje ci tylko brudny ruszt, z którego tłuszcz usunąć nie tak łatwo. Pomoże w tej kwestii zmywarka, być może nie za pierwszym razem, ale z drugiej próby wynik będzie oczywisty.

7. Szybkie mycie owoców i warzyw.

mycie

Aby ręcznie nie ymywać ziemniaków i innych owoców, skorzystaj z pomocników domowych. Jeśli na nich nie ma dużej ilości ziemi, ułóż produkty na górnej i dolnej półce w jednej warstwie. Sądzę, nie trzeba wyjaśniać, że nie należy stosować detergentów i płynu do nabłyszczania naczyń.

8. Filtr też powinien być czysty.

filtr

W wielu urządzeniach znajdują się filtry, które powinny zatrzymywać kurz, na przykład, są one w okapach kuchennych i odkurzaczu. Trzeba je okresowo czyścić, ale zrobić to ręcznie niełatwo. Na pomoc znowu przyjdzie zmywarka.

9. Wszystko, co najlepsze – dla dzieci.

naczynie

Noworodki wymagają stałej kontroli rodziców, co jest ważne dla bezpieczeństwa. Świetny sposób dezynfekcji – czyszczenie butelek, smoczków i innych naczyń dziecięcych w zmywarce. Ważne jest, aby nie używać proszku. Jeśli nie ma oznaczenia, że rzecz można myć w zwywarce, wtedy zacznij od trybu łagodnego.

10. Szok! Gotujemy w zmywarce.

jedzenie

Ta informacja zaskoczy wielu, bo okazuje się, zmywarka jest idealną techniką do gotowania zdrowej żywności, ponieważ w niej produkty mogą przygotowywać się przy niskich temperaturach pod wpływem pary wodnej, co pozwala zachować maksimum substancji odżywczych. Ważne jest, aby używać grubej folii, aby utworzyć szczelne opakowania, lub pojemniki z pokrywami. Proszku oczywiście nie wsypywać.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty