10 rzeczy, których wstydzą się mężczyźni

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni codziennie przeżywają cały wachlarz emocji. Też się boją samotności, porażki, niepowodzenia. Jednak w przeciwieństwie do kobiet, wolą nie okazywać swoich emocji i zawsze zachowują zimną krew.

Świat i społeczeństwo dyktuje swoje zasady, z którymi musimy się liczyć. Na miano prawdziwego faceta zasługuje wyłącznie ten przedstawiciel płci męskiej, który ma dobrze płatną pracę, dom, samochód, rodzinę czy stałą partnerkę. Nie każdy może sprostać takim wymaganiom. Na drodze ku sukcesowi mężczyzna przeżywa różne emocje, których nigdy nie okazuje. Czego najbardziej się wstydzą i boją mężczyźni?

1. Żal

sms

Każdy mężczyzna najbardziej się boje tego, że zmarnuje swoje życie i niczego nie osiągnie. W wieku 40 lat mężczyzna przeżywa kryzys wieku średniego. Jest to czas refleksji, kiedy ludzie zastanawiają się nad swoim dotychczasowym dorobkiem, sytuacją życiową, decyzjami, planami, marzeniami. Jest to okres, którego się boją wszyscy bez wyjątku. Właśnie wtedy potrzebujemy wsparcia i pomocy. Ktoś z łatwością przechodzi przez ten okres, są również tacy, który długo w nim tkwią. Pamiętaj o tym, że każdy ma własne cele życiowe i wartości.

2. Słabość

wstyd

Mężczyzna boi się być słaby. Od dzieciństwa mówiono nam, że facet powinien umieć stawiać czoło trudnościom i nigdy nie okazywać słabości. Powinien służyć ramieniem swojej partnerce i nigdy się nie poddawać. Jest to ogromna presja, więc nie każdy mężczyzna może sobie sam z tym poradzić. Tylko wyrozumiałość i miłość partnerki pomoże udźwignąć taki ciężar odpowiedzialności.

3. Drwiny

chowa

W świecie kobiet osoba, z której drwią, zasługuje na litość i pomoc. Jeśli natomiast chodzi o brutalny świat facetów, to nie toleruje osób słabych, które nie potrafią się bronić przed drwinami i szyderstwami. Mężczyźni boją się zaliczyć wpadkę czy okazać się w niezręcznej sytuacji. Nie mają dystansu do siebie i nie mogą niektórych sytuacji traktować z przymrużeniem oka.

4. Porażka

patrzy

Mężczyzna nie umie przegrywać. Każdą porażkę traktuje jak niezbity dowód na to, że nie jest prawdziwym mężczyzną, co z kolei bardzo obniża jego samoocenę. Z wiekiem faceci stają się mądrzejsi, więc każde niepowodzenie traktują jak bezcenne doświadczenie.

5. Strach przed odrzuceniem

roymowa

Mężczyzna tylko z wyglądu jest niewzruszonym twardzielem, jednak tak naprawdę jest czułą, delikatną osobą, które ma serce dziecka, które bardzo łatwo zranić. Marzy o tym, by spotkać tę jedyną na całe życie, która go pokocha ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Faceci najbardziej się boją odrzucenia. Tak bardzo tego się boją, że boją się zrobić pierwszy krok, zaprosić kobietę na randkę, przez co skazują siebie na samotność.

6. Nie lubi być zdominowany

trzymaj

Każdy mężczyzna ma naturę buntownika, który ponad wszystko ceni sobie swobodę. Nigdy nie pozwoli, by kobieta go zdominowała, chyba że należy do typu, nazywanego bezwolnym pantoflarzem. Aby pokazać swój charakter i osobowość, czasami są zdolni do nieprzemyślanych decyzji i czynów: ucieczka z wojska, porzucenie dobrej pracy, spory i konflikty z przełożonym.

7. Zdrada

stres

Mężczyzna boi się zdrady, bo nie lubi, kiedy porównuje się go do innych. Prawdziwy facet nigdy nie pogodzi się ze zdradą. Faceci często się boją, że mogą zdradzić, więc ten lęk pomaga im zachować męską godność i rodzinę.

8. Łóżkowe niepowodzenia

seks

Codziennie mężczyzna jest narażony na stres, negatywne emocje, ale wieczorem musi się rozluźnić, by stanąć na wysokości zadania w łóżku. Od czasu do czasu jednak każdy mężczyzna ma problemy z erekcją. Kobieta w takiej sytuacji powinna go wesprzeć i podtrzymać na duchu, nie skupiając na tym zbytniej uwagi. Mężczyzna powinien przede wszystkim pamiętać o zdrowym trybie życia, jeśli nie chce zbyt często mieć tego typu problemy.

9. Zmiany i brak stabilności

zmiany

Mężczyźni lubią ustabilizowane życie, gdyż mają duży strach przed zmianami. Trudno jest im się zdecydować na diametralne przemiany, kiedy ich życie jest komfortowe i stabilne. Pamiętać jednak warto o tym, że życie nie stoi w miejscu, więc trzeba się zmieniać wraz ze światem, który wokół nas się zmienia, dostosowując się do nowej rzeczywistości i nowych zasad. Aby dojść do źródeł, trzeba płynąć pod prąd, a nie z prądem.

10. Samotność

strach

Każdy singiel przekonuje nas do tego, że jest samotnikiem z wyboru. Prawda jest jednak całkiem inna. Mężczyźni panicznie się boją samotności. Właśnie dlatego faceci są pracoholikami, którzy próbują w taki sposób wypełnić wewnętrzną pustkę i poczuć się komuś potrzebnym.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty