10 rzeczy, którymi powinna się przestać martwić 20-letnia dziewczyna

O wiele prościej jest powiedzieć "Przestań się o to martwić" jednak każdy z nas lubi martwić się na zapas. Żadna dziewczyna nie może szybko i z łatwością poradzić sobie ze zmartwieniami. Jednak istnieją problemy, które nie są warte nerwów.

Zwłaszcza jeśli jesteś dwudziestolatką. Zaraz zrozumiesz dlaczego!

1. Nie wiesz, co chcesz robić w życiu

koieta

Jesteś przygnębiona z powodu tego, że zaczynasz uświadamiać sobie, że ciągle zmieniasz pracę, próbujesz swoich sił w różnych dziedzinach, nie możesz do końca zrozumieć, co chcesz robić w życiu? A teraz spójrz na to z innej strony: masz dopiero 20 lat, na razie nie wiesz, na co się stać, w czym jesteś dobra. Tylko na drodze poszukiwań i eksperymentów poznasz siebie i swoje możliwości.

2. Twoje ciało.

lustro

Na pewno nie ma na świecie dziewczyny, która do końca jest zadowolona ze swego wyglądu i figury. Zwłaszcza w wieku 20 lat! Jednak jeśli dokładnie spojrzeć na ten problem, to się okaże, że nie jest aż tak źle i w rzeczywistości doszukujesz się wad, których tak naprawdę nie ma. Kiedy następnym razem zaczniesz krytykować siebie, zastanów się, czy jesteś wobec siebie obiektywna. Czy zwróciłabyś uwagę na te, czy inne mankamenty, jeśliby chodziło o twoją przyjaciółkę? Na pewno będziesz mile zaskoczona udzieloną przez siebie odpowiedzią.

3. Nie chcesz być klasyczną zołzą.

pali

Wszyscy od samego dzieciństwa przekonują nas, że dziewczyna powinna być skromna, nieśmiała, miła i uprzejma. Jednak każda z nas ma swój temperament, więc nie każda potrafi być szarą myszką. I wcale nie musisz tak być. Musisz zachowywać się naturalnie, żyć w zgodzie ze samą sobą, nie przekraczać granic przyzwoitości – właśnie takie zachowanie kręci facetów.

4. Za bardzo przejmujesz się życiem innych ludzi.

foto

Wydaje ci się, że wszyscy, oprócz ciebie mają ciekawe, kolorowe życie? Musisz zrozumieć jedną istotną rzecz: ludzie w mediach społecznościowych prezentują tylko swoje momenty chwały, jednak, co najważniejsze, najczęściej upiększają rzeczywistość. W przerwach między wrzucaniem kolejnego zdjęcia na portal społecznościowy twoje piękne przyjaciółki tak samo, jak ty zmywają naczynia, gotują obiad i ciężko pracują.

5. Antykoncepcja.

leczenie

Wszyscy doskonale rozumieją, że antykoncepcja jest potrzebna, ale temat ten nadal jest traktowany jako temat tabu. Jeśli nie wiesz, jaka metoda antykoncepcyjna będzie dla ciebie najlepsza, skonsultuj się z lekarzem, poproś o radę swoją przyjaciółkę, siostrę, porozmawiaj o różnych środkach antykoncepcyjnych ze swoim partnerem – nie unikaj tego tematu.

6. Martwisz się o to, że twój związek nie jest idealny.

stosunki

Nie martw się. Nie ma związków idealnych. Nawet najpiękniejsze i najszczęśliwsze pary się rozstają, ponieważ nikt, oprócz nich nie wie, co się między nimi dzieje. Z tego można zrobić następujący wniosek: każdy związek ma swój charakter i indywidualny sposób komunikacji, nie ma dwóch takich samych związków. Najważniejsze w związku: czuć się bezpiecznie i komfortowo w towarzystwie swego partnera.

7. Nie chcesz mieć złamanego serca.

stres

Bez wątpienia każde rozstanie jest bardzo bolesne, zwłaszcza w tak młodym wieku, jednak pamiętaj, że wszystko jeszcze przed tobą. Jeśli chcesz przeżyć rozstanie jak najmniej boleśnie, zacznij robić coś nowego, co nie będzie się kojarzyło z byłym partnerem: zapisz się na kurs gotowania, podszkol swój angielski. Umawiaj się z przyjaciółmi, których dawno nie widziałaś, odwiedź rodzinę, wybierz się w podróż.

8. Nie wiesz, czy mu się podobasz.

randka

Właśnie dlatego wymyślasz różne powody, czasami bardzo głupie, aby się z nim spotkać, pogadać. Możesz być pewna, że po kilku latach zrozumiesz, że poznanie faceta wcale nie jest takie trudne. Zaraz natomiast musisz uświadomić sobie, że facet, który chce z tobą być, będzie zapraszać cię na randki bez żadnego przymusu i nie musisz stosować jakichś specjalnych sztuczek kobiecych.

9. Nie możesz zdecydować się na zakończenie toksycznej przyjaźni.

ryby

Kiedy jesteśmy nastolatkami, mamy różnych przyjaciół. Niektórych z nich niestety w wieku dorosłym musimy pożegnać. Oczywiście każdemu z nas trudno zrywać ze starymi przyjaciółmi z podwórka, ale jeśli zaczynasz uświadamiać sobie, że już więcej nic was nie łączy, musisz koniecznie to zrobić.

10. Boisz się dorosłości.

babcia

Nie wiesz co cię czeka. Jaką przyszłość los ci da. Boisz się, że sobie nie poradzisz w życiu, nie znajdziesz pracy. Jednak musisz uświadomić sobie, ze wszystko zależy od ciebie, więc jeśli masz konkretnie określony cel i plan na życie, to na pewno osiągniesz sukces i zrozumiesz, że warto dorosnąć.

źródło:Buzzfeed
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty