10 sekretów urody i młodości chińskich kobiet

Na pewno każdy przyzna nam rację, kiedy powiemy, że chińskie kobiety posiadają jakiś szczególny urok i charyzmę. Mają piękną, jedwabną skórę, bujną czuprynę, smukłą sylwetkę. Naturalne piękno łączy się z właściwą pielęgnacją ciała i twarzy, dzięki czemu chińskie kobiety mogą się pochwalić niesamowitą urodą i urokiem.

Mieszkańcy Chin uważają, że ciało i dusza stanowią całość, więc wygląd zewnętrzny jest nieodłącznym elementem piękna wewnętrznego. W niniejszym zestawieniu kilka sekretów urody i młodości chińskich kobiet.

1. Twarz

twarz

Chińskie kobiety szczególną uwagę poświęcają masażowi twarzy. Masaż jadeitowymi wałkami ma działanie lecznicze. Poprawia mikrokrążenie krwi w skórze, drenaż limfy, zmniejsza cienie pod oczami i opuchliznę, ma działanie liftingujące. Masaż jadeitem znany jest w tradycyjnej medycynie chińskiej od setek lat. Dziś natomiast można zamówić online roller z kwarcu, który jest bardzo wygodny i prosty w użyciu.

2. Stopy

nogi

Masaż stóp narodził się w starożytnych Chinach i dziś jest przez Chińczyków opanowany do perfekcji. Twierdzą, że piękno kobiece zaczyna się od stóp. Meridian piękna znajduje się na podeszwie stopy. Uciskanie tych miejsc pozwala na odblokowanie przepływającej przez nie energii. Punkty na stopach masuje się brzuścem kciuka około minuty.

3. Naturalne kosmetyki

kosmetyki

Chińskie kobiety stosują wyłącznie naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, dzięki czemu ich skóra jest delikatna w dotyku i wygląda bardzo młodo. Podstawowymi składnikami kosmetyków chińskich są olejki eteryczne, zioła lecznicze, wodorosty, puder perłowy.

4. Łagodność i opanowanie

myszli

Chińskie kobiety z natury są łagodne i opanowane. Dzięki wewnętrznej harmonii doskonale panują nad swoimi emocjami, potrafią zachować zimną krew w każdej sytuacji. Zazwyczaj mają rozluźnione mięśnie twarzy. Z ich twarzy trudno cokolwiek odczytać, są bezemocjonalne i spokojne, dlatego zmarszczki mimiczne pojawiają się u nich dopiero w starości.

5. Moc wodorostów

salatka

Dieta Chińczyków jest bogata w różnorodne wodorosty, które przyspieszają metabolizm, pomagają pozbyć się nadmiaru soli z organizmu, dzięki zawartości chlorofilów i różnych witamin, sprawiają, że skóra staje się jędrna. Wodorosty są niskokaloryczne, ale sycą na długo.

6. Zdrowe odżywianie

obiad

Chińczycy nie przepadają za słodyczami i różnymi deserami. Najczęściej wykorzystywane składniki do przyrządzenia deserów to cukier trzcinowy i owoce. Nie spożywają śmieciowego jedzenia (fast food), wyłączają ze swojej diety potrawy tłuste, kaloryczne i słodycze.

7. Plan dnia

sen

Chińczycy dokładnie planują każdy swój dzień. Spożywają posiłki i kładą się spać w ściśle określonych godzinach. Po obiedzie każdy Chińczyk ucina sobie drzemkę. Jest to tradycja, stara jak świat, więc często można zobaczyć Chińczyka, który śpi w pracy po obiedzie albo studenta, śpiącego w bibliotece.

8. Herbata

herbata

Picie herbaty dla chińskich kobiet ma szczególne znaczenie. Zamiast wody gazowanej i kawy wolą rano wypić filiżankę aromatycznej herbaty, która korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. I co najciekawsze, piją herbatę bez cukru. Zazwyczaj piją czerwoną herbatę z owocami leśnymi. Popularne gatunki to Pu-erh, Oolong.

9. Unikanie ekspozycji na promienie słoneczne

kobieta

Trzeba ze świecą szukać opalonej chińskiej kobiety. Uważają, że opalenizna wcale nie zdobi kobiety. Im jaśniejsza cera, tym lepiej. Przez całe życie unikają ekspozycji na promienie słoneczne, dlatego mają jędrną i młodą skórę. Stosują różnego rodzaju kremy przeciwsłoneczne.

10. Woda

woda

Chińskie kobiety zawsze zabierają ze sobą wodę i piją ją w dużych ilościach. Dystrybutory wody można zobaczyć praktycznie na każdym kroku. Woda dla Chińczyków jest podstawowym źródłem urody i zdrowia.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty