10 silnych psychologicznych filmów, o których wie niewiele osób

Są filmy, które nie zbierają pełnej sali i nie są w każdej domowej kolekcji, ale jednak zasługują na szczególną uwagę.

Nasza redakcja napisała spis z 10 filmów, które będą trzymały was w napięciu od początku do końca.

Musimy porozmawiać o Kevinie

We Need to Talk about Kevin
10 silnych psychologicznych filmów 1

Mroczna, ale piękna psychologiczna historia o relacjach mamy i syna. Odłożywszy w bok wszystkie osobiste i zawodowe ambicje, Ewa poświęca życie urodzeniu i wychowaniu syna. Jednak ich relacji od samego początku okazują się bardzo skomplikowanymi. W 15 lat Kevin robi coś niepowetowanego i Ewa męczy się pytaniem: czy to jest jej wina?

Panaceum

Side Effects
10 silnych psychologicznych filmów 2

Pełna tajemnic i dziwactw historia, jak antydeprysanty oprócz radości przynoszą biedę. Przecież ingerencja do pracy mózgu nie zostaje bez skutków. Zbyt Hollywoodzki obrazek, ale piękny aktorski skład, toż must see!

Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene
10 silnych psychologicznych filmów 3

Bardzo cienki i głęboki film, który podnosi dużo pytań i zmusza widza cały czas przypuszczać, co to jest – podwojenie osobowości bohaterki czy jej wspomnienia, rzeczywistość czy iluzja. Debiut filmowy Elizabeth Olsen. Jej pewna aktorska praca dla wielu stanie się prawdziwym zaskoczeniem.

Ona

Her
10 silnych psychologicznych filmów 4

Jeden z najbardziej oryginalnych filmów ostatnich lat, od którego szaleją i krytycy, i widzowie. Główny bohater obrazu zakochuje się do... systemu operacyjnego. Prawda, to brzmi absurdalnie? Ale to kino o prawdziwym związku, chociaż "ona" i nie ma ciała.

Kieł

Kynodontas
10 silnych psychologicznych filmów 5

Niejednoznaczne i ciekawe kino. "Kieł" – antytotalitarny film, który wyśmiewa w groteskowej formie patriarchalne rodzinne wartości i ideał burżuazyjnego społeczeństwa "mój dom – moja twierdza". W szorstkiej manierze jest pokazany zamknięty świat rodziny, w którym rodzicielska opieka i władza nad dziećmi jest doprowadzona do absurdu.

Potwór z Cleveland

Cleveland Abduction
10 silnych psychologicznych filmów 6

Film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Ponad 11 lat pobytu w uwięzieniu u maniaka dziewczyna zmogła nie tylko nie zwariować, ale i zyskać podobieństwa rodziny ze swoimi przyjaciółkami w nieszczęściu. Film niewątpliwie jest straszny, ale głęboko psychologiczny i godny tych duchowych sił, które będą zużyte na jego oglądanie.

Stoker

Stoker
10 silnych psychologicznych filmów 7

Reżyser Park Chan-wook umie opanowanie, spokojnie i pięknie opisywać szaleństwo. Ten thriller trzyma w napięciu do ostatniej sekundy i tylko po napisach zostaje jeszcze pożywienie dla rozmyślań o przyrodzie człowieka: ile w nas genetycznie założonego i ile nabytego?

Łono

Womb
10 silnych psychologicznych filmów 8

Kobieta klonuje swojego zmarłego kochanka i wychowuje go od dzieciństwa do młodości, stale wypróbowując wątpliwości w tym, czy wierną decyzję ona podjęła. Atmosferę sytuacji bez wyjścia uzupełniają szare, bogiem zapomniane angielskie miasteczko i odczucie tęsknoty i rozpaczy, które sprowadza bohaterów i widzów z rozsądku.

Żegnaj, Solo

Goodbye Solo
10 silnych psychologicznych filmów 9

Kino o tym, jak taksówkarz z dużym sercem próbuje przywrócić pasażerowi utracone radość, nadzieję i wiarę. I o tym, co to jest ludzkość. W ogóle, o najważniejszym od nie najbardziej znanego reżysera i aktorów, które nie są znane w innych rolach.

Czarny balonik

The Black Balloon
10 silnych psychologicznych filmów 10

"Czarny balonik" zwyciężyła w 2008 roku na Festiwalu Filmowym w Berlinie w nominacji "Najlepszy film dla młodzieży". I to na pewno najlepsza charakterystyka dla tej świetnej życiowej historii, w której przeplatają się miłość, rodzinny obowiązek i stosunek społeczeństwa do ludzi z zaburzeniami rozwojowymi.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty