10 sposobów, jak poprawić swój angielski

Prawie każdy człowiek przynajmniej raz w życiu szuka pracy. Kiedyś pracodawcy zwracali uwagę przede wszystkim na wykształcenie i odpowiednie umiejętności. Dziś liczy się też znajomość języków obcych.

Dziś coraz więcej polskich kompanii współpracuje nie tylko z krajowymi, ale także zagranicznymi partnerami. Właśnie dlatego pracodawca chce, aby jego pracownicy posiadali nie tylko odpowiednie wykształcenie, umiejętności, ale również posługiwali się językiem obcym.

Znajomość języka obcego, szczególnie angielskiego, dziś jest raczej wymogiem koniecznym. Często zdarza się tak, że studenci znają gramatykę, mają odpowiedni zasób słownictwa, ale nie potrafią zastosować swojej wiedzy. Jak więc poprawić swój angielski? W niniejszym zestawieniu 10 prostych trików, dzięki którym poprawisz znajomość języka obcego.

1. Jasno sprecyzować cele

angielski

Muszą to być cele zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe. Musisz codziennie do nich dążyć, by ostatecznie osiągnąć. Długoterminowy cel może dotyczyć na przykład zdania egzaminu językowego, niezbędnego do uzyskania certyfikatu, który potwierdza znajomość języka obcego na odpowiednim poziomie. Cel krótkoterminowy – opanowanie nowego słownictwa, wykonanie poszczególnych zadań z podręcznika.

2. Powtórka

uczelnia

Powtórka opanowanego materiału. Dzięki powtórce z opanowanej wiedzy będziesz mógł korzystać przez długi czas.

3. Czytanie prasy w języku obcym

praca

Czytanie gazet oraz czasopism to doskonały sposób na pasywne uczenie się płynnego, żywego języka, żeby mówić jak native speaker. Są to wyrazy, których raczej nie znajdziesz w słowniku czy podręczniku, a które bardzo się przydadzą w rozmowach.

4. Odpowiednie warunki do nauki, które będą motywować do nauki

nauczanie

Jeżeli nie będziesz się czuć komfortowo, to na pewno nauka języka obcego będzie mało skuteczna. Odpowiednia atmosfera, ładny zeszyt i długopis, profesjonalny nauczyciel.

5. Nie korzystaj tylko z podręczników

muzyka

Nie warto podczas nauki języka obcego ograniczać się jedynie do podręcznika. Można znaleźć wiele innych źródeł wiedzy, dzięki którym będziesz poszerzać swoje horyzonty i czynić postępy.

6. Zanim coś powiesz, pomyśl

krzyk

Jeżeli się mocno stresujesz na początku rozmowy, to musisz w głowie ułożyć dokładny plan swojej wypowiedzi, by nie palnąć coś głupiego. A kiedy już się uspokoisz, to na pewno wszystko pójdzie jak z płatka.

7. Nie bój się porażek

uczy

Ćwiczenie czyni mistrza. Im więcej czytasz, rozmawiasz, zwiększasz swój zasób słownictwa, tym lepsze są wyniki. Nauka języka obcego jest podobna do sportu, w którym, aby osiągnąć dobre wyniki i sukces, trzeba non stop ćwiczyć i trenować.

8. Płynność w języku

mowa

Droga do osiągnięcia płynności w języku obcym jest bardzo długa i ciernista. Ale jak już mówiliśmy wcześniej, ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. I pamiętaj o systematycznym kontakcie z językiem, którego się uczysz.

9. Profesjonalny nauczyciel

studia

Nauka języka obcego w grupie to słuchanie błędnych wypowiedzi uczestników grupy, więc lepiej postawić na indywidualne nauczanie z korepetytorem. Teraz także można uczyć się języka obcego online.

10. Sen

sen

Zdrowy sen dobry na pamięć. Nocny wypoczynek zapewnia umysłowi dotlenienie i odprężenie, dzięki czemu poprawia się koncentracja. Jeżeli jesteś niewyspany, to nie zabieraj się do nauki, bo i tak nic z tego nie będzie.

Powyższe sposoby na poprawę znajomości języka obcego, to jedynie ogólne wytyczne, gdyż każdy z nas najlepiej zna siebie samego, więc może dostosować narzędzia edukacyjne do własnych potrzeb i umiejętności. Najważniejsze to motywacja i zapał. Owszem, nauka języka obcego to nie lada wyzwanie, ale z czasem na pewno ci się uda go opanować.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty