10 sposobów łatwo oczyścić "ciężkie" powierzchnie

Jeśli rozpoczęliście sprzątanie, a pod ręką nie okazało się potrzebnego czyszczącego środka, nie warto zasmucać się. Te lifehacki pozwolą sprawić się z brudem na najbardziej "skomplikowanych" powierzchniach za pomocą dostępnych środków.

Rondle i blachy

10 sposobów łatwo oczyścić 1

Oczyścić naczynie, które przypaliło się pomoże mieszanka sody i nadtlenku wodoru. Minimum wysiłku – dobry wynik.

Ramy okienne

10 sposobów łatwo oczyścić 2

Posypcie zanieczyszczone działki spożywczą sodą i zalejcie je octem. Poczekajcie, aż odbędzie się reakcja. Za pomocą szczotki wydalcie brud. Potem przetrzyjcie wilgotną szmatą.

Pralka

10 sposobów łatwo oczyścić 3

Pralka też brudzi się i w niej może pojawić się nieprzyjemny zapach. Żeby pozbyć się od niego uruchomicie cykl prania bez rzeczy, dodawszy do przedziału dla proszku mieszankę sody i octu.

Szwy pomiędzy płytkami

10 sposobów łatwo oczyścić 4

Żeby oczyścić szwy pomiędzy płytkami, weźcie szczotkę i środek dla czystki toalety z zawartością chloru. Po 10 minutach płytka będzie świecić się.

Sofa z mikrofibry

10 sposobów łatwo oczyścić 5

Wykorzystajcie dla oczyszczenia najpierw spirytus, a potem destylowaną wodę. Najpierw zmoczcie, a potem potrzyjcie suchą szorstką szczotką. Wodą z kranu czyścić takiej kanapy nie trzeba, ponieważ mogą pozostać brud i plamy.

Grzebień

10 sposobów łatwo oczyścić 6

Zróbcie kilka nadcięć i zmoczcie grzebień w ciepłej wodzie z dodaniem sody oczyszczonej, żeby prościej było wydalić włosy.

Wentylacyjne otwory

10 sposobów łatwo oczyścić 7

Za pomocą starego kosmetycznego pędzla można dostać się tam, gdzie nie dotarł nawet odkurzać.

Dekoracyjne szklane butelki i wazy

10 sposobów łatwo oczyścić 8

Zmieszajcie sól, mydło i trochę ciepłej wody i zalejcie mieszankę do butelki, dobrze strzepcie kilka razy. Spłukujcie pod strumieniem wody. Przy konieczności całą procedurę powtórzcie jeszcze raz.

Salon samochodu

10 sposobów łatwo oczyścić

Żeby zaoszczędzić pieniądze na pralni chemicznej, można oczyścić salon samodzielnie. Zróbcie mydlany rozczyn z dodaniem sody i octu i za pomocą szorstkiej szczotki wydalcie brud.

Podłoga

10 sposobów łatwo oczyścić 10

Pasta do zębów łatwo sprawi się z markerem, czy śladami od długopisu. Nanieście ją na pomalowaną działkę, trochę poczekajcie i wytrzyjcie gąbką

.
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty