10 sposobów na zabezpieczenie choinki przed kotem

Niektórzy właściciele kotów uważają, że zwierzęta domowe mają prawdziwą obsesję na punkcie przewrócenia choinki. Dlatego w naszym artykule będzie chodziło właśnie o to, jak można uchronić zieloną piękność przed kotem tyranem.

Wraz z nadejściem świąt Bożego Narodzenia powstaje pytanie o to, jak nie dopuścić kotków do ozdobnej choinki. Koty po prostu i dnia nie wytrzymają, aby nie pościągać świąteczne ozdoby, nie zaniechają swoich prób wdrapania się na choinkę.

10 sposobów na zabezpieczenie
10 sposobów na zabezpieczenie 2

1. Choinka na suficie

Choinka na suficie
Choinka na suficie 2

To najbardziej popularny sposób, zachwyca bowiem swoją niezwykłością i przy tym nie psuje widoku głównego gościa świąt Bożego Narodzenia. Teraz pojawiło się wiele interesujących lifehacków o tym, jak zamocować poprawnie choinkę na suficie. Ale tylko upewnij się, że obok niej na podłodze nie stoi jakaś szafa lub stół, z których kot mógłby z powodzeniem na nią wskoczyć.

2. Pomocna folia

Pomocna folia
Pomocna folia 2

Istnieją dwa sposoby, aby uchronić choinkę przed kotami za pomocą folii. Jaki jest wygodniejszy – to już zdecydujesz według własnego uznania. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że druga opcja jest bardziej krótkotrwała, bo jednak kotki muszą się poruszać, jeść i się załatwiać.

3. Na pół wystrojona

Na pół wystrojona

Można ubierać choinkę do połowy, aby kot nie mógł dosięgnąć ozdób. Ale tu pozostaje ryzyko, że zwierzak jednak będzie miał szansę wspięcia się wyżej, aby zdobyć cenne dekoracje.

4. Radykalne metody

Radykalne metody
Radykalne metody 2
Radykalne metody 3

Stopień radykalności w tym przypadku zależy od natrętności twojego pupila.

5. Klatka

Klatka
Klatka 2
Klatka 3

Myślisz, że trzeba wsadzić kota do klatki? Ale po co? Przecież można umieścić w klatce choinkę. Wtedy i świąteczne drzewko pozostanie nienaruszone i kot zadowolony.

6. Twórcze podejście

Twórcze podejście

Miłośnikom niezwykłych kreacji można zaoferować umieszczenie drzewa w takiej pięknej antycznej szafie z oświetleniem. Niewątpliwie będziesz najbardziej oryginalnym, zaskakując znajomych doskonałym pomysłem.

7. Zastraszenie

Zastraszenie
Zastraszenie 2

Aby zabezpieczyć choinkę przed kotem chuliganem, można wykorzystać jego poczucie strachu i wystawić przed choinką przerażające przedmioty. Na przykład do tego będzie dobry odkurzacz, jego z przyczyn niewyjaśnionych nienawidzą i boją się wszystkie koty.

8. Choinka-zamiennik

Choinka zamiennik

Spróbuj obchodzić święta z udekorowanym kaktusem. A co? Też jest zielony i się kłuje, ale, co najważniejsze, kotek raczej nie zdecyduje się na niego wspiąć. A jeśli jednak spróbuje, to nie będzie chciał tego robić nigdy więcej.

9. Kreatywne podejście w stylu abstrakcjonizmu

Kreatywne podejście

Jeśli lubisz eksperymenty i masz wspaniałą wyobraźnię, to można zrobić choinkę z jakichś bloków lub stworzyć jej obraz na ścianie za pomocą różnych materiałów. Wygląda interesująco, a co najważniejsze – i choinka będzie , i koty na nią nie będą mieć ochoty.

10. Prezent dla kota

Prezent dla kota
Prezent dla kota 2

A można podarować na Boże Narodzenie i Nowy rok swojemu kotu jego osobistą choinkę. Wtedy on będzie zajęty nią i może nie będzie atakować głównej atrakcji święta.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty