10 sposobów ubrać noworoczny stół tak, aby wszyscy oszaleli

Im bliżej do nas najbardziej czarowne i najlepsze święto w roku, tym jest więcej przyjemnych kłopotów, odnoszących się do przygotowania. Oprócz prezentów, dekoracji domu i choinki, a także świątecznego jadłospisu, byłoby nieźle zwrócić uwagę na dekorację stołu.

Publikujemy pomysły dla wyjątkowego noworocznego serwowania stołu, który określi odpowiednią atmosferę całego Sylwestra.

Barwne decyzje

10 sposobów ubrać noworoczny stół 1

Nowy rok – to omal niejedyne święto, w którym można pozwolić sobie naprawdę ozłocić cały dom. Najlepiej ze złotem wygląda czerwień. Serwetki, potrawy, świece, obrus – dajcie waszej wyobraźni wędrować i zabarwić do potrzebnych barwnych kombinacji wszystko, co tylko przychodzi do głowy.

Świece

10 sposobów ubrać noworoczny stół 2

Oprócz gry światełek noworocznych, atmosferę doskonale uzupełnią i świece. One nieobowiązkowo muszą płonąć cały dzień, je można zapalić tylko podczas stołu, czy kiedy zacznie ciemnieć. Ale głównie – nie zatrzymujcie się na zwykłych świecach, eksperymentujcie z formami i aromatami.

Serwetki

10 sposobów ubrać noworoczny stół 3

Serwetki na stole – obowiązkowy atrybut, który tak samo może stać się samodzielną ozdobą. Najlepiej w tych celach podejdą duże warianty czerwonych albo nawet tematycznych zabarwień. Także przed posiłkiem można umieścić po jednej serwetce na każdy talerz, zawczasu skręciwszy je do jakiejkolwiek niezwykłej figurki, czy formy.

Mandarynki

10 sposobów ubrać noworoczny stół 4

Mandarynki – to już oddzielny symbol Nowego Roku, zapach i smak którego praktycznie u każdego asocjuje się z głównym zimowym świętem. One mogą stać oddzielnie od wszystkich innych owoców, jeśli złożyć je dużą zjeżdżalnią w oddzielnym naczyniu. Albo mogą stać się główną składową owocowej różnorodności z jabłek, winogron i orzechów.

Szyszka

10 sposobów ubrać noworoczny stół 5

Małe gałązki świerkowe i szyszki, które rozpowszechniają dziwny świeży aromat lasu, tak samo mogą stać się doskonałym elementem wystroju. Wyłóżcie je na kilka niewielkich spodków, czy serwetek i rozstawcie na stole. Albo złóżcie większą kompozycję, która stanie się główną ozdobą.

Zabawki choinkowe

10 sposobów ubrać noworoczny stół 6

Blichtr, łańcuch choinkowy, choinkowe bombki mogą nie tylko paradować na choince, ale i doskonale wpisywać się do świątecznej dekoracji stołu. Ich można umieścić do kilku szklanek, czy uzupełnić nimi owocowe kompozycje, albo prosto rozrzucić na stole między talerzami z noworocznymi potrawami.

Słodycze

10 sposobów ubrać noworoczny stół 7

Cukierki z lukrecji, czekolada, no i oczywiście góry cukierków. Świetne i różnobarwne papierki będą miłe dla oka, a samymi słodyczami można cieszyć się w przerwach między głównymi potrawami.

Prezenty

10 sposobów ubrać noworoczny stół 8

Goście i krewni będą mile zaskoczeni, jeśli do jednej z przerw między potrawami, kiedy wszyscy rozejdą się spacerować, czy oglądać telewizor, na stole pojawią się malutkie imienne prezenty. Nimi mogą zostać świece, breloki, zabawki – prosty, symboliczny znak uwagi, a radość i zdziwienie będą całkiem szczere.

Kieliszki

10 sposobów ubrać noworoczny stół 9

Dla nich też można znaleźć alternatywne stosowanie. Jeśli świętujecie Nowy Rok w towarzystwie dwóch osób, i u was znalazła się para zbędnych kieliszków, śmiało wykorzystajcie je w niektórych ideach, opisanych powyżej. Postawcie na nich świece, układajcie do nich zabawki i bombki, czy ubierzcie błyskotkami.

Pieczywo

10 sposobów ubrać noworoczny stół 10

Ciastka mogą stać się nie tylko smacznymi smakołykami do herbaty, ale i prawdziwym dziełem sztuki. Na szczęście teraz do pomocy gospodyniom jest ogromna ilość najbardziej różnych form, od prostych, takich jak gwiazdy i śnieżynki, do bardziej skomplikowanych jak jelenie, bałwanki i inne. Proste przepisy na ciasteczka i glazury dla ich dekorowania również możecie znaleźć na naszym portalu.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty