10 sygnałów o pomoc, które podaje swoje ciało

Czasami nasze ciało emituje sygnały, których nie wolno ignorować. Wypadanie włosów, paznokci i wiele innych objawów mogą być objawem zarówno stresu, jak i poważnych problemów ze zdrowiem, o których być może nawet nie podejrzewasz.

Nasze ciało rozmawia z nami, podając różne znaki i nie wolno ich ignorować. Jeśli w twoim wyglądzie coś się zmieniło, lub coś cię boli, natychmiast skonsultuj się z lekarzem. Zdrowie jest jedną z głównych rzeczy w naszym życiu i nie można go kupić za żadne pieniądze. Więc postaraj się je zachować i zadbaj o niego. W tym artukule podpowiemy ci, na co należy zwrócić uwagę.

1. Obrzęk

nogi

Grzybica, popękane stopy i inne choroby stóp mogą prowadzić do ich obrzęku. Można zauważyć na przykład, że buty stają się sztywne i ciasne. Obrzęk również może być przyczyną niewydolności serca.

2. Sucha skóra

skóra

Organizm jest odwodniony, a skóra nie otrzymuje niezbędnych składników odżywczych z powodu cukrzycy, nieprawidłowej diety i niedoczynności tarczycy. Także na suchość mogą wpływać nagłe zmiany temperatury powietrza.

3. Hirsutyzm

włosy

Takim określeniem nazywa się nadmierne owłosienie na twarzy i ciele. Głównym symptomem tej choroby jest zaburzenie cyklu miesiączkowego lub jego brak. Przyczyną pojawienia się może być nowotwór lub zaburzenia pracy przysadki mózgowej.

4. Zmarszczki

zmarszki

Oprócz tego, że zmarszczki są konsekwencją zmian związanych z wiekiem, mogą również świadczyć o obecności chorób. Na przykład o osteoporozie. Pojawienie się zmarszczek i zdrowie kości są ze sobą nierozerwalnie związane.

5. Wypadanie włosów

kobieta

Suchość włosów i ich wypadanie mogą być symptomem choroby tarczycy. Również wypadanie włosów może być wynikiem różnych zakażeń, chorób onkologicznych, zapalenia żołądka lub zaburzeń hormonalnych.

6. Zaczerwienienie skóry

oczy

Zaczerwienienie twarzy wiąże się z wieloma chorobami. To może być przewlekła choroba skóry. Również zaczerwienienie pojawia się, jeśli jesteś w ciągłym stresie, często narażasz się na działanie promieni słonecznych i zmian temperatury, cierpisz na choroby zakaźne i grzybicze, lub organizmowi brakuje witamin.

7. Pęknięcia

usta

Pęknięcia na skórze pojawiają się w postaci suchości oczy, w kącikach ust, skóry i stawów. Przyczyną suchości jest niedobór witamin, cukrzyca, alergia, zapalenie jamy ustnej i zaawansowany stadium opryszczki.

8. Hiperkeratoza

szyja

Hiperkeratozą nazywa się szorstkość skóry, objawiająca się w postaci czarnych plam na szyi. Skóra ciemnieje i staje się grubsza. Przyczynami takiego stanu są bardziej poważne choroby. Zazwyczaj jest to wczesne stadium raka. Najczęściej występuje u osób z nadwagą i cukrzycą.

9. Deformacja paznokci

paznokcie

Jeśli na twoich palcach pojawiają się wgniecenia, a paznokcie zyskują brązowy lub żółtawy kolor, to najwyższy czas udać się do lekarza. Przyczyną może być łuszczyca lub zapalenie stawów.

10. Żółte oczy

oko

Oczy są nie tylko zwierciadłem duszy, ale także odzwierciedleniem stanu wątroby. Powodami są: zapalenie wątroby, marskość wątroby, choroby pęcherzyka żółciowego.

Jak widać, twój organizm podaje ci wyraźne znaki. Nie ignoruj ich i jak najszybciej zwróć się do specjalistów. Każde opóźnienie może zbyt drogo kosztować.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty