10 sygnałów, że jesz za dużo soli

Jeśli chcesz cieszyć się przez całe życie wyśmienitym zdrowiem, musisz zdrowo się odżywiać, czyli wyłączyć ze swojej diety niezdrowe jedzenie, napoje gazowane i alkohol. Również musisz zwrócić uwagę na to, ile dziennie spożywasz soli. Nasze ciało potrzebuje soli, ale tylko w umiarkowanych dawkach.

Osoby, które jedzą za dużo soli, najczęściej się borykają z różnymi chorobami. W niniejszym zestawieniu kilka podstawowych sygnałów, które wskazują na to, że jemy za dużo soli.

Nadmiar soli może spowodować spustoszenie w naszym ciele. Choroby serca, obrzęki, zmarszczki, nadciśnienie, rozkojarzenie, nerkowa i sercowa niewydolność. Lista może być naprawdę bardzo długa. Jeśli jednak będziesz bacznie obserwować swój organizm i sygnały, które do ciebie wysyła, to możesz zmienić swoje nawyki żywieniowe i zapobiec rozwojowi groźnych chorób.

1. Nieustanne pragnienie

woda

Każdemu z nas po spożyciu słonego pokarmu, takiego jak na przykład frytki, bardzo się chce pić. Sól zaburza bilans wodny w organizmie, tym samym wyciągając wilgoć z komórek. Aby bilans wodny wrócił do normy, należy organizm odpowiednio nawodnić. Organizm zagrożony odwodnienie uporczywie wysyła do ciebie wiadomość: "pić, pić, pić".

Są produkty z dużą ilością soli, które nasilają pragnienie. Jeśli masz zamiar zjeść coś bardzo słonego, to wypij przed tym więcej wody niż zazwyczaj.

2. Wzdęcia

kula

Słone jedzenie może być przyczyną częstych wzdęć, gdyż powoduje gromadzenie się wody w tkankach podskórnych. Aby tego uniknąć, należy ograniczyć spożycie soli, czytając etykiety na produktach, które kupujesz w sklepie i jak najmniej doprawiać jedzenie solą.

3. Częste wizyty w toalecie

mocz

Nadmierne spożycie soli jest przyczyną nadmiernego produkowania moczu przez nerki. Na skutek czego częściej chodzisz do toalety. Miłośnicy soli mogą w nocy nawet kilka razy biegać do toalety, więc lepiej ograniczyć spożycie soli na noc.

4. Ochota na słone przekąski

ryba

Ciągle dopada cię niepohamowana ochota na słone przekąski takie jak ryby, chipsy, orzeszki, paluszki, frytki, szynka? Nie wyobrażasz sobie życia bez słonego? Twoje ciało ciągle się domaga słonego jedzenia? Organizm uporczywie wysyła do ciebie komunikat, że musisz zmniejszyć ilość spożywanej soli.

5. Chroniczne bóle głowy

katar

Ból głowy może mieć wiele przyczyn, jednak to sód powoduje, że naczynia krwionośne w mózgu się rozszerzają. Prowadzi to do pulsującego bólu głowy.

6. Kamienie nerkowe

kamienia

Nadmiernie spożycie soli jest przyczyną pojawienia się drobnych krysztalików w nerkach, które później przyczyniają się do rozwoju kamicy nerkowej. Podstawowy objaw kamicy nerkowej: silny ból w boku lub silny ból pleców, poniżej żeber.

7. Wrzody żołądka

bole

Nadkwasota, bakterie i niektóre leki mogą być przyczyną wrzodów żołądkowych. Sól również może się przyczyniać do ich rozwoju. Okazuje się, że nadmierne spożycie soli też może być przyczyną wrzodów żołądkowych. Jeśli więc chcesz mieć zdrowy żołądek, ograniczaj spożycie soli.

8. Nadciśnienie

ciśnienie

Nadciśnienie może być przyczyną zawału i rozwoju różnych chorób serca. Osoby, które jedzą za dużo soli, nadmiernie obciążają swoje serce, które w pewnym momencie może odmówić posłuszeństwa.

9. Przewlekłe zmęczenie

zmęczenie

Zmęczenie może mieć wiele przyczyn, jednak to sód powoduje odwodnienie organizmu, które z kolei jest przyczyną zmęczenia. Za każdym razem jak spożywamy słony pokarm, czujemy się zmęczeni.

10. Osteoporoza

koście

Osoby, które regularnie jedzą za dużo soli, prawdopodobnie w przyszłości będą cierpiały z powodu osteoporozy. Nadmiernie spożycie soli osłabia kości.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty