10 sygnałów, że za bardzo się przejmujesz opinią innych

Opinia innych to subiektywna ocena Twoich umiejętności, zachowania oraz wyglądu zewnętrznego. Niektórzy z nas mają w nosie, co myślą o nich inni, są również tacy, którzy zbytnio się przejmują opinią innych. Gotowi są na wszystko, by sprawić pozytywne wrażenie na innych.

Jeśli się za bardzo przejmujesz tym, co myślą o Tobie inni, to musisz się od tego jak najszybciej uwolnić, bo to może świadczyć o tym, że jesteś osobą uzależnioną od akceptacji innych, a jak wiadomo, każde uzależnienie to choroba i zło.

1. Reagujesz na każdy szept za swoimi plecami.

rozmowy

Jak tylko inni zaczynają po cichu o czymś gadać, wydaje ci się, że obgadują cię, śmieją się za twoimi plecami. W większości przypadków innych wcale nie obchodzi, co ty robisz i jak wyglądasz.

2. Zależy ci na uznaniu i podziwianiu przez innych.

koleżanki

Dziś najlepszy sposób na zdobycie uznania innych to wrzucenie ładnej foty do mediów społecznościowych. Wrzucając zdjęcie na Instagram i licząc, ile masz polubień, podnosisz swoją niską samoocenę, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że większość osób rozdaje lajki automatycznie, kierując się mentalnością tłumu.

3. Dajesz się łatwo do czegoś przekonać.

stop

Osoby, które za bardzo się przejmują opinią innych, nie potrafią bronić swego zdania. Jeśli z łatwością dajesz się do czegoś przekonać przez innych, to oznacza, że jesteś zależny od opinii innych ludzi i boisz się być sobą.

4. Boisz się, że nie sprostasz oczekiwaniom innych.

śmiech

Osoba uzależniona od akceptacji innych ciągle się boi, że zrobić coś nie tak i zawiedzie innych ludzi. Właśnie dlatego studiujesz na kierunku, wybranym przez twoich rodziców, wyszłaś za mąż za pierwszego lepszego, bo miałaś już dość ciągłego wypytywania o, to kiedy wreszcie będzie ślub.

5. Boisz się samotności.

samotna

Osoba uzależniona od opinii innych też jest osobą uzależnioną społecznie. Jeśli panicznie się boisz samotności i zawsze musisz przebywać w towarzystwie innych, to oznacza, że tracisz swoją indywidualność.

6. Kupujesz ubrania w sieciówkach, by się nie wyróżniać z tłumu.

witaj

Niektórych ludzi przeraża bycie zauważonym. Wolą ubierać się w sieciówkach, by się nie wyróżniać z tłumu i być jak inni. Na dodatek, społeczeństwo nie lubi tych, którzy chcą być oryginalni, więc bycie jak inni pomaga zdobyć uznanie i akceptację.

7. Strach przed krytyką.

smutnie

Nie możesz podobać się wszystkim, więc na pewno znajdzie się osoba, która będzie cię krytykować. Niektórzy z nas spokojnie reagują na krytykę, są jednak tacy, którzy bardzo boleśnie na nią reagują i nawet mogą wpaść w depresję. A to wszystko dlatego, że zbytnio przejmują się tym, co myślą o nich inni i mają bardzo niską samoocenę.

8. Nie potrafisz samodzielnie podjąć żadnej decyzji.

rozmowa

Osoba uzależniona od opinii innych nie potrafi podejmować decyzji i dokonywać samodzielnych wyborów. Potrzebuje pomocy i porady innych, nawet jeśli chodzi o takie drobiazgi, jak wybór kostiumu kąpielowego czy ozdób choinkowych. To oznacza, że jest osobą niesamodzielną i zależną od akceptacji innych.

9. Nie chcesz brać odpowiedzialności za swoje zachowanie i czyny.

cicho

Każdy jest kowalem swojego losu, ale pod warunkiem, że samodzielnie kieruje swoimi czynami. Jeśli natomiast jesteś uzależniony od opinii innych, to rzadko, kiedy bierzesz odpowiedzialność za to, co robisz.

10. Nie znasz siebie.

nerwowa

Osoba uzależniona od opinii i akceptacji innych stara się naśladować życie i zachowanie innych ludzi. Cudze pasje i opinie sprawiają, że tracisz swoją indywidualność i tak do końca nie wiesz, kim naprawdę jesteś.

Opinia innych może mieć zarówno pozytywne, jak i destrukcyjne działanie, gdyż może zniszczyć naszą osobowość. Naucz się reagować na krytykę uśmiechem i wtedy na pewno nie zniszczy ci życia.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty