10 tanich i zdrowych produktów dla odchudzających się

Większość z nas jest święcie przekonana, że na zdrowe odżywianie stać tylko tych, którzy dobrze zarabiają. Nic bardziej mylnego. Są zdrowe produkty, które można kupić za niewielkie pieniądze.

1. Pierś z kurczaka.

filet

Pierś z kurczaka to produkt dietetyczny, gdyż nie ma ani skóry, ani tłuszczu. Zawiera białko, żelazo i witaminy, czyli cenne substancje, które bez wątpienia korzystnie wpływają na zdrowie i urodę. Wartość odżywcza piersi z kurczaka: 110 kcal\100 g, co sprawia, że jest idealną potrawą dietetyczną.

2. Jajka.

jaja

Jajka są bogatym źródłem białka, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Na dodatek zawierają wiele cennych substancji, które korzystnie wpływają na zdrowie. Wartość odżywcza: 159 kcal\ 100 g.

3. Owsianka.

kasza

Kasza owsiana zawiera wiele cennych substancji, co czyni z nią zdrowy, dietetyczny produkt. Jest bogatym źródłem białka, węglowodanów, tłuszczy oraz składników mineralnych. Wartość odżywcza: 340 kcal\ 100 g.

4. Kasza gryczana.

gryka

Kasza gryczana to produkt dietetyczny, który jest bogaty w różne cenne substancje. Zawiera węglowodany złożone, które ze względu na niski indeks glikemiczny wolno uwalniają zawartą w sobie energię i zapewniają pokłady energii na dłuższy czas. Właśnie dlatego kasza gryczana cieszy się niegasnącą popularnością od wielu lat wśród kobiet, które dbają o swoją sylwetkę. Wartość odżywcza: 305 kcal\ 100 g.

5. Ser biały.

twarog

Twaróg w przeciwieństwie do innych produktów nabiałowych jest bogatym źródłem dobrze przyswajalnego białka. W 100 g białego sera jest 159 kcal.

6. Kapusta.

kapusta

Kapusta poprawia metabolizm i pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Na dodatek jest bogata w różne witaminy oraz składniki mineralne, co czyni z niej niezastąpiony produkt dietetyczny. Wartość odżywcza: 27 kcal\100 g.

7. Banany.

banan

Banany w przeciwieństwie do większości owoców egzotycznych są tanie i zdrowe. Włączenie owoców do codziennej diety pomoże uniknąć zgagi i zaburzeń metabolicznych. Banany to zdrowa, smakowita przekąska. Wartość odżywcza: 96 kcal\100 g.

8. Marchewka.

marchewka

Marchewka jest tanim, zdrowym warzywem, który jest źródłem różnych cennych substancji. Zawiera pektynę, która poprawia trawienie i podkręca metabolizm.

9. Śmietana.

jogurt

Śmietana wspomaga odchudzanie i korzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Wartość odżywcza śmietany 9%: 163 kcal\100 g.

10. Kefir.

kefir

Kefir nie tylko pomaga schudnąć, lecz także dba o nasze zdrowie psychiczne, co czyni z niego niezastąpiony produkt dla odchudzających się. Podsumowując, można z pewnością powiedzieć, że zdrowe produkty nie zawsze oznaczają drogie. Zdrowe odżywianie za niewielkie pieniądze to nie mit. Zamienniki tradycyjnych produktów pomogą zarówno pozbyć się zbędnych kilogramów, jak i zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty