10 zabawnych i jednocześnie genialnych wynalazków, które zarobiły miliony

Większość z nas jest święcie przekonana, że do założenie dobrze prosperującego biznesu potrzebne jest bogate doświadczenie, odpowiednie wykształcenie, nawyki i umiejętności.

Niniejsze zestawienie jest niezbitym dowodem na to, że nawet głupie i niepotrzebne na pierwszy rzut oka wynalazki pozwalają swoim twórcom zarobić miliony.

1. Kup pixel

piksel

Alex Tew z Wiltshire do podjęcia wymarzonych studiów potrzebował pieniędzy. Kiedy zaczął się zastanawiać, jak w szybkim czasie zarobić na studia, przyszedł mu do głowy niezwykły pomysł. Postanowił, że założy stronę internetową "Million dollar homepage", na, której będzie sprzedawał pixele po 1$ za sztukę. Pomysł polegał na tym, że reklamodawca na wykupionym przez siebie miejscu na stronie umieszczał będzie logo firmy i link do jego strony internetowej. Stronę podzielił na 1milion pixeli (1000x1000 pixeli). Pomysł wypali i 21-letni Alex Tew został milionerem. Ostatnie 1000 pixeli sprzedano na aukcji za $38100.

2. Odwrócona butelka ketchupu

ketczup

W 1991 roku Paul Brown wynalazł odwróconą butelkę, którą zaczęli kupować nie tylko producenci szamponów, ketchupów Heinz, ale także przedstawiciele NASA. W 1995 roku Paul Brown sprzedał swój pomysł i firmę, która produkowała odwrócone butelki, za 14 mln dolarów.

3. Listy od Św. Mikołaja

santa

Każdego roku miliony dzieci na całym świecie piszą listy do Św. Mikołaja. Twórca strony internetowej Santamail.org Byron Reese wpadł na genialny pomysł. Postanowił, że będzie sprzedawać listy od Św. Mikołaja po 10$ za sztukę. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i dziś rodzice z całego świata kupują listy dla swoich pociech. Tylko w ciągu pierwszego tygodnia w 2001 roku Resse zarobił 100 tys. dolarów. Dziś jego majątek szacuje się na kilka milionów dolarów.

4. Karty do gry z przykładami ćwiczeń fizycznych

karta

Wydawałoby się, że nikomu nie są potrzebne karty do gry z przykładami ćwiczeń fizycznych. A jednak. Twórca talii kart FitDeck, amerykański trener personalny Phil Black, na sprzedaży w sieci zarabia rocznie prawie 4,7 mln dolarów. Dziś ma do zaoferowania swoim klientom już 24 różne talii kart.

5. Okulary przeciwsłoneczne dla psa

okulary

Okulary, na dodatek przeciwsłoneczne dla psa? Całkowita głupota! Na pewno w taki sposób myśli większość z nas, ale tylko nie właściciel marki Doggles. Roni di Lullo pierwsze okulary zrobił dla swego psa Midnighta z ludzkich okularów przeciwsłonecznych i gumki, a niedługo później ruszył z produkcją doggles. W 2004 roku sprzedano 4,5 tys. sztuk okularów na całym świecie. Takie gogle mają znacznie więcej zastosowań niż wakacyjny gadżet. Kupują je dla wojskowych psów. Są także okulary korekcyjne dla pupili, które mają słaby wzrok.

6. Pet Rock

kamienie

Pewnego dnia w barze siedział Kalifornijczyk Gary Dahl z przyjaciółmi. Słuchał ich narzekań związanych z ich zwierzętami domowymi. Gary Dahl, słuchając ich rozmów, stwierdził, że ma idealne rozwiązanie wszystkich tych problemów. Miało nim być nowe zwierzątko domowe – kamień z oczkami, którego nie trzeba wyprowadzać na spacer i karmić. Sprzedaż rozpoczęta we wrześniu 1975 roku. Do każdego zestawu dołączona była "instrukcja obsługi". Pet Rock okazał się najpopularniejszym prezentem, po czym jego sprzedaż gwałtownie spadła i w lutym 1976 roku praktycznie ustała. Mimo tego pomysłodawca został milionerem.

7. Koc z rękawami

koc

Czy siedząc pod kocem, w chłodne jesienne lub zimowe wieczory, irytowało cię kiedyś, że niewygodnie wystawić spod przykrycia ręce, by sięgnąć po ciepłą herbatę czy pilot? Być może właśnie to skłoniło studenta pierwszego roku do wynalezienia w 1998 roku kocu z rękawami. Pierwszy koc Slanket uszyła matka studenta, następne zaś zostały wyprodukowane przez lokalną fabrykę. Koc kosztował 30 dolarów. W 2009 roku sprzedano łącznie 4 mln szt. koców. Dziś istnieje wiele różnych modeli koców z rękawami – do wyboru, do koloru.

8. Święcony tusz

farby

Na stronie internetowej LaserMonks.com, prowadzonej przez braci cystersów, mieszkających w klasztorze, położonym w amerykańskim miasteczku Monroe, można kupić używany kartridż i przy okazji się pomodlić. Na ten dość niezwykły pomysł w 2000 roku wpadł Bernard McCoy, a w 2005 roku na koncie braci już było ponad 2,5 miliony dolarów.

9. Poduszka z popcornem

popkorn

Pewnego dnia w 2002 roku Amerykanin Kim Levin wpadł na dość nietypowy pomysł: wsypał popcorn do poszewki i włożył ją do mikrofalówki, po czym wyciągnął poszewkę i miał cieplutką, aromatyczną oraz miękką poduszeczkę. Poduszkę popcorn wypróbowali wszyscy bliscy i znajomi Kima, po czym trafiła do masowej sprzedaży. W ciągu pierwszych ośmiu tygodni wynalazca zarobił 225 tys. dolarów. Dziś poduszki popcorn sprzedawane są na całym świecie, a Kim nie dość, że został milionerem, to jeszcze napisał książkę, w której dzieli się swoim sekretem sukcesu.

10. Kostka życzeń

życzenia

Jedną z tradycji podczas Święta Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych jest łamanie się kością indyka, nazywaną "wishbone" (kostka życzeń). Dla tych, którzy nie chcą czekać aż do Święta Dziękczynienia, firma Lucky Break Wishbone sprzedaje syntetyczne kości. Każdego dnia firma produkuje ok. 30 tys. kości i sprzedaje ich każdego roku za ok. 2,5 mln dolarów.

Ludzka pomysłowość nie zna granic. Czasami, aby zarobić swój pierwszy milion, wystarczy włączyć wyobraźnię i uwierzyć we własne siły. Być może niniejszy artykuł zainspiruje cię do stworzenia czegoś zwariowanego i genialnego!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty