10 zagrożeń, które czyhają na nas na każdym kroku

Życie ludzkie jest bezcenne, ale niestety może się zakończyć bardzo nagle i raptownie. Na kartkach historii zapisało się mnóstwo absurdalnych śmierci znanych osób, nie wspominając już o zwykłych ludziach.

Zagrożenia czyhają na nas na każdym kroku. Nawet najzwyklejsza rzecz może spowodować śmierć. Ostrzeżony – uzbrojony. W niniejszym zestawieniu 10 niebezpiecznych sytuacji, które wymagają szczególnej ostrożności.

1. Łazienka

wanna

Na pierwszy rzut oka, zwyczajne miejsce w naszym mieszkaniu. Niestety statystyka mówi całkiem, co innego: każdego roku setki osób umiera właśnie w łazience. Musisz uważać, aby przypadkiem się nie poślizgnąć w łazience, nie zasnąć w wannie, nie wrzucić do wanny włączonej suszarki.

2. Uważaj na środki czystości

środki

Jeśli masz zamiar zrobić własne środki czystości, to nigdy nie mieszaj wybielacza z amoniakiem. Nigdy tego nie rób!!! Produkuje to toksyczne gazy, które mogą spowodować gwałtowne uduszenie. Mieszanie tych dwóch produktów jest bardzo szkodliwe dla zdrowia.

3. Uważaj na alergię

katar

Przede wszystkim musimy wiedzieć, co nas uczula. Jeśli jest to zwykła alergia sezonowa, to nie ma co się martwić, wystarczy zażywać odpowiednie leki. Musisz jednak uważać na to, co jesz. Czasami się zdarza tak, że nie mamy bladego pojęcia o tym, że cierpimy na alergię pokarmową. Na przykład alergia na orzechy i orzeszki ziemne może wywoływać niezwykle silne reakcje, podobnie jak i inne pokarmy. Niektóre osoby po kontakcie z alergenem pokarmowym mogą wylądować w szpitalu. To samo dotyczy użądlenia pszczoły, które może wywołać wstrząs anafilaktyczny, jeśli masz alergię na jad pszczoły.

4. Za kółkiem

auto

Dziś prowadzenie samochodu jest jednym z najniebezpieczniejszych zajęć. W wypadkach drogowych na całym świecie ginie więcej osób niż na wojnach i w konfliktach zbrojnych. Pieszy również musi pamiętać o zasadach ruchu drogowego, zwłaszcza na pasach.

5. Tlenek węgla

ból

Tlenek węgla – niewidoczny zabójca, który jest najczęstszą przyczyną śmiertelnych zatruć. Czad jest bezbarwny i bezwonny. Z powodu zatrucia tlenkiem węgla każdego roku umiera setki osób. Uważajmy więc na piecyki gazowe, węglowe i spaliny silnikowe.

6. Zęby

zęby

Każdy z nas powinien pamiętać o regularnych wizytach do dentysty i leczeniu zębów. W chorych zębach gromadzą się chorobotwórcze drobnoustroje, które przez krew dostają się do naszego organizmu i mogą uszkodzić serce, nerki i nawet mózg.

7. Paracetamol

choroba

Skuteczny lek, ale nie w przypadku kaca. Paracetamol jest metabolizowany w wątrobie, podobnie jak alkohol, więc wątroba nie będzie mogła sobie poradzić z podwójnym obciążeniem i może dojść do jej uszkodzenia.

8. Upadki

pada

Nie tylko upadek z dużej wysokości może spowodować śmierć. Upadek nawet ze stosunkowo niedużej wysokości może się zakończyć zgonem. Warto uważać na dachy, klify, góry, parapety i zawsze patrzeć pod nogi.

9. Selfie

selfie

Robienie selfie jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci. Przez selfie życie straciły już setki ludzi – w sieci można znaleźć mnóstwo tragicznych historii na ten temat. Badania wskazują, że najwięcej osób robiących selfie zginęło w Indiach. W latach 2014-2016 w tym kraju doszło do 76 przypadków zgonów z powodu selfie.

Nigdy nie rób sobie selfie za kółkiem! Wystarczy jednej sekundy, aby doszło do wypadku drogowego.

10. Przedawkowanie

tabletki

Chodzi nie tylko o narkotyki. Dotyczy to również leków. Przyczyną lekomanii jest niekontrolowane przyjmowanie leków, kiedy jesteśmy święcie przekonani, że większe dawki leków służą naszemu zdrowiu i samopoczuciu, co oczywiście nie ma nic wspólnego z prawdą.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty