10 zasad zdrowego odżywiania, które tak na prawdę robią go niezdrowym

Wszystkich takiego typu stereotypów trudno się pozbyć, jednak koniecznie trzeba to zrobić. ponieważ z tego powodu z wielu rzeczy rezygnujemy. Zwłaszcza, jeśli chodzi o jedzenie.
10 zasad zdrowego odżywiania

Właśnie z tego powodu Nasza Redakcja ułożyła listę najpopularniejszych twierdzeń o zdrowym jedzeniu, które w rzeczywistości nie są prawdą.

1. Spożywanie pokarmu po 18.00 jest szkodliwe dla figury

Dana zasada jest bardzo stara. W warunkach dzisiejszego tempa życiowego spożywać pokarm po 18.00 nie tylko można, ale trzeba. Współcześni ludzie kładą się spać o wiele później niż nasi przodkowie. Głodowanie może negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Prawdą jest to, że nie można spożywać pokarmu 3 godziny przed pójściem do łóżka. I kolacja powinna być lekką.

2. Tłuszcze są szkodliwe dla organizmu

Uważa się, że tłuszcze są bardzo szkodliwe dla figury i organizmu, jednak tak naprawdę nie jest. Bez nich nie jest możliwa normalna przemiana materii. Bez tłuszczy organizm nie przyswaja witaminy A, E, praktycznie przestaje produkować hormony płciowe. W wypadku niedoboru tłuszczu szybko się starzeje skóra i również zaczyna źle funkcjonować wątroba. Więc ilość masła należy ograniczać, ale nie można wcale z niego zrezygnować. Lepiej spożywać mniej produktów, które zawierają ukryte tłuszcze: kiełbasę, majonez, ciasteczka, torty.

3. Przekąski są szkodliwe

Przekąski są niezbędne. Każdy człowiek, który dba o własne zdrowie powinien uzupełniać energię. Dane posiłki powinny być zbilansowane. Na przykład w postaci przekąski można spożyć orzeszki lub owoce.

4. Wszystkie produkty organiczne są korzystne

Żywność uważana za organiczną (nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów) w większości wypadków niczym się nie różni od analogicznej żywności nieorganicznej. Kosztuje tylko o wiele więcej.

5. Nie warto spożywać węglowodany

Węglowodany mogą być proste i złożone. Jeśli chodzi o pierwsze, to rzeczywiście należy zmniejszyć ilość ich spożywania. Zawarte są w cukrze, słodyczach, czekoladzie, dżemach, miodzie, słodkich owocach i napojach, białym chlebie i ziemniakach. Drugie należy spożywać tym, kto dba o własne zdrowie. Mianowicie jak najczęściej należy spożywać kasze, bobowate, jagody, warzywa, zioła.

6. Owoce i warzywa tracą swoje właściwości podczas mrożenia

Współczesne technologie mrożenia dają możliwość zachować prawie wszystkie korzystne właściwości. To jest aktualne, jeśli chodzi o zimę.

7. Odżywianie rozdzielne pomaga schudnąć

To nie jest prawdą. Zestaw fermentów produkowanych przez żołądek i trzustkę, daje możliwość trawić jednocześnie węglowodany, białka i tłuszcze. Na razie nie ma naukowych dowodów na to, że odżywianie rozdzielne pomaga schudnąć. Ludzie, którzy wybierają taki sposób odchudzania się, dokładnie dobierają żywność, zmniejszą ilość kalorii i dlatego im się udaje pozbyć zbędnych kilogramów.

8. Czarny chleb jest korzystniejszy dla organizmu od białego

Uważa się, że czarny chleb zawiera więcej błonnika. Ciasto może mieć ciemny kolor dzięki dodawaniu barwników. Kaloryczność białego i czarnego chleba jest praktycznie jednakowa i przytyć można w każdym bądź wypadku. Najkorzystniejszy i bogaty w witaminy jest chleb z otrębów, grzanki bez drożdży.

9. Soki tak samo korzystne jak i owoce

Soki praktycznie nie zawierają korzystnego błonnika. Ilość witamin i minerałów zmniejsza się podczas ich produkowania. Jeśli istnieje możliwość, to lepiej spożywać świeże owoce.

10. Sushi i rolki – produkty dietetyczne

Sushi i rolki nie szkodzą figurze. Chociaż biały ryż wykorzystywany do przygotowania tej potrawy nie należy do produktów dietetycznych. Bardzo niebezpieczny jest sos sojowy, majonez, które są czasami wykorzystywane do przygotowania tego dania, a również tłusty ser – są bardzo kaloryczne.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty