10 zastosowań Coca-Coli, które Cię zaskoczą

Ten legendarny i kultowy napój ma wiele zastosowań i zaraz się w tym przekonasz! Okazuje się, że może się przydać nie tylko do picia i mamy kilka dowodów na to.

1. Czyszczenie toalety.

toaleta

W skład Coca-Coli wchodzi m.in. kwas fosforowy, dlatego skutecznie usuwa rdzę.

2. Sos Barbecue (BBQ) na bazie Coca-Coli.

barbeku

Składniki: 1 szklanka Coca-Coli, 1 szklanka ketchupu, 1 łyżeczka dymu wędzarniczego w płynie, ½ łyżeczki granulowanej cebuli (suszona cebula), ½ łyżeczki granulowanego czosnku, ½ łyżeczki czarnego mielonego pieprzu. Należy wymieszać wszystkie składniki i mamy pyszny sos BBQ.

3. Coca-Cola sprawdza się jako dobry nawóz.

butelki

Kwas fosforowy z Coli wspomaga rozrost azalii i gardenii. Uwielbiasz kwiaty? Wtedy koniecznie musisz zawsze mieć pod ręką butelkę Coca-Coli.

4. Coca-Cola na plamy.

mleko

Ten słodki napój wspaniale sobie radzi z różnymi plamami, zwłaszcza z mleka i lodów. Nalej Colę na plamę, poczekaj 5 minut, następnie wrzuć odzież do pralki i ciesz się z idealnie czystych ubrań bez plam.

5. Coca-Cola do czyszczenia szkieł od okularów.

okulary

Przecieramy szkła od okularów colą. Po przetarciu należy się upewnić, czy nie została żadna kropelka słodkiego napoju, którą możesz usunąć za pomocą wilgotnej ścierki.

6. Marynata do mięsa z Coca-Coli.

coca

Ten słodki napój ma wiele zastosowań w kuchni. Wysoka kwasowość napoju gazowanego działa jak marynata.

Aby pieczeń była krucha i nabrała ciekawego smaku, należy ją moczyć w marynacie przygotowanej z Coca-Coli i ulubionych przypraw.

7. Ułatwia odkręcanie zapieczonych śrub.

brud

Nie możesz odkręcić śruby, sięgnij po Coca-Colę. Nalewamy napój na rdzę, czekamy kilka minut. W razie potrzeby przecieramy śrubę ścierką i delikatnie odkręcamy.

8. Neutralizuje ukąszenie meduzy.

morze

Użądlenie meduzy stanie się o wiele bardziej znośne, jeśli masz pod ręką butelkę Coca-Coli. W 1993 roku naukowcy z Australii na podstawie przeprowadzonych badań doszli do wniosku, że ten słodki napój może zmniejszać ból o 50%.

9. Świetnie myje okna.

napój

Już mamy pyszny sos BBQ, marynatę do mięsa, czystą toaletę, więc teraz właściwa pora na mycie okien. Jednym ze składników Coca-Coli jest kwas cytrynowy, który stosujemy przy myciu okien.

10. Zabija ślimaki i insekty.

biedronka

W 2004 roku w gazecie BBC opublikowano bardzo ciekawy artykuł o tym, że indyjscy rolnicy stosują Coca-Colę do zabijania ślimaków i insektów. Colą przyciąga mrówki swoją słodyczą, które z kolei pożerają larwy owadów.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty