10 zdjęć potwierdzających, że świat zmierza ku zagładzie

Wielu z nas nie traktuje poważnie naukowców, którzy ostrzegają przed zbliżającą się katastrofą ekologiczną. Jednak tak naprawdę jest to bardzo poważny problem. Dzięki porównaniu zdjęć można zobaczyć, jak bardzo zmienił się krajobraz niektórych miejsc na Ziemi.

Nie tylko liczni wróżbici przepowiadają koniec świata, ale również ekologowie mówią o zbliżającej się katastrofie. Klimat na Ziemi zmienia się w zastraszającym tempie, więc naukowcy przypuszczają, że niebawem życie zniknie z powierzchni Ziemi. Mamy kilka dowodów na to, że świat zmierza ku zagładzie.

1. Poziom oceanów podnosi się coraz szybciej, na skutek czego dochodzi do zalania plaż, które niebawem mogą zniknąć pod wodą.

Poziom oceanów

2. Lasy Amazonii nazywane "zielonymi płucami świata" mogą całkowicie zniknąć. Zdjęcia z satelity pokazują, że na skutek wycinania lasów w dorzeczu Amazonki, powierzchnia lasów intensywnie się kurczy.

las

3. Malediwy znane głównie ze swego niezwykle pięknego świata podwodnego. Jednak kolonie raf koralowych masowo giną z powodu zmian klimatycznych, co stawia pod znakiem zapytania ich istnienie.

korale

4. W stanach Utah i Arizona można podziwiać niesamowite pejzaże, tworzone przez rzeki, które niestety wysychają w zastraszającym tempie.

rzeka

5. Lodowiec Pedersen został odkryty w 1917 roku. Jednak w 2005 roku zniknął z powierzchni Ziemi.

śnieg

6. Ze względu na swoje zamulenie Huang He bardzo często zmienia swój bieg.

woda

7. W Argentynie znajduje się słone jezioro bezodpływowe Mar Chiquita. Zdjęcia satelitarne pokazują, że powierzchnia jeziora gwałtownie się kurczy.

jezioro

8. Susza w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych świadczy o tym, że Ziemia jest poważnie zagrożona.

most

9. Poziom wody w zbiornikach na Madagaskarze każdego roku się obniża.

zmiany

10. Kiedyś było to drugie pod względem powierzchni jezioro na Ziemi, dziś powierzchnia jeziora zmniejszyła się o połowę. I dalej się kurczy.

aral
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty