10 zdobywczyń męskich serc o przeciętnej urodzie

Istnieje przekonanie, że mężczyźni przepadają jedynie za pięknościami. Nic bardziej mylnego. Historia zna przykłady, kiedy to kobiety o przeciętnej urodzie uwodziły mężczyzn jeden po drugim.

Każdy mężczyzna ma własny ideał piękna. I co najciekawsze prawie każdemu facetowi zdarzał się romans z kobietą, która wcale mu nie odpowiada. Uwodziły ich nie urodą, lecz swoją inteligencją, darem elokwencji i przekonywania. O takich kobietach mowa w niniejszym artykule.

1. Kleopatra

kleopatra

Ostatnia królowa hellenistycznego Egiptu była jedną z największych uwodzicielek w historii, za którą szaleli cesarze i słynni dowódcy, m.in. Juliusz Cezar, który zakochał się od pierwszego wejrzenia w 19-letniej piękności.

Kleopatra była żoną własnego brata, miała romans z Markiem Antoniuszem, miała dziecko z Juliuszem Cezarem. Miała kilka męskich haremów. Historycy dotychczas toczą spory na temat tego, czy królowa po namiętnej nocy z kolejnym kochankiem zabijała go, czy jest to raczej mit.

2. Roksolana

roksolana

Dziś kobieta o takich kształtach na pewno byłaby uznana za prawdziwą piękność. Jednak poddani Sulejmana Wspaniałego uważali, że kobieta jest brzydka. Wyróżniała się jednak ogromnym temperamentem i urokiem. Eunuchowie od razu zrozumieli, że owa ukraińska niewolnica niebawem zdobędzie serce sułtana.

Na początku była konkubiną, a później żoną Sulejmana Wspaniałego. Urodziła mu 6 synów, jeden z których zmarł. Roksolana posiadała niesamowity dar elokwencji i przekonywania, podziwiany przez ówczesnych polityków i dyplomatów.

3. Elżbieta I

elizaveta

Angielska królowa Elżbieta I była bardzo wpływowym władcą i politykiem, więc krążyły pogłoski, że tak naprawdę jest facetem.

Wygląd zewnętrzny królowej również przemawiał za tym twierdzeniem: zarost miała skrywać gruba warstwa makijażu, a grdykę marszczone kołnierze. Pozycjonowała się jako królowa-dziewica, chociaż uwielbiała budzić podziw i pożądanie w mężczyznach.

Potęga Wielkie Brytanii i szybki rozwój państwa sprawiły, że kandydatów do jej ręki nie brakowało. Królowa jednak nie rwała się do zamążpójścia, stawiała na rozwój handlu morskiego oraz przemysłu.

4. Katarzyna I

ekaterina

Pierwsza rosyjska caryca niestety nie miała aż tak wielkiego wpływu politycznego, jak Elżbieta I, jednak na zawsze się zapisała na kartkach historii Rosji. Kobieta miała puszyste kształty i na pewno nie można było jej nazwać piękną kobietą. Jednak nie zważając na to, nigdy nie brakowało jej amantów. Katarzynę I można śmiało nazwać kobietą wyzwoloną, która lubiła przebywać w towarzystwie mężczyzn i doskonale wiedziała, jak się z nimi dogadać. Po śmierci męża miała romanse jednocześnie z kilkoma faworytami, którym powierzyła losy Rosji. Kobiecie udało się przetrwać w warunkach ciągłych intryg i zachować pogodę ducha.

5. Gala

gala

Elena Ivanovna Diakonova, powszechnie znana jako Gala Dali, była córką zwykłego urzędnika. Pochodziła z Rosji, z miasta Kazań. W 1929 roku nawiązał się romans pomiędzy Galą i 10 lat od niej młodszym artystą Salvadorem Dali. Gala była doświadczoną kochanką, która miała na swoim koncie nieudane małżeństwo i kilka romansów.

Ogromny temperament i doświadczenie seksualne zafascynowały malarza, który w całości powierzył jej wszystkie swoje sprawy finansowe. Gala była ukochaną żoną i jedyną muzą Salvadora Dalí. Śmierć Gali była dla malarza największą tragedią, z którą nie mógł się pogodzić do końca życia.

6. Wallis Simpson

uollis simpson

Kobietę, dla której król Edward VII postanowił abdykować, nie można nazwać ślicznotką. Jej romans z angielskim księciem rozpoczął się w roku 1934. Wallis była 40-letnią, dwukrotną rozwódką.

W 1936 Edward ogłosił zamiar poślubienia Wallis. Kiedy parlament nie zgodził się na ten ślub, Edward abdykował 10 grudnia 1936 roku.

W oświadczeniu napisał:

"Nie mogę zarządzać państwem bez kobiety, do której należy moje serce".

W roku 1936 jako pierwsza kobieta została uhonorowana tytułem Człowieka Roku tygodnika "Time".

7. Jacqueline Kennedy

zhaklin kennedi

Na większości zdjęć, na których możemy podziwiać Pierwszą Damę USA, Jacqueline Kennedy, wygląda ona bardzo dobrze, co prawda fotografom czasami trzeba było nieźle się przyłożyć, by uzyskać ładne zdjęcie. Jacqueline Kennedy nie raz sama przyznawała się do tego, że wydaje kilka godzin na to, by stworzyć idealny wizerunek, dobierając makijaż, dodatki, ubrania.

Wstydziła się swego 41-go rozmiaru butów i małego biustu. Na dodatek za pomocą makijażu ukrywała mankamenty, takie jak szeroki nos i duże usta. Po spotkaniu z nią oczarowany Charles de Gaulle napisał:

"Mrs Kennedy – prawdziwy klejnot, na który nie zasługuje nawet prezydent USA".

8. Marlene Dietrich

marlen ditrih

Trudno sobie wyobrazić osobę, która by w połowie wieku XX nie wiedziała, kim jest Marlene Dietrich. Nawet w ZSRR nazywano ją symbolem seksu. Aktorka i piosenkarka była prekursorką nowych trendów modowych i makijażowych, chociaż nie ukrywała tego, że dbanie o siebie to ciężki wysiłek i robota.

"Nie jestem piękna, ale jestem charyzmatyczna i urocza".

Aktorka, która dla pięknych kości policzkowych, usunęła niektóre zęby i bez przerwy stosowała rygorystyczne diety, cieszyła się ogromną popularnością wśród mężczyzn, chociaż reżyser Josef von Sternberg mówił, że Marlene wygląda, jak hipopotam.

9. Édith Piaf

edit piaf

Owszem, miała nietuzinkowy talent, ale tym jednak nie można wytłumaczyć fenomeni jej niesamowitej popularności wśród mężczyzn, gdyż szczerze powiedziawszy, nie można było nazwać ją atrakcyjną. Dwa małżeństwa, mnóstwo romansów, wpływowych wielbicieli. Marlene Dietrich, która była jej przyjaciółką, mówiła, że czasami jej się kręciło w głowie od tej ilości wielbicieli, którzy się kręcili wokół Édith Piaf. Niektórzy kochankowie pieszczotliwie nazywali ją wróbelkiem czy jaszczurką.

10. Priscilla Chan

priscilla czan

W wieku 25 lat Mark Zuckerberg zarobił swój pierwszy miliard i znalazł się na liście najbardziej pożądanych kawalerów świata. Jednak już w tej chwili jego serce było zajęte. Mark Zuckerberg od 9 lat spotykał się z Priscillą Chan – dziewczyną, która studiowała medycynę. Niebawem para się pobrała, mają dwie urocze córeczki. Mark Zuckerberg często przyznaje się, że musi się mieć na baczności, gdyż jego żona sprawia niesamowite wrażenie na mężczyznach, dzięki swojej inteligencji. Oto co powiedział w jednym z wywiadów:

"Przyciąga facetów swoją prostotą w komunikacji oraz inteligencją".

Wiele kobiet o przeciętnej urodzie zdobywają serca mężczyzn, dzięki swojej inteligencji, bystrości, gustowi oraz prostocie. Przez całe życie walczą ze stereotypami oraz własnymi kompleksami, a jednak stają się prawdziwymi zwyciężczyniami.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty