10 złych nawyków, które wcale nie wpływają negatywnie na nasz organizm

Każdy z nas niezależnie od narodowości i kraju zamieszkania ma codzienne nawyki. Stanowią naszą drugą naturę i nie możemy je kontrolować. Niestety, ale nie wszystkie nawyki są zdrowe!

Na przestrzeni wieków ukształtował się podział na nawyki zdrowe i niezdrowe. Oczywiście te niezdrowe trzeba jak najszybciej wyeliminować ze swego życia, nawet jeśli się zakorzeniły w nim na dobre. Dziś naukowcy dokonali wielu odkryć, które całkowicie zmieniają nasze dotychczasowe spojrzenie na nawyki. W niniejszym zestawieniu 10 złych nawyków, które wcale nie wpływają negatywnie na nasz organizm

1. Obgryzanie paznokci

paznokcie

Podczas obgryzania paznokci bakterie, które się znajdują pod nimi, przedostają się do naszego organizmu. Jednak nie ma w tym nic złego, po nasz układ odpornościowy produkuje przeciwciała, które niwelują negatywne działanie bakterii. Pozostaje tylko problem estetyczny.

2. Codzienne branie prysznica

mycie

Wiedziałeś, że codziennie branie prysznica nie jest wcale aż takie zdrowe, bo szkodzi naszej skórze? Codzienny prysznic pod gorącą wodą może wysuszać i podrażniać skórę, gdyż bardzo łatwo zmywa płaszcz hydrolipidowy. Na dodatek gorąca woda zmywa dobre bakterie, dzięki którym nasza skóra jest lśniąca i jedwabista.

3. Picie kawy

kawa

Istnieje wiele naukowych dowodów na to, że picie kawy pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Kawa chroni przed depresją, zmniejsza ryzyko rozwoju groźnych chorób, takich jak rak wątroby, cukrzyca 2 typu, choroba Parkinsona i Alzheimera.

4. Bezład

brud

Większość z nas myli dwa pojęcia, jakimi są brudas i bałaganiarz. Ale tak naprawdę są to dwie kardynalnie odmienne cechy osobowości: w pokoju może panować twórczy bałagan, ale jednocześnie jest w nim czysto. Okazuje się, że ścielenie łóżka rano może być szkodliwe dla zdrowia. Roztocza kochają wilgoć i ciepło. Gromadzą się one w nocy w naszym łóżku, a my pozwalamy im się rozmnażać przez złożenie pościeli. Z kolei bezład sprzyja kształtowaniu się kreatywności i bystrości.

5. Długi sen

sen

Istnieje przekonanie, że długi sen sprawia, że jesteśmy w ciągu dnia bierni, roztrzepani, pozbawieni energii. Nic bardziej mylnego, Naukowcy udowodnili, że człowiek powinien spać tyle, ile mu się chce. Przymusowa pobudka to ogromny stres dla organizmu. Skutkiem niedoboru snu mogą być zaburzenia metaboliczne, ponieważ sen i przemiana materii są ściśle ze sobą powiązane.

6. Plucie w miejscu publicznym

zwyczki

Owszem, jest to niekulturalne i wygląda niezbyt estetycznie. I lepiej tego nie robić w miejscach publicznych. Natomiast wtedy, kiedy nikt cię nie widzi, możesz pluć, ile dusza zapragnie. Czasami plucie wynika z potrzeby fizjologicznej, zwłaszcza jeśli chodzi o tancerzy. Osoba, która oddycha nosem przez dłuższy czas, później musi się koniecznie pozbyć nadmiaru zgromadzonej w jamie ustnej śliny.

7. Nie wstydź się puszczania gazów i bekania

gazy

Jak i w poprzednim przypadku, nie warto tego robić w miejscu publicznym, a na samotności, ile dusza zapragnie. Okazuje się, że puszczanie bąków ma bardzo wiele korzyści zdrowotnych. Są osoby, które wstrzymują gazy nawet wtedy, kiedy są same. Nie warto tego robić. W taki sposób organizm w sposób naturalny pozbywa się niepotrzebnych gazów.

8. Żucie gumy

gumka

Owszem, nikt nie mówi o łamaniu zasadach savoir-vivre i żuciu gumy na wykładach czy w teatrze. Naukowcy udowodnili, że żucie gumy poprawia pracę mózgu, koncentrację i reguluje poziom hormonów.

9. Sikanie pod prysznicem

wanna

Wiedziałeś, że mocz zawiera kwas, który zwalcza grzybicę paznokci? Nie, to teraz wiesz, że warto od czasu do czasu sikać pod prysznicem, tym więcej, że nikt nigdy o tym się nie dowie.

10. Użalać się nad sobą i narzekać

smutek

Już nie raz pisaliśmy o tym, że ciągle narzekanie negatywnie wpływa na nasze życie. Chociaż jeśli spojrzeć na ten problem z innej strony, to można również dostrzec jego jasną stronę: kiedy narzekasz, to się pozbywasz negatywnych emocje i napięcia wewnętrznego. Jednak pamiętaj o tym, że nie warto tego robić codziennie, bo takie codzienne narzekanie może mieć rzeczywiście negatywne następstwa.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty