11 najpiękniejszych na świecie... krabów!

Czy nadal będziesz jeść kraby? Czy można te piękne stworzenia pozbawiać życia?

Natura jest zadziwiająco różna, nieustannie zaskakuje i zdumiewa nas. Pogódź się, że na świecie jest tyle piękna, że nawet nie da się zliczyć.

Ale dziś chodzi o istoty, które nigdy nie przyciągały wiele uwagi, ponieważ były zwyczajne i niczym nie wyróżniające się. Ponieważ pierwotnie właśnie taki był plan przyrody. To kraby. Przeważnie mieszkają w wodzie i poruszają się po dnie lub wokół anemonów, gdzie mieszkają. A ich skorupa – mocna i trwała – chroni je przed drapieżnikami. Dzięki niej sprytnie ukrywają się wśród kamieni tego samego koloru. Ale w naszej kolekcji natura postanowiła zażartować i radykalnie zmienić kolor pancerza – i wiesz, udało się po prostu wyśmienicie!

1. Leucosia anatum.

Leucosia anatum

Patrzysz na niego, a oko się cieszy!

2. Liocarcinus laevis.

Liocarcinus laevis

Jego kolorystyka na pewno pasowałaby do przedstawień cyrkowych.

3. Sally Lightfoot Crab.

Sally Lightfoot Crab

Niesamowity wzór pancerza z obustronnie wytoczonymi liniami i ciekawymi przejściami między kolorami.

4. Rak-pustelnik Halloween.

Rak pustelnik Halloween

Nie na darmo ten przedstawiciel rodziny skorupiaków ma nazwę "Halloween". Mówi sama za siebie!

5. Ocypode quadrata.

Ocypode quadrata

Na pierwszy rzut oka kolor pancerza wydaje się zupełnie niedostrzegalny, ale przecież o to mu chodziło. W odpowiednim momencie można praktycznie rozpuścić się na tle piaszczystego dna.

6. Krab królewski.

Krab królewski

To jest naprawdę królewska osoba wśród wszystkich skorupiaków. I nie chodzi tu tylko o kolor pancerza. Najważniejsze przeciwieństwo do swoich kolegów – ogromne rozmiary i dziwaczne igły na ciele i kleszczach. Jeśli już taki uchwyci, to samodzielnie odczepić się nie uda!

7. Krab tęczowy.

Krab tęczowy

Nie, nie myśl, że kolor pancerza tego kraba mieni się wszystkimi kolorami tęczy. Tylna część kraba jest jasnoniebieska lub fioletowa, brzuch jest biały lub jasnoróżowy. Kleszcze są czerwone.

8. Czarny krab.

Czarny krab

Kolejny niesamowity cud natury – czerwony krab z czarnym pancerzem. Spotykane są także osobniki z czarnymi kleszczami. Czarny znak wygląda jak piracki.

9. Metopograpsus latifrons.

Metopograpsus latifrons

Gdyby zobaczyłeś tego kraba w rzeczywistości, to byłbyś oczarowany jego barwą. Uwierz, takiego odcienia fioletu nigdy nie widziałeś!

10. Neopetrolisthes oshimai

Neopetrolisthes oshimai

A ten przedstawiciel skorupiaków jest prawdziwym arcydziełem natury. Bardzo trudno spotkać taką barwę w przyrodzie. Wystarczy spojrzeć na ten niesamowity kolor indygo!

11. Neopetrolisthes maculatus

anemon

Niezwykłość barwy tego kraba polega ma tym, że jest ona tygrysowa lub plamista, która świetnie pomaga mu maskować się w w zaroślach anemonowych. Czyż to nie cud?

źródło:Buzzfeed
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty