11 popularnych japońskich zabawek, których nie rozumiemy

Japonia to zupełnie inny świat, który nie przestaje nas zaskakiwać, a nawet takimi zwykłymi rzeczami, jak zabawki dla dzieci. Dziwne żołnierze, puzzle i wiele innych zabawek można zobaczyć w naszej japońskiej kolekcji.

Japonia ma swoje zasady, z których wiele dla nas jest niezrozumiałych. Różnica kultur przejawia się nawet w dziecięcych zabawkach, które w kraju azjatyckim są dość specyficzne. Teraz możesz zapoznać się z najbardziej popularnymi z nich.

1. Owoce zombie

owoce

Zabawa ze zwykłymi owocowymi ludzikami jest nudna i nieciekawa, pomyśleli Japończycy, dlatego w kraju azjatyckim zostały wymyślone owoce-zombie. Pierwsza seria okazała się być bardzo popularna, dlatego zostało wydano jeszcze kilka. Wykaz owoców jest bardzo szeroki: banan, winogrona, brzoskwinia, cytryna i tak dalej.

2. Tuttuki Bako

bako

Zabawka jest bardzo dziwna, ale mega popularna wśród Japończyków. Aby rozpocząć grę, należy włożyć palec do obudowy. Im będzie można pohuśtać pandę na kole, dotknąć mieszkańców morskich lub twarzy, a jeszcze pobawić się z dziwnymi istotami.

3. Rekin antystresowy

rekin

W kraju wschodzącego słońca jest dużo różnych zabawek, które są przeznaczone do zwalczania stresu. Oto, na przykład, opcja w postaci rekina, który może mieć w pysku rękę lub nogę. Należy ją ściskać lub rozciskać w dłoni, żeby się zrelaksować.

4. Brelok w kształcie kurczaka

kurczak

Z wyglądu kurczak może wydaje się zabawny i słodki, ale jeśli na niego klikniesz, to z pikantnego miejsca u niego pojawi się jajko. Zabawki te są bardzo popularne i można je kupić w wielu automatach Tokio.

5. Niezwykłe puzzle

puzzle

Patrząc na to zdjęcie, myślisz, że to ziarno, ale to nie tak – to japońskie puzzle. Zestaw zawiera 300 elementów, które należy rozkładać za pomocą pałeczek. Zabawki sprzedają się jako doskonałe narzędzie do walki ze stresem.

6. Miejscowe żołnierzyki

zabawki

Japończycy lubią grubasów, więc żołnierze są puszyste, na dodatek zielone. Nimi nie tylko bawią dzieci, są wykorzystywane do dekoracji jedzenia.

7. Klaskający robot

robot

Big Clapper – to robot, który może klaskać i powiedzieć kilka słów otuchy i pocieszenia. Jest on wykonany w jednym egzemplarzu, ale są modele produkcji przemysłowej. Takie zabawki są używane do pocieszenia, którego często brakuje Japończykom.

8. Lalki na szklanki

lalki

Od kilku lat na szczycie popularności są oryginalne ozdoby do szklanek w postaci ślicznych dziewczynek. Główną bohaterką jest Fuchiko, i każda figurka w zestawie wyraża różne jej emocje. Te miniaturowe lalki podobają się również dzieciom, które bawią się nimi.

9. Ikizukuri

ryba

W kuchni japońskiej popularne jest danie z różnych istot morskich, które są spożywane w postaci żywej. Nazywa się ono "ikizukuri". Producenci na jego podstawie stworzyli zabawkę, która robi się samodzielnie: najpierw dziecko musi przygotować mieszankę, wlać ją do formy i zrobić jedzenie. Po tym danie wykłada się na stół, a następnie można przystępować do jedzenia "na niby".

10. Gudetama

gudetama

Twórcy Hello Kitty wyprodukowali dziwną zabawkę, która za kilka dni stała się mega popularna w Japonii – smutne żółtko, które bez potrzeby zostało wyjęte z jaja. Ta zabawka ma swoją stronę w sieciach społecznościowych, markę kosmetyków, ubrań, a nawet sieć kawiarni. Tak, tylko Japończycy mogą zwariować na punkcie żółtka.

11. Długopis do pianki

pisak

Długopis, pozwalający na tworzenie kształtów 3D z pianki. Aby rozpocząć, wystarczy wlać do niego mydło w płynie. W zestawie jest stojak, łopatka, kilka wkładek i różne elementy dekoracyjne, które pomagają tworzyć różne kształty.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty