11 porad, jak podróżować z dzieckiem

Dziś praktycznie każdy z nas może podróżować sobie światem. Możesz wybrać się na wakacje do krajów egzotycznych lub w podróż wokół świata albo spędzić wakacje w polskich górach. Wszystko zależy od tego, na jaką podróż cię stać. Jednak, jak zaplanować podróż, jeśli masz zamiar zabrać ze sobą dzieci? W niniejszym artykule kilka prostych i skutecznych porad.

Liczba osób, podróżujących z dziećmi cały czas się zwiększa. Dziś rodzice mają do swojej dyspozycji różne gadżety, rzeczy, które znacznie ułatwiają podróżowanie, dlatego chętnie zabierają ze sobą w podróż nawet 3-miesięczne dzieci. Jednak rodzice, jak to rodzice, zawsze mają miliony pytań, obaw i wątpliwości: jak dziecko przetrwa lot samolotem, a co robić, jeśli się rozchoruje podczas wakacji, czy łatwo się aklimatyzuje do nowych miejsc?

W niniejszym zestawieniu odpowiedzi na nurtujące wszystkich rodziców pytania na temat podróżowania z dzieckiem.

1. Przygotuj dziecko do podróży. Opowiedz mu o wszystkim

rodzina

Jeśli twoje dziecko jest już dość dorosłe, to możesz porozmawiać z nim na temat planowanej podróży. Powiedz mu, dokąd pojedziecie, jakie atrakcje będzie mogło zwiedzać. Pokaż zdjęcia, filmiki. Również musisz mu opowiedzieć o tym, jakimi środkami transportu będziecie podróżować.

Możesz kupić dziecku książkę o podróżach, książki obrazkowe o samolotach, pociągach, samochodach.

2. Przygotuj się na różne nieprzewidziane sytuacje i zdarzenia

dziecko

Jeśli to pierwsza podróż z dzieckiem, to musisz zdawać sobie sprawę z tego, że ten wyjazd stanowczo się będzie różnić od tych, do których się przyzwyczaiłeś. Na pewno nie uda ci się spędzać całe dni na plaży z koktajlem w ręku. Prawdopodobnie także nie będziecie mogli zwiedzić wszystkich atrakcji. Trzeba będzie zwolnić tempo. Musisz dokładnie zaplanować każdy szczegół. Na wycieczki i zwiedzanie wybierajcie się wtedy, kiedy dziecko jest wyspane i najedzone. Opanuj emocje, nie denerwuj się i ciesz się wakacjami!

3. Poproś o pomoc

rodzina dzieci

Porada dla tych, którzy podróżują z dziećmi do 3 roku życia. Korzystaj z dostępnych przywilejów. Dowiedz się, w których miejscach możesz skorzystać z przywileju obsłużenia poza kolejnością matki z dzieckiem, które lokale oferują menu dla dzieci, kącik dla dzieci wraz z opiekunką. Możesz mieć pewność, że nikt nie odmówi ci pomocy.

4. Wycieczki i podróże pozytywnie wpływają na rozwój dziecka

podróż

Podczas podróży dziecko zdobywa wiele nowych informacji, doświadcza nowych emocji i przeżyć. Zdobywa doświadczenie, którego nie zdobędzie w żadnym przedszkolu i szkole. Poznaje nowe miejsca, atrakcje i ludzi.

5. Dewiza podróży: "Szczęśliwi rodzice – szczęśliwe dziecko"

spacer

Wiedziałeś, że dzieci reagują na nastroje i emocje rodziców? Dzieci zawsze wyczuwają, w jakim stanie jesteśmy, nawet wtedy, kiedy udajemy, że nic się nie dzieje. Właśnie dlatego nie warto się kłócić i sprzeczać w obecności swojej pociechy, zwłaszcza kiedy jesteście na wakacjach. Cieszcie się podróżą, na spokojnie rozwiązujcie wszystkie zaistniałe trudności. Dziecko powinno zapamiętać wspólne wakacje jako najszczęśliwszy okres w swoim życiu. Podaruj mu niezapomniane emocje i wspomnienia!

6. Podróż to nie katorga. Każda podróż to nowe doświadczenie

dziecko maluje

Kiedy się wybierasz w podróż, nie warto jej traktować jako kolejnego trudnego wyzwania. Niektórzy z nas uważają, że podróż to brak komfortu i zmęczenie. Chcesz jak najszybciej mieć to już za sobą. Podróż należy traktować jako niesamowite przeżycie, przygodę życiową, a nie jak ciekawe spędzanie czasu wolnego.

7. Zabierz ze sobą niezbędne gadżety i zabawki dla dziecka, aby się nie nudziło w trakcie podróży

mama i dziecko

Musisz zawczasu przygotować zabawki, które dziecko zabierze ze sobą w podróż. Twoja pociecha powinna mieć własny plecaczek, do którego wspólnie spakujecie wszystkie rzeczy, które trzeba zawsze mieć pod ręką. Oczywiście, nie zabierzecie wszystkiego, czego by chciało twoje dziecko. Musisz mu doradzić, pomóc i dopilnować, czy zabrało wszystko, czego będzie potrzebowało podczas podróży.

Również pamiętaj o tym, że podczas podróży musisz się zmienić w prawdziwego czarodzieja, który w mgnieniu oka będzie wymyślać różne zabawy i rozrywki dla swojej pociechy, aby się nie nudziła i nie marudziła. Zabierz ze sobą kolorowanki, nalepki, książki dla dzieci, mazaki.

8. Precz złe nastawienie!

chłopczyk

Większość rodziców przed podróżą z dzieckiem bardzo się stresuje. Jednak już na początku podróży stres schodzi na dalszy plan, ustępując miejsca fantastycznym emocjom i wrażeniom. Rodzice powinni się opanować i wziąć się w garść, aby nie zepsuć wakacji sobie i swojemu dziecku.

9. Zabierz ze sobą picie i jedzenie dla dziecka

turystyka

Nawet jeśli lot samolotem, jazda pociągiem lub samochodem nie jest długa, to jednak warto zabrać ze sobą jakieś picie i jedzonko, aby dziecko mogło coś przekąsić. Czas podróży może się wydłużyć, więc musisz być przygotowany na wszystko. Zabierz ze sobą wodę do picia, sok, kanapki, owoce, suszone owoce, krakersy. Ulubione smakołyki twojej pociechy, które poprawią mu humor podczas podróży.

10. Zadbaj o zdrowie

zdrowie

Pamiętaj o tym, aby zabrać ze sobą podróżną apteczkę. Możesz poczytać sobie różne artykuły na temat tego, jakie najlepiej zabierać leki w podróż albo na wakacje w krajach egzotycznych lub w górach.

Wyjeżdżając za granicę, pamiętajmy, aby się ubezpieczyć. Najważniejsze informacje dotyczące umowy ubezpieczenia są zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Książeczkę tą otrzymamy przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej i warto ją dokładnie przeczytać.

11. Zrób listę niezbędnych rzeczy

dzieci w auto

Najlepiej podróżować z dzieckiem własnym samochodem, bo wtedy możesz zabrać wszystko, co ci będzie potrzebne: rower, hulajnoga, tablet z bajkami, nocnik, lodówka turystyczna, słoiczki dla dzieci etc. Owszem, sporo będziesz musiał zapakować do pojazdu, ale później nie będziesz musiał nic kupować.

Niektórzy uważają, że podróż z samolotem jest szybsza i bardziej komfortowa. Nic bardziej mylnego. Do samolotu nie będziesz mógł zabrać nic zbędnego. Musisz dokładnie przemyśleć każdy szczegół. Zastanowić się, jakie rzeczy naprawdę będą ci potrzebne, a jakie możesz zostawić w domu. Chociaż podróż samolotem można potraktować jako wspaniałą okazję, aby się nauczyć wszystko dokładnie planować.

chłopczyk w samolocie

Rodzinne podróże to niezapomniane i fascynujące przeżycia. Podróże to wspólne odkrywanie świata, wspólna pasja, które jednoczą całą rodzinę. Dziecko, kiedy dorośnie, na pewno będzie z przyjemnością wracać wspomnieniami do wspólnie spędzonych wakacji i będzie niezmiernie wdzięczne swoim rodzicom, którzy podarowali mu te niezapomniane chwile i emocje.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty