11 produktów, które mogą zastąpić kawę

Kawa uznawana jest za najbardziej popularny środek ładowania energią, ale przy tym nie jest jedynym produktem, mającym orzeźwiający efekt. Eksperci zalecają zastępować ją innymi produktami, aby zachować i wzmocnić zdrowie.

Przyzwyczailiśmy do rozpoczęcia swojego dnia od filiżanki kawy, ale przy tym większość z nas nie wyobraża sobie, jakie niebezpieczeństwo kryje w sobie ten napój. Przeprowadzone eksperymenty wykazały, że rezygnacja z kawy pomaga schudnąć, łatwiej radzić sobie ze stresem, poprawić kolor skóry. Jako alternatywa dla kawy może służyć szereg produktów, które również mają orzeźwiający wpływ na organizm.

1. Mięso

mięso

Nie spodziewałeś się zobaczyć tego produktu na liście? Mięso naprawdę może zapewnić dobrą wydajność w ciągu dnia dzięki dużej ilości białka. Oczywiście, nie należy jeść rano ogromnego steku, po prostu dodaj mięso, na przykład, do kanapki lub jajecznicy.

2. Orzechy

orzechy

Produkty te zawierają dużo witamin z grupy B i magnezu. Wszystko to daje człowiekowi energię, jak i kawa. Dietetycy szczególnie polecają migdały. Należy pamiętać, że dzienna norma orzechów wynosi 30 g.

3. Czekolada

czekolada

Chcesz się orzeźwić? Wtedy zjedz kawałek gorzkiej czekolady. Efekt uzyskuje się dzięki temu, że kakao zawiera kofeinę, witaminy i minerały, które mogą pobudzać aktywność mózgu i nadać sił na kilka godzin. Jeszcze jedna zaleta – czekolada daje dobry nastrój, ponieważ aktywuje produkcję hormonu szczęścia.

4. Szpinak

szpinak

Szpinak zawiera prowitaminę A, a także sole mineralne, jod i białka. Wszystkie te substancje, według badań, dają energię, a nawet większą, niż kofeina. Dodaj szpinak do sałatek lub jajecznicy, albo włączaj do koktajlu.

5. Papryka chili

papryka

Aby się rzeźwić i dostać zastrzyk energii, dodaj do dania szczyptę tej ostrej przyprawy. To zwiększa tempo przemiany materii i daje zastrzyk energii. Jeśli nie chcesz jeść, to dodaj szczyptę papryki chili do szklanki soku pomidorowego lub smoothie.

6. Jabłko

jabłka

Owoc ten może być wspaniałą orzeźwiającą przekąską, bo zawiera fruktozę, która jest naturalnym środkiem pobudzającym. Jabłko pomoże aktywować aktywność mózgu na kilka godzin.

7. Kasza

kasza

Kasza jest jednym z najbardziej pożytecznych śniadań, oprócz tego napełnia wigorem. Lepiej zatrzymać swój wybór na płatkach kukurydzianych lub owsianych. Węglowodany złożone i błonnik zapewniają dawkę energii, a to również pozytywnie wpływa na aktywność mózgu.

8. Banan

banan

Ulubiony przez wielu owoc jest doskonałym zamiennikiem kawy. Zawiera potas, trzy rodzaje naturalnego cukru i błonnik. Wszystko to doskonale orzeźwia i zapewnia dobre samopoczucie. Tylko nie warto jeść bananów na pusty żołądek.

9. Jogurt

jogurt

Chcesz być szczupła i zdrowa? Wtedy zastąp kawę jogurtem naturalnym, który zawiera magnez, a minerał ten jest naturalnym źródłem energii. Jeszcze lepiej, jeśli będziesz gotować ten produkt mleczny samodzielnie.

10. Jajo

jajka

Zastąp kawę tym produktem, który można przygotować na różne sposoby. Jaja zawierają witaminy, minerały i białko – wszystko to daje ważną dla organizmu energię.

11. Jagody

jagody

Maliny, jeżyny, porzeczki, borówki i inne owoce są bardzo korzystne dla zdrowia, mogą stać się alternatywą dla kawy. W ich skład wchodzą antyoksydanty, które wpływają na pracę mózgu i dają zastrzyk energii. W zimie można użyć mrożonych jagód, na przykład aby zrobić z nich koktajl.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty