11 sprawdzonych sposobów na puszące się włosy

Napuszone włosy to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Włosy puszące się są niezwykle trudne do ujarzmienia, dlatego bardzo nas denerwują. W dodatku wyglądają nieestetycznie.

Zanim zabierzesz się do okiełzania niesfornych włosów, musisz zrozumieć przyczyny puszenia się włosów. Im więcej wody i suchego powietrza dostanie się do struktury włosów, tym bardziej się puszą. Dlatego właśnie są najbardziej podatne na puszenie się podczas deszczu i mgły. Jest tak również w warunkach pozbawionych wilgoci. Przyczyną puszenia się może też być suszenie włosów suszarką z ciepłym nawiewem albo zbyt częste używanie prostownicy.

Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły? Wystarczy zastosować się do kilku cennych zasad, które spowodują, że twoja fryzura zawsze będzie wyglądać estetycznie.

1. Głębokie oczyszczanie włosów

mycie

Głębokie oczyszczanie włosów i skóry głowy pomaga nam się pozbyć kurzu, brudu, środków do stylizacji, olejów. Jednak pamiętaj o tym, że nie można zbyt często robić detoksu swoim włosom. Najlepsza opcja: raz w tygodniu. Jeśli mamy włosy bardzo delikatne to nie zaleca się oczyszczania częściej niż co 14 dni.

2. Używaj odżywki bez spłukiwania.

włosy

Odżywka bez spłukiwania – dodatkowa ochrona przed puszeniem się włosów, zwłaszcza zimą i latem.

3. Włosy przesuszone najczęściej się puszą.

suszenie

Musisz regularnie podcinać końcówki, zadbać o odpowiednie nawilżenie i odżywianie zniszczonych włosów.

4. Nie rozczesuj włosów od razu po wyjściu z kąpieli.

szczotka

Jeśli nie chcesz mieć zniszczonych włosów, nigdy nie rozczesuj je od razu po umyciu.

5. Dieta.

jedzenie

Jeśli chcesz, żeby twoje włosy się nie puszyły, powinnaś wzbogacić swoją dietę w następujące produkty żywnościowe: ser, fasola, awokado, kasza gryczana, owsianka, orzechy laskowe.

6. Woda.

woda

Oprócz produktów żywnościowych, bogatych w witaminy i minerały, twoje włosy również potrzebują odpowiedniej ilości wody. Każdego dnia należy spożywać około dwóch litrów czystej wody, aby nie doszło do odwodnienia, które ma bezpośredni wpływ na wzrost włosów.

7. Odpowiedni ręcznik.

lustro

Jeśli chcesz, żeby twoje włosy się nie puszyły, po umyciu, używaj ręcznika z mikrofibry. Taki ręcznik cechuje się super chłonnością, jest niezwykle miękki i delikatny w dotyku. Ręcznik z mikrofibry nie naraża włosów na mechaniczne zniszczenia.

8. Do rozczesywania kosmyków, zamiast szczotki, warto używać grzebienia o szerokich zębach.

szczoteczka

Do rozczesywania puszących się włosów należy używać grzebienia o szerokich zębach i odpowiednich kosmetyków o działaniu antystatycznym.

9. Nie wkładaj ubrań syntetycznych.

czapka

Zamiast ubrań syntetycznych zainwestuj w ciuchy wykonane z naturalnego materiału. Materiały syntetyczne gromadzą elektryczność statyczną, przez co twoje włosy zaczynają się puszyć.

10. Nieduża ilość olejku pomaga okiełznać niesforne włosy.

olej

Jeśli chcesz, żeby twoje włosy się nie puszyły, musisz nanieść na końcówki włosów niedużą ilość rozgrzanego olejku jojoba lub kokosowego, nie spłukując. Olejek zapobiega ucieczce wilgoci z wnętrza włosów.

11. Chroń włosy przed zimnem.

zima

Zimą, kiedy na dworze jest zimno i wieje chłodny wiatr, włosy należy chronić przed negatywnym wpływem zimna, zakładając czapkę lub kaptur.

Są to dość proste zasady, zastosowanie się do których spowoduje, że fryzura odzyska utracony blask.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty