11 towarów, wycofanych z katalogów Amazon

Amazon.com – amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe, zajmuje się handlem elektronicznym i prowadzi największy na świecie sklep internetowy. Oferuje ogromną ilość różnorodnych towarów, jednak niektóre z nich zakazano sprzedawać.

Amazon – największy na świecie sklep internetowy, w którym można kupić praktycznie wszystko. Jednak są takie towary, które wycofano z katalogów Amazon i właśnie o nich porozmawiamy w niniejszym artykule.

1. Koszulka "Kocham Hitlera"

Kocham  Hitlera

W 2008 roku Amazon zakazał sprzedawania w swoim sklepie koszulki z prowokacyjnym napisem "Kocham Hitlera". Przyczyną był list, skierowany przez Światowy Kongres Żydów.

2. Obroże z wewnętrznymi kolcami

Obroże

Na Amazon można kupić obroże z wewnętrznymi kolcami, używane w trakcie szkolenia psa, aby był bardziej posłuszny. Jeśli właściciel psa niepoprawnie będzie używać tego obroża, pies może nawet umrzeć na skutek odniesionych obrażeń spowodowanych kolcami. W Wielkiej Brytanii na Amazon zakazano sprzedawania tego towaru. Obrońcy praw zwierząt walczą o to, aby sprzedawanie takich obroży zakazano również w innych państwach.

3. Gry wideo ze scenami przemocy

gry

W 2006 roku w Japonii powstała gra komputerowa RapeLay, w której były sceny gwałtu. Zgodnie z akcją gry kobieta była atakowana w różnych sytuacjach. Jakiś czas ta gra była sprzedawana na Amazon, jednak po kilku skargach i krytyce, została wycofana z katalogów.

4. Etui w kształcie pistoletu

Etui

Na iPhone stworzono etui, które było bardzo podobne do pistoletu. Jak tylko pojawiły się w sprzedaży, praktycznie natychmiast były zakazane. Amerykańscy policjanci powiedzieli, że takie etui może wywoływać dużo negatywnych skojarzeń i reakcji. Oprócz tego istnieje federalny przepis prawny, który zakazuje sprzedawania przedmiotów, które imitują broń. Oprócz tego Amazon zwrócił się do punktów sprzedaży detalicznej z prośbą, aby one również wycofały ten towar ze sprzedaży.

5. Zabawka NeoCube

NeoCube

Komisja Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich w 2012 roku pozwała kompanię, która produkowała zabawkę składająca się z namagnesowanych kulek, z których można budować różnego rodzaju skomplikowane struktury. Zabawka cieszyła się ogromną popularnością wśród dorosłych i dzieci. Sąd uznał, że NeoCube jest niebezpieczna dla życia, ponieważ nie odpowiada normom bezpieczeństwa. Znanych jest około 5 tys. przypadków, kiedy dzieci połykały namagnesowane kulki, które blokowały jelito i można było je wyciągnąć tylko w trakcie operacji. Producent nie umieścił na opakowaniu informacji, że zabawka jest groźna dla życia. Na skutek tego Amazon i inne sklepy wycofały towar ze sprzedaży.

6. Mięso delfinów, wielorybów i rekinów

Mięso delfinów

Amazon Japan do 2012 roku sprzedawało mięso zwierząt zagrożonych wyginięciem. Mięso zostało wycofane ze sprzedaży, kiedy petycja w sprawie wycofania towaru zebrała 200 tys. podpisów. Jednak zęby tych zwierząt nadal sprzedawane są w sklepie internetowym. Zakazano również sprzedawania futer zwierząt zagrożonych wyginięciem.

7. Nieprzyzwoity notatnik elektroniczny

notatnik

Wiele użytkowników Amazon zbulwersowało się z powodu tego, że sklep sprzedaje notatnik, który nawołuje do przemocy wobec dzieci. Po tym, jak informacja o takim notatniku pojawiła się w CNN, towar natychmiast został wycofany. Użytkownicy byli oburzeni tym, jak Amazon w ogóle mógł sprzedawać taki towar.

8. Flaga Konfederacji

Flaga Konfederacji

Amazon dołączył do innych firm, które zrezygnowały ze sprzedaży flagi i innych przedmiotów, które nawiązują do dyskryminacji rasowej. Flaga Konfederacji w południowych stanach USA jest symbolem podziału społeczeństwa na tle rasowym.

9. Foie gras

Foie gras

Foie gras to chora wątroba gęsi lub kaczki, która była karmiona na siłę kilka razy dziennie przy pomocy metalowej rury o długości 20-30 cm, wprowadzonej poprzez gardło aż do żołądka. Aby zmusić organizm ptaka do wyprodukowania foie gras, musi on otrzymać dużą porcję kukurydzy w czasie kilku sekund. Na skutek tego wątroba staje się prawie dziesięć razy większa niż normalna. Zdaniem obrońców praw zwierząt ogromna ilość podawanego ptakom pokarmu powoduje niewyobrażalny ból związany nie tylko z formą karmienia, ale również z chorobą, na którą przez to cierpią. Zrobili zdjęcia i nakręcili filmik o tym, jak powstaje ten przysmak. Opublikowali je w internecie i przekazali kierownikowi brytyjskiego Amazon. W 2013 roku sklep wycofał foie gras ze sprzedaży.

10. Legginsy z bogami indyjskimi

Legginsy

W 2014 roku zaczęto sprzedawać legginsy z wizerunkami bogów i bogini indyjskich. Zostały wyprodukowane przez firmę Yizzam, cena – 50$. Po jakimś czasie Amazon wycofał legginsy ze sprzedaży. Indyjskie Stowarzyszenie zażądało, aby sklep wycofał ze sprzedaży 11 modeli legginsów, ponieważ bogów indyjskich trzeba czcić, a nie ozdabiać ich wizerunkami pośladki i nogi.

11. Strój Lady Boy

Strój Lady Boy

Istnieje wiele zabawnych strojów i jeden z nich składał się z sukienki, penisa i sztucznego biustu. Społeczeństwu nie spodobał się ten strój, więc zwróciło się z prośbą do Amazon, aby wycofano go. Kierownictwo sklepu spełniło tę prośbę.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty