11 trików, stosowanych przez Amerykanów, które nie zawsze są legalne

Pomysłowość Amerykanów nie zna granic, zwłaszcza jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy. Jednak nie zawsze stosowane przez nich triki można nazwać etycznymi i zgodnymi z prawem.

Okazuje się, że Amerykanie mają kilka sprawdzonych trików nawet na dobrze przemyślaną i jak się wydaje na pierwszy rzut oka nieskazitelną branżę usługową. Wymyślili mnóstwo różnych sposobów na to, jak nie płacić za usługi i towary. Oto kilka z nich.

1. Amerykanie, kiedy ważą warzywa lub owoce sami na stoisku, to zamiast ceny drogich gatunków jabłek wciskają cenę tych tańszych. Taki sam trik stosują, kiedy ważą mango, morele czy brzoskwinie.

jabłka

2. Amerykanie, zabierając swoją pociechę do kawiarni lub parku rozrywki, mogą świadomie odejmować dziecku kilka lat, aby dostać darmowy bilet. Przecież dziecko nie ma obowiązku noszenia dokumentów, poświadczających jego wiek.

dziecko

3. Jeszcze jeden trik: kupujesz kawę w kawiarni Strarbucks, oddajesz ją przyjacielowi, czekającemu na zewnątrz, później wracasz i mówisz, że nie dostałeś swojej kawy, za którą zapłaciłeś. I masz darmową kawę.

kawa

4. Udając gościa dużego, luksusowego hotelu, można za darmo zjeść śniadanie lub obiad. W dodatku można skorzystać z luksusowych toalet, zamiast iść do brudnej publicznej toalety.

jedzenie

5. Za darmo również można zjeść w barze szybkiej obsługi Chipotle. Głównym celem tej sieci barów jest szybka obsługa, więc dostaniesz swoje jedzonko nawet wtedy, kiedy na terminale płatniczym pojawi się komunikat "brak środków na koncie". Wiele osób wie to i przychodzi tu zjeść, wiedząc, że ma zero na swoim koncie.

burger

6. W amerykańskich kinach, kupując jeden bilet do kina, masz szansę obejrzeć kilka filmów, jeśli lecą po kolei. Najważniejsze, szybko przechodzić z jednej sali do innej.

kino

7. Wkładając rzeczy do torebki prezentowej, którą dostałeś w jednym ze sklepów na lotnisku, możesz dostać drugą darmową sztukę bagażu podręcznego.

sklep

8. Wiele mieszkańców USA stosuje jeden trik, który pozwala oszczędzać kupę kasy: kupują na przykład sukienkę, wkładają na jakąś imprezę, a w następnym dniu dokonują zwrotu towaru. Mają do tego prawo!

zakupy

9. USA jest krajem wiecznych studentów. Wielu studentów po ukończeniu studiów jeszcze przez wiele lat używa legitymacji do korzystania ze zniżek i ulg studenckich.

szkolenie

10. W pralniach publicznych również kwitnie oszustwo. Amerykanie do automatów wrzucają zamiast monet 25-centowych jednocentowe.

pralka

11. Kupując pastę do zębów, do opakowania można sobie włożyć jeszcze szczoteczkę do zębów i nikt się nie połapie, a tym masz szczoteczkę za darmo.

pasta
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty