11 unikalnych wynalazków, które znacząco wpłynęłyby na świat, gdyby nie zostały utracone

Myślisz, że tylko Gogol spalił swoje wielkie dzieło, nie pokazując go ludzkości? W świecie istnieje wiele przykładów, kiedy naukowcy niszczyli swoje ważne wynalazki lub one zaginęły.

W świecie regularnie pojawiają się wynalazki, które w większym lub mniejszym stopniu wpływają na rozwój cywilizacji. Najlepszym przykładem z ostatnich lat jest dostęp do internetu. Przy czym mało kto wie, że w historii zdarzały się przypadki, kiedy wielcy naukowcy wymyślali ważne rzeczy, które później zostawały lub utracone lub zniszczone. A przecież mogłyby radykalnie zmienić życie człowieka.

1. Urządzenie do przyciągania deszczu

Urządzenie do przyciągania deszczu

Według istniejącej legendy, Maine Wilhelm Reich pracował nad różnymi urządzeniami i pewnego dnia postanowił stworzyć urządzenie, które przyciąga deszcz. Pchnęło go na ten krok zamiłowanie do jagód, którym dla dobrego wzrostu i obfitego plonu potrzebna jest wilgoć. Gdy urządzenie uruchomiano, panowała piekelna susza i w najbliższym czasie żadnych deszczy nie zprzewidywano. Trzy godziny po uruchomieniu urządzenia pojawiły się chmury burzowe, a opadło 0,64 cm deszczu. Kilka dni później rząd zmusił Wilhelma do zatrzymania urządzenia, które zostało zarekwirowane, a jego prototypy – zniszczone. Szkoda, że urządzenie zniknęło, ponieważ byłoby bardzo przydatne w suchych regionach.

2. Elastyczne szkło

Elastyczne szkło

Naukowcy obecnie aktywnie pracują nad stworzeniem szkła do gadżetów, które dobrze się gięłoby. Okazuje się, że ono już istniało, a było to w czasie panowania cesarza Tyberiusza Cezara. Szklarz przedstawił władcy nowy puchar, ale ten nie był pod wrażeniem, więc rzucił go na podłogę. Przy tym szkło nie pękło, a tylko zdeformowało. Wtedy szklarz podniósł naczynie i szybko przywrócił mu poprzedni kształt. Cesarz obawiał się, że to szkło może przekroczyć wartość złota, więc kazał ściąć wynalazcy głowę.

3. Urządzenie niszczące raka

Urządzenie niszczące raka

Urządzenie, o którym marzą miliony ludzi, wynaleziono było już w 1934 roku. Naukowiec Royal Rife stworzył promień lasera, który był w stanie zniszczyć komórki nowotworowe. To nie mit, ale rzeczywistość, ponieważ istnieje 14 dokumentów potwierdzających skuteczne wyleczenie osób, które miały ostatnie stadium śmiertelnej choroby. Po tym jak Rife odmówił współpracy z dużą państwową firmą, jego centrum badań było zamknięto, a laser – zniszczono. Straszna decyzja, o której ludzie wyraźnie wielokrotnie żałowali.

4. Zimna fuzja jądrowa

Zimna fuzja jądrowa

Aby zrozumieć, czym jest ten wynalazek, należy przypomnieć sobie "Iron mana", który ma unikalne urządzenie w klatce piersiowej. Jest w stanie wytwarzać energię jak mała elektrownia jądrowa, ale urządzenie nie nagrzewa się i zajmuje niewiele miejsca. W 1989 roku profesor Eugene Mullov szczegółowo opisał w swojej książce eksperyment, który udowodnił istnienie zimnej fuzji jądrowej. W 2004 r. Mullov zmarł i nie poinformował nikogo o szczegółach urządzenia. Wielu naukowców pewni, że napisane w książce jest fikcją.

5. Ogień na wodzie

Ogień na wodzie

Starożytne dokumenty świadczą o tym, że w VII wieku cesarze wschodniorzymscy posiadali ogień, który mógł płonąć na wodzie. Pomagał im wygrywać liczne bitwy morskie. Do tej pory naukowcy nie byli w stanie zrozumieć istotę tego zjawiska, dlatego wynalazek został utracony.

6. Samochód elektryczny

Samochód elektryczny

Ocenia się, po raz pierwszy wyjątkowe auto, które porusza się bez zwykłego paliwa, pojawiło się w 1931 roku dzięki Nikoli Tesli. On przedstawił nowy samochód Pierce-Arrow, w którym zainstalował małe pudełko zawierające kilka części zakupionych w sklepie radiowym. Świadkowie zeznawali, że samochod przyspieszał do 150 km / h i mógł jeździć przez osiem dni bez doładowania. Ludzie zapytali Teslę, dzięki czemu porusza się samochód, a ten odpowiedział, że dzięki powietrzu wokół nas. Ludzie uznali to za żart i się zaśmiali. Naukowiec obraził się i zniszczył tajemnicze pudełko, dzięki któremu poruszał się pojazd.

7. Ekonomiczny gaźnik

Ekonomiczny gaźnik

W 1970 roku Thomas Ogle wynalazł ekonomiczny gaźnik, który pozwoliłby na przejechanie 160 km na 4 litrach benzyny. Oto współczesnui kierowcy byliby mu wdzięczni! Istnieje przypuszczenie, że gaźnik pracował, zamieniając benzynę w parę i wtryskując ją do komory spalania. W 1981 roku naukowiec zmarł, zanim mógł przedstawić swój wynalazek opinii publicznej.

8. instrumenty Stradivariusa

instrumenty Stradivariusa

Najcenniejsze instrumenty muzycznei, które na dzień dzisiejszy kosztują niesamowite pieniądze, są dziełami wielkiego włoskiego mistrza Antonio Stradivariego. Tworzył nie tylko skrzypce, ale także altówki, wiolonczele i gitary. Każdy instrument jest wyjątkowy, zachwycając swoim niepowtarzalnym jakości dźwiękiem. Technologia produkcji została rodzinną tajemnicą rodziny Stradivariusa, która odeszła do grobu razem z Antonio.

9. Niezwykły plastik

Niezwykły plastik

Unikalny materiał o nazwie Stalite został wymyślony przez zwykłego fryzjera Maurice'a Warda w 1983 roku. Cienka warstwa plastiku mogła zostać nałożona na dowolny obiekt i wytrzymywałaby temperaturę dwukrotnie większą od powierzchni Słońca. W 1993 roku w telewizji pokazano wyjątkowy test: zwykłe jajko pokryto nowym materiałem, a następnie ogrzewano je za pomocą palnika gazowego. Kilka minut później było obrane, żółtko z białkiem pozostały surowe. W 2011 roku Maurice zmarł, nie pozostawiając żadnych notatek o swoim wynalazku. Naukowcy nie byli w stanie określić składu wspaniałego tworzywa sztucznego.

10. Unikalny kod cyfrowy

Unikalny kod cyfrowy

Naukowiec Romke Jan Bernhard Slaughter opracował algorytm umożliwiający kompresję setek razy gigabajtów informacji. Wynik swojej pracy zademonstrował, pokazując 16 filmów z jednego układu w 64 KB. W 1999 roku naukowiec powinien był przekazać cyfrowy kod Sloot społeczeństwu, ale zmarł w dziwnych okolicznościach, a wszystkie informacje o jego wynalazku zostały utracone. Gdyby kod nie został utracony, to dziś prawie wszystkie istniejące filmy można byłoby przechowywać w zwykłym telefonie.

11. Zabójczy promień

Zabójczy promień

Wielki naukowiec Nikola Tesla w 1930 roku wynalazł "promień śmierci", który nazwał Teleforce. Twierdził, że urządzenie generuje energetyczny skrzep, który jest w stanie zniszczyć samoloty, czołgi i inny sprzęt. Nowa broń była w stanie rozprawić się z armią w promieniu 322 km. Po tym jak Tesla powiedział o swoim wynalazku, technologię kilka razy próbowano ukraść, więc postanowił ją zniszczyć. Może to dobrze, że broń została zniszczona, ponieważ nie jest jasne, do czego to mogło doprowadzić.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty