12 błędów, które niszczą związek

W niniejszym artykule najgłówniejsze błędy, które niszczą związek.

Stosunki – to wysiłek dwóch ludzi, które robią wszystko możliwe, aby zachować dobre relacje i uczucia. Każdy z nas popełnia błędy, jednak jeśli zawczasu wiedzieć, jakich błędów nie warto popełniać, to istnieje szansa na zbudowanie trwałego związku.

1.Wychowywanie go.

Wychowywanie go

Wiele kobiet chce zmienić swoich partnerów według własnego widzimisię, jednak takie postępowanie doprowadza jedynie do konfliktów oraz problemów. Tak samo, jak nie zmienisz jamnika w owczarka tak i nie zmienisz swojego partnera w zupełnie innego człowieka. Jeśli człowiek kocha, sam się zmieni, aby sprawić przyjemność partnerowi.

2. Kłótnie w miejscach publicznych.

Kłótnie

Każda para się od czasu do czasu kłóci, zwłaszcza wówczas, jeśli związek trwa już dłuższy czas. Niemniej jednak kłótnie w towarzystwie i w miejscach publicznych są żenujące i poniżające dla obydwu partnerów. Jeśli masz jakiś problem, poproś swojego chłopaka czy dziewczynę na bok i na osobności wyjaśnij przyczynę swojego niezadowolenia lub poczekaj, aż wrócicie do domu.

3. Myślisz, że czyta w twoich myślach.

Myślisz

Niestety, to kolejny często kobiecy błąd w związku – mężczyźni nie są tak dobrzy w odczytywaniu subtelnych gestów i sugestii, jak my, kobiety, dlatego nie spodziewaj się, że wymowne spojrzenie prosto w oczy twojego partnera zastąpi rozmowę. Większości facetom trzema mówić, powtarzać, napisać na kartce.

4. Ciągle się obrażasz.

Ciągle się obrażasz

Aby być szczęśliwym należy nauczyć się wybaczać. Jeśli już powiedzieliście "przepraszam", to nie trzeba później partnerowi ciągle przypominać tę kłótnię.

5. Pytania finansowe: kompromis czy nakaz?

Pytania finansowe

Na podstawie danych statystycznych wiele rodzin ma sprzeczności, jeśli chodzi o finanse. Nie musisz żyć zgodnie z ustalonymi zasadami i wzorami, dobierz optymalny wariant planowania budżetu dla swojej rodziny. Najgłówniejsze: twój partner nie musi usprawiedliwiać się z każdej wydanej złotówki.

6. Związek się psuje przez przesadną zazdrość.

Związek

Jeśli ciągle kontrolujesz swoją drugą połówkę, robisz awantury bez konkretnego powodu (a właściwie – bez dowodu), sprawdzasz jej komórkę, konto na Facebooku i pocztę elektroniczną – przestań, twoja zazdrość ma chorobliwy charakter. Pamiętaj, że w miłości chodzi też trochę o to, aby samemu być nieco niedostępnym, a nie, by stać się maniakiem drugiej strony.

7. Zaprzestanie dbania o siebie.

dbanie

Dookoła jest mnóstwo ładnych kobiet, jeśli masz stałego partnera, to wcale nie oznacza, że musisz przestać dbać o siebie. Jednym z powodów rozstań jest zaprzestania dbania o siebie - objadanie się, tycie czy mniejsza higiena osobista. Mówi się, że kochanego ciałka nigdy nie za wiele, jednak musisz dążyć do tego, aby ukochany człowiek doceniał cię i obawiał się, że może stracić.

8. Porównywanie.

Porównywanie

Porównywanie do innych mężczyzn działa na każdego faceta jak płachta na byka. Niestety kobiety mają do tego tendencję. Szczególnie wtedy, kiedy w związku dojdzie do kłótni. W afekcie potrafimy wytknąć naszemu partnerowi nawet najdrobniejsze błędy, wyolbrzymić wszystkie złe nawyki i oczywiście porównać do byłych partnerów.

9. Zawsze razem

Zawsze razem

Zastanów się jak długo możesz słuchać tej samej muzyki lub nosić tę samą odzież? Wcześniej lub później to się znudzi i zacznie denerwować. To samo może się odbyć w związku, jeśli jesteście ze sobą na okrągło, 24 godziny na dobę. Jeśli chcesz mieć szczęśliwy związek, każdy z was powinien mieć własne życie prywatne.

10. Kłamstwa najszybciej psują związki.

Kłamstwa

Niech nie zwiedzie cię wrażenie, że "miłość ci wszystko wybaczy", w tym nawet kłamstwa. Kłamanie nie jest usprawiedliwione stażem związku i może być powodem zerwania nawet po kilku latach. Uwaga – dotyczy to nawet spraw względnie błahych.

11. Nie zmyślaj!

Nie zmyślaj

Kobiety mają rozbujaną wyobraźnię! Dosyć często przez nią dochodzi do kłótni. Kobiety lubią wszystko wyolbrzymiać. Jeśli masz jakieś wątpliwości, pogadaj ze swoim partnerem i wszystko wyjaśnij.

12. Rutyna niszczy związki, szczególnie te z długim stażem

Rutyna niszczy związki

Nie proponujesz niczego nowego, ciągle chcesz spędzać czas przed telewizorem/komputerem, poruszasz ciągle te same tematy…to błąd! Sam fakt, że znacie się jak łyse konie, nie oznacza, że nie musicie już się wysilać. Wręcz przeciwnie – powinniście wykazywać kreatywność, aby się sobą nie znudzić.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty