12 gwiazd, które zagrały w filmach wbrew swojej woli

Jeśli chcesz zrobić udaną karierę w Hollywood, musisz dokładnie dobierać filmy, w których chciałbyś zagrać. Niestety gwiazdy często grają w filmach z przymusu.

Na pewno każdy z nas uważa, że dostanie roli to główny cel każdego aktora. Owszem tak jest, jednak są aktorzy, którzy dokładnie dobierają filmy i role, które chcą zagrać, aby nie zepsuć sobie reputacji. Niestety nie zawsze udaje im się to zrobić. Zdarzały się przypadki, kiedy gwiazdy przyjmowały role z przymusu.

1. Emily Blunt

Emily Blunt

Aktorka nigdy w swoich wywiadach nie wypowiadała się negatywnie na temat zagranej przez nią roli w filmie "Podróże Guliwera", jednak jej przyjaciele przekonują, że Emily nie miała zamiaru grać w tej produkcji. Blunt miała podpisany kontrakt z wytwórnią 20th Century Fox, w którym zobowiązała się do zagrania w dwóch filmach. Na początku zagrała w realizacji "Diabeł ubiera się u Prady", a po kilku latach dostała scenariusz filmu "Podróże Guliwera", w którym chcąc nie chcąc musiała zagrać, rezygnując z roli Natashy Romanovoj w serialu "Avengers", którą otrzymała Scarlett Johansson.

2. Edward Norton

Edward Norton

Aktor nie chciał grać w filmie "Włoska robota", jednak wtedy akurat miał podpisany kontrakt z wytwórnią Paramount. Edward kilkakrotnie udawał się do sądu, aby w jakiś sposób uniknąć zagrania w tym filmie. Nic jednak z tego nie wyszło, więc postanowił uprzykrzyć życie całej ekipie filmowej. Wytwórnia, aby w jakiś sposób poprawić relacje z aktorem, dała mu w prezencie samochód, jednak Norton zwrócił go, mówiąc, że takie prezenty daje się tylko przyjaciołom. Po roli w tym filmie aktor zyskał sławę aktora, z którym trudno się dogadać.

3. Shia LaBeouf

Shia LaBeouf

Kiedy aktorowi zaproponowano rolę w filmie "Transformers" natychmiast się zgodził i podpisał kontrakt na zagranie w następnych trzech częściach. Jednak już po pierwszych zdjęciach do filmu zrozumiał, że to nie jest jego wymarzona rola, jednak nie mógł zrezygnować, ponieważ podpisał już wszystkie papiery.

4. Jennifer Garner

Jennifer Garner

Aktorka nie przepada za komiksami, mimo to zagrała w serialu "Daredevil". Jennifer Gardner nie chciała grać Electry, jednak nie mogła zrezygnować z udziału w filmie. Aktorka w żadnym ze swoich wywiadów nigdy nie wspomniała, że pracowała z przymusu. O tym, że Garner była niezadowolona z tej roli, opowiedział jej chłopak, który wspominał, że aktorka cały czas narzekała, jednak miała podpisany kontrakt, więc nie mogła porzucić roli.

5. Daniel Craig

Daniel Craig

Jeden z najprzystojniejszych James Bondów, jak się okazało później, nie chciał grać w filmie "Skyfall". To wszystko dlatego, że aktor stwierdził, że film "007 Quantum of Solace" jest nieciekawy i przeciętny, więc nie ma zamiaru w nim grać. Wbrew jego oczekiwaniom film odniósł sukces, więc producenci przekonywali Daniela Craiga do tego, aby zagrał w następnej części przygód Jamesa Bonda, jednak on zdecydowanie odmówił.

6. Bill Murray

Bill Murray

Aktor, który użyczył swego głosu mega popularnemu kotowi Garfieldowi, podpisując kontrakt z Joelem Cohenem, nawet nie przeczytał scenariusza, ponieważ pomyślał, że przed nim jeden ze słynnych braci Coenów. Jednak jak się później okazało, aktor przeoczył dość znaczące "h" w nazwisku scenarzysty "Garfielda". Jednak kontrakt został podpisany, więc Bill Murray był zmuszony wywiązywać się ze swoich obowiązków.

7. Mike Myers

Mike Myers

Aktor zasłynął jako odtwórca roli głównej w filmach o Austinie Powersie. Po zakończeniu zdjęć do ostatniego filmu postanowił podpisać kontrakt z wytwórnią Universal, która niebawem zaproponowała mu udział w show transmitowanym przez SNL. Jednak scenariusz, który przeczytał aktor, nie sprawił na nim większego wrażenia, więc Mike Myers postanowił odrzucić tę propozycję, jednak Universal uprzedziła go, że złoży pozew w sądzie i zmusi go do wypłacenia odszkodowania za zerwanie z nią umowy – 4 mln dolarów. Jednak Mike Myersowi i Universal udało się osiągnąć kompromis i aktor zgodził się zagrać w filmie "Kot", który niestety nie odniósł spektakularnego sukcesu.

8. Jessica Alba

Jessica Alba

Jeszcze jedna aktorka, która nie przepada za komiksami i filmami fantasy. Właśnie dlatego po zakończeniu zdjęć do pierwszego filmu z serii "Fantastyczna Czwórka", ona odmówiła zagrania w następnych częściach. Aktorka nie mogła się dogadać na planie filmowym z reżyserem Timem Story, który mówił, że dziewczyna jest brzydka, kiedy płacze, że gra zbyt realistycznie. Jessica odetchnęła z ulgą, kiedy po nakręceniu drugiego filmu reżyser postanowił dobrać nową obsadę.

9. Channing Tatum

Channing Tatum

Aktor miał podpisany kontrakt z wytwórnią filmową Paramount Pictures na trzy filmy. Kiedy zaproponowano mu zagrać w filmie "G.I. Joe: Czas Kobry", Tatum był bardzo rozczarowany, ponieważ chciał grać w jakimś bardziej wartościowym i ambitnym filmie. Jednak nie mógł zrezygnować z roli, ponieważ musiałby zapłacić odszkodowanie. W końcu jednak wszystko wyszło na dobre, ponieważ dzięki rolom w tych trzech filmach jego kariera nabrała tempa.

10. Keanu Reeves

Keanu Reeves

Zobaczyć aktora, który zagrał w mega popularnym "Matrix" w filmie "Obserwator", za rolę w którym był nominowany do Złotej Maliny, było dość nieoczekiwanie. Keanu przyznał, że nigdy by nie zagrał w takiej produkcji, jeśliby reżyser, który był jego przyjacielem, nie podrobiłby jego podpisu. Istnieje również inna wersja, według której na początku aktor miał zagrać rolę drugoplanową, więc podpisał kontrakt, jednak później scenariusz został zmieniony i seryjny morderca, którego zagrał Reeves, został głównym bohaterem filmu.

11. Whoopi Goldberg

Whoopi Goldberg

W jednym z wywiadów aktorka przyznała, że w jej dorobku jest tylko jedna rola, której się ona wstydzi – Katie Coltrane w filmie "Theodore Rex". W 1992 roku aktorka obiecała Richardowi Abramsonowi, że zagra w komedii o policjantach. Producent zaproponował Whoopi rolę w swoim filmie. Aktorka chciała odmówić, ale Abramson powiedział, że w takim wypadku zmusi ją do zapłacenia odszkodowania w wysokości 20 mln dolarów.

12. Natalie Portman

Natalie Portman

Kiedy aktorce zaproponowano rolę w filmie "Thor", była niezmiernie szczęśliwa, ponieważ miała możliwość zagrać w filmie, który odniósł sukces u boku znanych gwiazd. Natomiast drugą część Thora została nakręcona już przez innego reżysera, a rola Natalie Portman tym razem była jakaś nudna i przeciętna. Oprócz tego aktorka się dowiedziała, że jest w ciąży, ale niestety nie mogła zrezygnować z udziału w filmie, ponieważ miała podpisany kontrakt.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty