12 idealnych środków antykoncepcyjnych, które pojawią się w niedalekiej przyszłości

Istnieją różne sposoby ochrony przed niechcianą ciążą, ale każdy z nich ma swoje wady. Naukowcy aktywnie pracują nad stworzeniem środków antykoncepcyjnych nowej generacji, które biorą pod uwagę wszystkie wady istniejących środków.

Naukowcy aktywnie pracują nad stworzeniem najskuteczniejszych środków antykoncepcyjnych, które zapewnią dobrą ochronę, a jednocześnie nie wpłyną na przyjemność seksualną obojga partnerów.. Obecnie w opracowaniu jest kilka unikalnych środków, które wkrótce zostaną dopuszczone do masowej produkcji. Zapoznajmy się z nimi.

1. Krótkotrwały hormonalny środek antykoncepcyjny

hormonalny środek antykoncepcyjny

W tej chwili prezerwatywy są najbardziej popularnymi środkami do jednorazowego użytku, ale ich wiodące pozycje wkrótce mogą być obalone. Naukowcy pracują nad stworzeniem żeli pochwowych, które zawierają cały szereg hormonów. Trzeba je będzie wprowadzić kilka godzin do kontaktu seksualnego lub stosować jako środek w razie nagłej konieczności. Istnieją też wersje, że takie żele przy użyciu bezpośrednio przed owulacją mogą ją zatrzymać. Naukowcy potrzebują jeszcze dużo czasu, aby określić konsekwencje takich środków i ich bezpieczeństwo, ale pomysł jest doskonały.

2. Szczepionki antykoncepcyjne

Szczepionki antykoncepcyjne

W tej chwili prowadzone są badania roztworu, który będzie wprowadzany do organizmu. Jego głównym celem jest wpływ na hormon FSH mężczyzn i HCG kobiet. Działanie szczepionki powinno utrzymywać się w ciągu roku. Badania trwają, ponieważ do tej pory naukowcy obawiają się wystąpienia skutków ubocznych, na przykład chorób autoimmunologicznych i alergii.

3. Nowy wygląd pierścienia antykoncepcyjnego

Nowy wygląd pierścienia

Na rynku jest już dostępny pierścień antykoncepcyjny ”NuvaRing", który działa w ciągu miesiąca. Celem naukowców jest stworzenie nowego wariantu, który będzie chronić kobietę przed niechcianą ciążą w ciągu roku. Pierścień jest mały (średnica około 6 cm) i dobrze się wygina, więc można go wprowadzić samodzielnie.

4. Nowy wariant zabiegu

wariant zabiegu

Jeden rodzaj antykoncepcji dla mężczyzn oznacza całkowitą sterylizację, dla której blokowane są kanały nasienne. Naukowcy pracują nad stworzeniem tymczasowych "przeszkód". W kanale planuje się umieścić polimer, który później, jeśli człowiek zechce zostać ojcem, może zostać usunięty.

5. Zaawansowane prezerwatywy

prezerwatywy

Wielu mężczyzn skarży się, że podczas korzystania z prezerwatywy odczuwa pewien dyskomfort. Aby rozwiązać ten problem, zaproponowano najnowszą technologię – origami-condom. Jego główną cechą jest to, że w opakowaniu jest składane w harmonijkę, więc nie będzie szczelnie przylegać do penisa, minimalizując tym samym nieprzyjemne odczucia. Warto wspomnieć o jeszcze jednym opracowaniu – prezerwatywy wykonanej z hydrożelu, która w dotyku jest bardziej podobna do skóry, ale przy tym jest gruba, co wyklucza pęknięcie prezerwatywy.

6. Rozpuszczalne implanty

Rozpuszczalne implanty

To nowość na rynku kobiecej antykoncepcji, która wygląda jak laseczka małej wielkości. Jest wstrzykiwana pod skórę kobiety, i z niej zaczyna się uwalniać hormon progestagen, który zatrzymuje zapłodnienie dzięki zagęszczaniu śluzu szyjkowego i zapobieganiu owulacji. Jeśli kobieta chce zajść w ciążę, implant łatwo się usuwa. Naukowcy teraz aktywnie pracują nad implantami biodegradowalnymi, które będą się rozpuszczać w ciągu określonego okresu.

7. Tabletki zatrzymujące wytrysk

Tabletki zatrzymujące wytrysk

Londyńskie lekarze zwrócili uwagę na to, że niektóre leki na ciśnienie krwi mają efekt antykoncepcyjny. Ich działanie polega na blokowaniu skurczów mięśni, które są niezbędne do poruszania się plemników w męskim układzie rozrodczym. Leki nowej generacji będą w stanie zablokować wydanie nasienia, ale przy tym człowiek będzie czuć orgazm. Badania są prowadzone w celu stworzenia tabletki, która jest skuteczna trzy godziny po spożyciu i stopniowo wyprowadza się z organizmu.

8. Antykoncepcja cieplna

Antykoncepcja cieplna

Jeszcze z czasów starożytnych wiadomo, że ciepło oddziaływuje na produkcję plemników, i tym zagadnieniem zainteresowali się naukowcy, którzy pracują nad tworzeniem nowych środków antykoncepcyjnych dla mężczyzn. Teraz badają gorące poduszki, dywaniki i ultradźwięki, aby sprawdzić ich skuteczność i bezpieczeństwo. Ponadto przeprowadzane są eksperymenty mające na celu ustalenie, czy ciepło wywołuje infekcje i raka.

9. Żel hormonalny

Żel hormonalny

Naukowcy z organizacji non-profit pracują nad stworzeniem żelu przeznaczonego do użytku zewnętrznego. Będzie zawierać syntetyczne hormony, odpowiadające doustnym środkom antykoncepcyjnym: progestagenowi, estrogenowi, estradiolowi i innym. Żel hormonalny trzeba będzie kobiecie nakładać na skórę brzucha raz dziennie. W tej chwili minęły tylko badania wśród 18 kobiet, trwały one trzy tygodnie. W końcu udało się ustalić, że środek hamuje owulację, ale należy jeszcze upewnić się w bezpieczeństwie i absolutnej skuteczności nowych środków antykoncepcyjnych.

10. Nowa generacja membran

Nowa generacja membran

Na początek przyjrzyjmy się, co to jest membrana. To miękka nakładka o kształcie kopuły, którą kobieta umieszcza w pochwie, aby zamknąć szyjkę macicy. Wkrótce na rynku pojawi się membrana jednego rozmiaru BufferGel Duet, która będzie wykonana z poliuretanu. W kopule będzie znajdować się lek, który działa jak środek bakteriobójczy i środek plemnikobójczy. Jeszcze prowadzą się badania kliniczne membrany silikonowej SILCS.

11. Spraye antykoncepcyjne

Spraye antykoncepcyjne

W opracowaniu znajdują się aerozole, które mogą mieć działanie antykoncepcyjne. W składzie sprayu będzie dodatek rodzaju progestagenu. Nakładać trzeba go będzie codziennie na przedramieniu, skąd będzie wchłaniać się do krwi. Eksperymenty wykazały, że, w przeciwieństwie do tabletek, spray ma mniej skutków ubocznych.

12. Tabletki antykoncepcyjne dla mężczyzn

Tabletki antykoncepcyjne dla mężczyzn

Naukowcy od lat pracują nad stworzeniem tabletek, które będą zatrzymywać produkcję nasienia ze względu na obecność w składzie testosteronu i progesteronu. Po zakończeniu wszystkich badań klinicznych tabletek zostaną opracowane hormonalne środki antykoncepcyjne w postaci plastra, żelu, implantów i zastrzyków.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty