12 księżniczek, które chcą być zwykłymi kobietami

Minęły już te czasy, kiedy księżniczki nosiły puszyste, wykwintne suknie i nic nie robiły. Współczesny świat dyktuje swoje zasady, dlatego współczesne księżniczki bardzo są podobne do zwykłych kobiet i zaraz się w tym przekonacie.

Wielu z nas uważa, że księżniczki to idealne dziewczyny, które żyją w jakimś bajkowym idealnym świecie i nie miewają trudności. Być może tak było, ale setki lat temu. Współczesne księżniczki są niezależne, dążą do celu, wierzą w miłość, czyli bardzo są podobne do zwykłych kobiet. W niniejszym artykule kilka ciekawych historii współczesnych księżniczek.

1. Maha Chakri Sirindhorn

Maha Chakri Sirindhorn

Księżniczka Tajlandii jest bardzo opiekuńcza. Mieszkańcy kraju nazywają Maha księżniczką-aniołem. Księżniczka założyła mnóstwo organizacji charytatywnych i zrealizowała wiele projektów społecznych. Sirindhorn całe swoje życie poświęciła swemu narodu, za co on jest jej bardzo wdzięczny.

2. Aleksandra

Aleksandra

Księżniczka Luksemburgu jest przekonana, że nie można stać w miejscu i trzeba ciągle się rozwijać. Nie zważając na jej status książęcy, uprawia sport, włada biegle pięcioma językami, uczestniczyła w Wimbledon. Księżniczka obecnie uczy się w liceum.

3. Sikhanyiso Dlamini

Sikhanyiso Dlamini

Współczesne kobiety uwielbiają łamać zasady. Na czele państwa, które nazywa się Suazi, stoi król. Wszyscy poddani bezzwłocznie wykonują jego rozkazy, oprócz jego córki. Król jest ojcem 23 dzieci. Dziewczyna oświadczyła, że poligamia jest złem i niesprawiedliwością. Sikhanyiso kilka razy była ukarana za takie wypowiedzi, jednak to nie powstrzymało dziewczyny w jej dążeniu do zmiany ustroju kraju. Księżniczka postanowiła zostać piosenkarką, która występuje pod pseudonimem Pashu.

4. Letycja

Letycja

Królowa Hiszpanii Letycja kiedyś pracowała jako dziennikarka. Nawet po tym, jak została członkinią rodziny królewskiej, z dumą podkreśla, że w jej żyłach cieknie krew zwykłych robotników.

5. Astrid

Astrid

Księżniczka Belgii Astrid większość swojej działalności społecznej poświęca wojsku. Już od wielu lat walczy przeciw używaniu min przeciwpiechotnych. Podróżuje światem, aby znaleźć poparcie dla odpowiedniej Konwencji.

6. Kate Middleton

Kate Middleton

Księżna Cambridge nawet po tym, jak została członkinią rodziny królewskiej, nie przestaje się rozwijać. Kate pochodzi z zamożnej rodziny, więc mogłaby przez całe życie leniuchować i żyć na koszt rodziców. Jednak ona postanowiła zdobyć wykształcenie i podjąć pracę. Kate Middleton jest pierwszą brytyjską księżniczką, posiadającą wyższe wykształcenie. Księżna zawsze dąży do celu, realizując własne plany, nawet jeśli one nie mają poparcia Jej Królewskiej Mości.

7. Marta Ludwika

Marta Ludwika

Księżniczka Norwegii publicznie oświadczyła, że posiada zdolności paranormalne. Oczywiście, to wywołało falę drwin w mediach. Jednak Marta nie zważając na to, postanowiła założyć ośrodek Astarte Inspiration, w którym uczy ludzi, jak rozwijać swoje zdolności paranormalne.

8. Magdalena (Madeleine Thérèse Amélie Joséphine)

Magdalena

Księżniczki, podobnie jak inne dziewczyny, mają do czynienia z różnymi trudnościami życiowymi, na przykład ze zdradą ukochanego. Magdalena zerwała zaręczyny ze szwedzkim prawnikiem, gdy się okazało, że zdradził ją z inną kobietą. Jednak ona się nie załamała, a postanowiła wyjechać do Nowego Jorku, który zmienił jej życie, ponieważ tam poznała swego przyszłego męża.

9. Meghan Markle

Meghan Markle

O tym, że marzenia się spełniają, z pewnością wie Meghan Markle. Musiała pokonać wiele trudności w swoim życiu, zanim została księżną Sussex. Była krytykowana i ciagle atakowana nie tylko przez publiczność, ale również własną rodzinę. Jednak udało jej się pokonać wszystkie przeszkody z uśmiechem na twarzy.

10. Sayako Kuroda

Sayako Kuroda

Wiele dziewczyn marzy o tym, aby poślubić księcia i zostać członkiem rodziny królewskiej, jednak są kobiety, które z miłości zrzekają się tytułu. Jej Cesarska Wysokość Księżniczka Sayako wyszła za mąż za zwykłego urzędnika miejskiego, opuściła rodzinę cesarską i utraciła tytuł. Księżniczka miała przejść przez trudny okres adaptacyjny, aby się nauczyć żyć jak zwykła pani domu: robić zakupy, sprzątać, opiekować się rodziną.

11. Beatrycze

Beatrycze

Beatrycze, królowa Niderlandów (do 2013) jeszcze jako księżniczka zaręczyła się z niemieckim dyplomatą i baronem, który służył niegdyś w Hitlerjugend i Wehrmachcie, co oczywiście wywołało ogromne protesty w Amsterdamie. Dziewczyna jednak nie odstąpiła od realizacji swego zamiaru i nigdy nie pożałował podjętej decyzji, ponieważ jej małżonek później stał się najpopularniejszym członkiem rodziny królewskiej i kochającym mężem.

12. Amira bint Ajdan ibn Najif at-Tawil

Amira

Współczesne dziewczyny dążą do niezależności, nawet w takim konserwatywnym kraju, jakim jest Arabia Saudyjska. Księżniczka saudyjska jest działaczką na rzecz równouprawnienia kobiet. Walczy m.in. o to, by miały prawo prowadzić samochód. Chce, aby kobiety na Bliskim Wschodzie, zamiast burki, nosiły seksowne stroje i szpilki.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty