12 najbardziej niedocenionych wysp na świecie

Urlop to nie tylko zwykłe wakacje nad morzem w luksusowym hotelu, to także swoista ucieczka przed szarą codziennością. Jeśli chcesz spędzić niezapomniane wakacje z dala od zgiełku wielkiego miasta i tłumów turystów, to musisz zapoznać się z niniejszą listą niezapomnianych wysp.

Popularne kierunki turystyczne: Malediwy, Karaiby, Seszele, jednak mało kto z nas wie, że są wyspy, które są tak samo atrakcyjne, jak wyżej wymienione i mają mnóstwo atrakcji do zaoferowania turystom, które tam się wybiorą.

1. Moorea, Polinezja Francuska

Moorea

Wyspę wulkaniczną Moorea, inaczej Magiczna Wyspa, zamieszkują bardzo towarzyscy i mili mieszkańcy. Turyści, którzy tu przyjeżdżają, mogą podziwiać niesamowite walory krajobrazowe tej wyspy: osiem szczytów górskich, dwie zatoki, piaszczyste plaże, las tropikalny.

2. Wyspy Normandzkie, Kalifornia, USA

Wyspy Normandzkie

Wzdłuż wybrzeża południowej Kalifornii, niedaleko Los Angeles, leży osiem wysp znanych jako Wyspy Normandzkie. Wyspy Normandzkie zamieszkują lisy wyspowe (urocjon wyspowy), należące do gatunku zagrożonego.

3. Wyspy Gili, Indonezja

Wyspy Gili

Wzdłuż wybrzeży Indonezji leży trzy kameralne wysepki. Każda z nich może się pochwalić fantastycznymi plażami piaszczystymi, palmami, rafami koralowymi i żółwiami morskimi. Turyści mogą podziwiać piękny świat podwodny, zabytkowe posągi, wrak statku, który zatonął niedaleko plaży Mentigi.

4. Kreta, Grecja

Kreta

Kreta – grecka wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Jest ona największą grecką wyspą, ale nie wiadomo, z jakich powodów niechętnie jest odwiedzana przez turystów, w przeciwieństwie do wyspy Mykonos lub Santorynu. Wyspa słynie z niezapomnianych krajobrazów, gór i plaż piaszczystych. Wyspa oferuje różnorodne atrakcje turystyczne dla miłośników mitologii greckiej. Na przykład można odwiedzić jaskinię Odeon, w której zgodnie z mitem na świat się pojawił Zeus.

5. Isla Holbox, wyspa w Meksyku

Isla Holbox

Wyspa Holbox leży między Morzem Karaibskim a Zatoką Meksykańską. Jeśli szukasz spokojnego miejsca, w którym można się wyciszyć i zrelaksować, to Isla Holbox idealnie się do tego nadaje w przeciwieństwie do Cozumel, obleganej przez tłumy turystów. Żółwie morskie i piękne plaże, podobne do plaży Punto Coco, na pewno sprawią niesamowite wrażenie na każdym, kto tam przyjedzie.

6. Archipelag Mergui, Birma

Archipelag Mergui

Archipelag Mergui składa się z ponad 800 wysp leżących na południowym krańcu Birmy. Dopłynąć do niego można tylko łódką. Na wybrzeżu wysp znajdują się piękne plaże, skaliste przylądki, ogromne połacie koralowców. Archipelag nazywają "Ostatnim rajem na Ziemi". Tutaj można przeżyć prawdziwą przygodę i poznać nieznane.

7. Assateague Island National Seashore, Maryland, USA

Maryland

Assateague Island National Seashore – park narodowy, który jest rajem dla miłośników dzikich koni. Turyści mają możliwość podziwiać fantastyczne plaże, mokradła słone, zielone lasy i piękną latarnię Assateague, zbudowaną w XIX wieku.

8. Wyspy Owcze, Dania

Wyspy Owcze

Wyspy Owcze – wulkaniczny archipelag, składający się z 18 wysp, między Wielką Brytanią, Islandią a Norwegią. Na wyspach można podziwiać niesamowite góry, wyspy, klify, połączone między sobą za pomocą tuneli, promów i mostów, spacerować, czerpiąc zadowolenie z niesamowitych krajobrazów. Wyspy Owcze jednak nie są idealnym miejscem na wakacje dla miłośników plaży i morza.

9. Aleuty, Alaska, USA

Aleuty

Aleuty (Wyspy Aleuckie) – łańcuch 14 dużych i 55 małych wysp, które mają wiele do zaoferowania turystom, którzy je odwiedzą: unikalne wsie rybackie, zabytkowe chaty, plaże, dziewiczy krajobraz, czynne wulkany, na pewno sprawią na każdym niezapomniane wrażenie.

10. San Blass, Panama

San Blass

San Blass – grupa ok. 370 wysp położonych wzdłuż atlantyckiego wybrzeża Panamy na Morzu Karaibskim. Około 49 wysp jest zamieszkanych przez Indian Kuna. Każdy chętny może tu odpocząć z dala od zgiełku, wyciszyć się i zrelaksować. Żadnych komórek, prądu i wody. W zamian dostajesz piękne dziewicze krajobrazy, niebo gwieździste, błękitną wodę, niezapomniane zachody słońca. Czegoś takiego na pewno nie zobaczysz w wielkim mieście.

11. Wyspa Lord Howe, Australia

Lord Howe

Lord Howe to niewielka wysepka w kształcie księżyca pochodzenia wulkanicznego położona na Morzu Tasmana, w odległości kilkuset kilometrów na wschód od Australii. Wyspę zamieszkuje jedynie 350 osób, natomiast na raz wyspę może odwiedzić jedynie 400 turystów. Wyspa Lord Howe to prawdziwy zagubiony raj. Wyspę Lord Howe otacza najbardziej na południe wysunięta rafa koralowa na świecie.

12. Martynika, Francja

Martynika

Jeśli szukasz spokojnej wyspy na Karaibach, to koniecznie musisz się przyjrzeć Martynice. Na szczególną uwagę zasługuje Fort-de-France, stolica Martyniki, która może się pochwalić niesamowitymi zabytkowymi uliczkami, ogrodami, sklepami, kawiarniami i oczywiście fantastycznymi plażami.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty