12 najmłodszych rodziców na świecie

Zgodnie z prawami biologii i moralności mała dziewczynka powinna się bawić lalkami, młoda dziewczyna rodzić i wychowywać dzieci, a babcia z zadowoleniem opiekować się wnukami.

Jednak nie zawsze tak się zdarza. Czasami nastolatkowie zostają rodzicami, a zamiast bawić się lalkami muszą pielęgnować noworodków. Czy tak jest prawidłowo? Nie możemy o tym sądzić. Wybraliśmy dla swoich Czytelników kilka historii o najmłodszych mamach, a również tatach na świecie i ich dosyć skomplikowanych losach.

1. Najmłodsza mama na świecie

Lina Medina
Lina Medina 2

Najwcześniejszą ciążę i najwcześniejszy poród zarejestrowano w roku 1939. Najmłodszą mamą była 5-letnia dziewczynka z Peru Lina Medina, która urodziła się we wrześniu 1933 roku. Ustanowiła rekord świata jako najmłodsza matka w historii medycyny. Na szczęście nikt jeszcze nie pobił jej rekordu. Rodzice Liny zabrali ją do lekarza, ponieważ byli zaniepokojeni nienaturalnie opuchniętym brzuchem. Specjaliści potwierdzili, że dziewczynka jest w siódmym miesiącu ciąży. Matka Liny potwierdziła, że dziewczynka miała pierwszą miesiączkę w wieku trzech lat. 14 maja 1939 roku dziewczynka urodziła syna przez cesarskie cięcie.

Chłopczyk ważył 2,7 kilogramów i był nazwany na cześć lekarza Gerardo Medina. Wychowywali chłopczyka rodzice Liny. Chłopiec do 9. roku życia wychowywał się w przekonaniu, że Lina jest jego siostrą. Do dziś nie wiadomo, kto był ojcem dziecka. Gdy już dorosła wyszła za mąż i w roku 1972 urodziła drugie dziecko. Najmłodsza mama na świecie zmarła w 2015 roku. Jej pierwszy syn zmarł 40 lat wcześniej. Gerardo zmarł w roku 1979 na raka mózgu. Wypadki tak wczesnego dojrzewania wśród dziewczynek są dosyć rzadkie, jednak się zdarzają.

2. Maleńka Liza z Charkowa

Liza z Charkowa

Historia tej maleńkiej dziewczynki jest jednocześnie tragiczna i smutna. W roku 1934 w ZSRR zanotowano najwcześniejszą ciążę. Najokropniejsze jest to, że dziewczynka zaszła w ciąży od swego dziadka, który mieszkał wraz z dziewczynką i jej rodzicami. Dziadek "opiekował się" wnuczką, gdy rodzice byli w pracy. W roku 1934 dosyć rzadko przeprowadzano cesarskie cięcie, ponieważ obawiano się zakażenia. Masowa produkcja antybiotyku jak wiadomo rozpoczęła się w roku 1943. Dlatego Liza rodziła w naturalny sposób. Nawet trudno sobie wyobrazić, co przeżyła biedna maleńka dziewczynka w czasie porodu. Nie zważając na to, że noworodek był zdrowym, on zmarł w czasie porodu – u Lizy przedwcześnie odpadł kikut pępowiny.

Rodzice dziewczynki się przenieśli. Tylko nie wiadomo, dlaczego wraz z nimi przeniósł się ten sam dziadek. Nie znany jest dalszy los Lizy.

3. Hilda Trujillo

Hilda Trujillo

Jeszcze jedna dziewczynka z Peru, Hilda Trujillo, została matką w wieku 9 lat. Urodziła dziewczynkę w szpitalu w Limie w końcu 1957 roku. Noworodek ważył 2,7 kilogramów. Okazało się, że ojcem dziewczynki był 22-letni kuzyn Hildy, który mieszkał z dziewczynką w jednym pokoju. Młody człowiek został zaaresztowany w tym samym dniu, gdy rodzice dziewczynki dowiedzieli się o ciąży.

4. Wala Isajewa

Wala Isajewa

Ta dziewczynka została mamą w roku 2005 w wieku 11 lat. Jej historia był opisana we wszystkich gazetach, a dziewczynka była niejednokrotnie zapraszana na różne show telewizyjne. Dziewczynka ucząc się w 5 klasie zaczęła się spotykać z lokatorem z Tadżykistanu Habibem, które jeszcze nie miał ukończonych 17 lat. Niebawem o ciąży dziewczynki dowiedziała się policja i zostało wszczęte śledztwo. Uratowało go przed więzieniem społeczeństwo, które wstało w obronie młodych rodziców. Habib i Wala zamieszkali razem, wychowywali córeczkę. Po tym, gdy Wala ukończyła 17 lat oni się pobrali. Wala urodziła syna Amira. Habiba Patochonowa z Tadżykistanu śmiało można nazwać najmłodszym ojcem.

5. Nadia Gnatiuk

Nadia Gnatiuk

Ta dziewczynka z Ukrainy również została matką w wieku 11 lat. Urodziła córeczkę Marinę. Nie zważając na to, że ojcem dziewczynki był własny ojciec Nadii, córeczka urodziła się zdrową. Sąd skazał ojca-gwałciciela na 10 lat więzienia. Nadia niebawem wyszła za mąż za 24-letniego Walerija i urodziła syna Andrzeja zostając mamą w wieku 14 lat. Nie ukończyła szkoły.

6. Maria z Rumunii

Maria z Rumunii

Rumuńska cyganka została matką w wieku 11 lat. To tylko potwierdza ten fakt, że cyganie wcześnie rodzą dzieci – to wyjątek potwierdzający regułę. Matka dziewczynki urodziła ją w wieku 12 lat. Maria urodziła zdrowego chłopczyka, a jej mama została najmłodszą babcią, mając 23 lata.

7. Weronika Iwanowa

Weronika Iwanowa

Młoda dziewczyna z Jakutii została mamą w wieku 12 lat. Jej udawało się ukrywać swoją ciążę do samego porodu, ponieważ zawsze była puszystą dziewczynką. Rodzice, przyjaciele, nauczyciele po prostu myśleli, że nieco przybrała na wadze. Zrozumieli, skąd pochodzą zbędne kilogramy dopiero przed porodem. Ojcem dziecka okazał się 19-letni chłopak, który niegdyś był skazany za sprzedaż narkotyków. Tym razem młody człowiek trafił do więzienia za molestowanie nieletniej. Weronika wychowuje córeczkę i mieszka z innym mężczyzną.

8. Uczennica z Wielkiej Brytanii

Uczennica z Wielkiej Brytanii

Jeszcze jedna młoda matka mieszka w Wielkiej Brytanii. Skończyła 12 lat, gdy urodziła zdrową dziewczynkę, która ważyła 3,175 kilogramów. Ojcem dziewczynki jest przyjaciel ze szkoły, który jest jej sąsiadem. Najbliżsi poparli młodą parę. Młoda para spodziewa się na to, że nadal będą ze sobą i wychowują dziecko. A po osiągnięciu odpowiedniego wieku, mają zamiar się pobrać. Na razie uczniowie kontynuują naukę w szkole, a ich imiona nie są rozgłaszane.

9. Najmłodsi rodzice z Chin

Najmłodsi rodzice z Chin

Ta historia miała miejsce w Chinach w roku 1910. Była na tyle nieprawdopodobna, że nawet lekarze nie chcieli jej rozgłaszać. Gdy noworodek pojawił się na świat, jego matka skończyła 8 lat, a ojciec 9. Jednak czy można ukryć taki fakt? Ta para została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako najmłodsi rodzice na świecie.

10. Sean Stewart

Sean Stewart

W styczniu 1988 roku w Wielkiej Brytanii uczeń Sean Stuart został ojcem w wieku 12 lat. Jego 16-letnia dziewczyna Emma Webster urodziła mu syna. Na początku młodzi rodzice razem wychowywali syna. Jednak z czasem Seana przestał interesować jego syn i jego ukochana. On trafił do więzienia na kilka miesięcy, a Emma wyszła za mąż.

11. Alfie Patten

Alfie Patten

Ten młody chłopak, który został ojcem w wieku 13 lat, był bardzo popularny w Wielkiej Brytanii. Jego 15-letnia dziewczyna Chantelle urodziła dziewczynkę. Alfie zademonstrował maksymalną odpowiedzialność i zaczął wychowywać syna od pierwszych dni po jego urodzeniu. Jednak ta historia nie miała happy end, on nie jest ojcem dziecka. Jego ojcostwo zostało podważone przez zwykły test DNA. Ojcem dziecka jest inny 14-letni nastolatek Tyler Barker. Mama Alfie opowiedziała, że jej syn długo płakał, gdy się o tym dowiedział. Przecież jeszcze sam jest dzieckiem. Czy będzie mógł znowu uwierzyć w szczere uczucia, gdy dorośnie?

12. Nathan Fishbourne

Nathan Fishbourne

Jeszcze jeden młody ojciec z Wielkiej Brytanii. To Nathan Fishbourne, który został ojcem w wieku 14 lat. Syna Jamie urodziła mu jego rówieśnica April Webster. Młody ojciec powiedział, że nie planowali tego dziecka, jednak on jest bardzo zadowolony i szczęśliwy.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty