12 oznak krótkiego małżeństwa, zdaniem organizatorów imprez ślubnych

W filmie "Powiedz tak" bohaterka Jennifer Lopez z łatwością z różnych przyczyn mogła przewidzieć, jak długo przetrwa małżeństwo. Okazuje się, że to prawdziwa praktyka i naprawdę jeszcze na weselu można zrozumieć, co będzie dalej.

Profesjonalni organizatorzy wesela są dobrymi psychologami, którzy mogą wiele powiedzieć o młodych jeszcze przy pierwszym spotkaniu. Obserwując zachowanie przyszłych małżonków, z dużym prawdopodobieństwem przypuszczają, jak długo przetrwa małżeństwo, i czy będzie para szczęśliwa. O najczęstszych oznakach nieudanego związku, nie tylko zdaniem organizatorów wesel, ale i psychologów, opowiemy poniżej.

1. Ślub w dług

pieniędzy

Aby zorganizować dla siebie okazałą uroczystość, niektóre pary zaciągają kredyt, który później muszą wypłacić. Kwestie finansowe często powodują skandale i separację. Według organizatorów wesel, takie związki rozpadają się, zanim jeszcze zdążą spłacić długi.

2. Nieuczestniczenia w organizacji wesela

planowanie

To normalne, że mężczyźni mniej interesują się szczegółami, niż kobiety, przy czym dotyczy to nie tylko uroczystości weselnej, ale także innych sfer. Przy tym są partnerzy, którzy całkowicie unikają pytań dotyczących organizacji imprezy, mówiąc, że ich to nie obchodzi. Organizatorzy wesela opowiadają, że było wiele sytuacji, kiedy po raz pierwszy zapoznali się z narzeczonym lub narzeczoną na samej ceremonii. Statystyki pokazują, że istnieją takie pary nie bardzo długo. Psychologowie twierdzą, że silny związek jest pracą zespołową, a jeśli wszystkim zajmuje się jeden człowiek, to jest to droga donikąd.

3. Zdobyte punkty uczucia

pocalunek

Organizatorzy wesela często obserwują taką sytuację: podczas sesji zdjęciowej ktoś z nowożeńców zaczyna zachowywać się nienaturalnie. Można to wyjaśnić pragnieniem uzyskania lepszego zdjęcia, ale psychologowie uważają, że jest to kompensatą za brak zainteresowania ze strony drugiej połówki. Są pary, których bardziej interesuje piękny obraz, a nie prawdziwe uczucia, a to nie jest dobrym początkiem szczęśliwego małżeństwa.

4. Uwłaczające sprawy

stres

Duże znaczenie ma to, jak przyszli małżonkowie rozmawiają ze sobą. Często oznaką krótkiego małżeństwa jest stosowanie w komunikowaniu się upokarzających wyzwisk. Przy tym w większości przypadków taki sposób obcowania uzupełnia się frazą "przecież kocham cię". Psychologowie twierdzą, że słodkie przezwiska korzystnie wpływają na relacje małżonków. Natomiast żartobliwe wyzwiska i obelgi wskazują na brak szacunku, który będzie z czasem tylko się pogłębiać.

5. Nowożeńcy nie rozdają

rozmowa

Podczas uroczystości niektóre pary uważają, że ich obowiązkiem jest poświęcanie czasu wszystkim gościom, zapominając o cieszeniu się sobą nawzajem. Organizatorzy ślubu powiedzieli, że znają pary, które podczas uroczystości mogły wymienić zaledwie kilka fraz tylko podczas pierwszego tańca. W rezultacie po pewnym czasie się rozeszli. Psychologowie uważają, że powodem jest chęć przypodobania się innym ludziom sobie na szkodę.

6. Niechęć krewnych

rodzina

Wielu zakochanych powtarza losy Romea i Julii i pomimo niechęci rodziny, decyduje się na małżeństwo. Organizatorzy twierdzą, że nie ma w tym nic złego, jeśli nie doprowadza do tego, że na ślubie zaczynają się prowokacje i partnerzy nie bronią swojej połówki lub w ogóle dołączają do atakującej strony. Zakochani muszą zawczasu porozmawiać z prowokatorami, aby uniknąć nieporozumień na weselu. Niestety krewni mogą stać się przyczyną rozwodu nawet najbardziej szczęśliwych par.

7. Nie przyszli goście

wesele

Ponieważ ślub planuje się z góry, jest rzeczą normalną, że niektórzy goście nie przybywają na uroczystość z różnych powodów. Za niepokojącą uważana jest nieobecność na weselu ponad 20% zaproszonych gości. Może to oznaczać, że ludzie odmówili wzięcia udziału w uroczystości, ponieważ rozumieją, że związek nie ma przyszłości.

8. Podejmują decyzję bez wiedzy partnera

narzeczona

Wiele par podczas planowania ślubu nie może dojść do porozumienia co do niektórych szczegółów, więc narzeczeni zaczynają działać za plecami, i często podobne rozwiązania są nieprzyjemne partnera. Organizatorzy imprez ślubnych twierdzą, że wiele par kłóciło się na ich oczach, gdy takie tajemnice wychodziły na jaw. Według psychologów tajemnice są zjawiskiem normalnym, ale tylko wtedy, gdy nie naruszają praw partnera, gdyż może to być przyczyną powstania nieufności wobec siebie.

9. Brak kompromisów

kłótnie

Niektóre pary mogą zrobić wielki skandal nawet przy wyborze koloru serwetek lub piosenki do pierwszego tańca. Nie myl różnych opinii i dyskusji, oraz chęć postawienia na swoim, nie biorąc pod uwagę uczuć partnera. Niezdolność do kompromisu w rezultacie doprowadza do poważniejszych problemów i zerwania stosunków. Zdaniem psychologów, aby zbudować silne małżeństwo, należy nauczyć się iść na kompromis.

10. Nadużywanie alkoholu

święto

W większości przypadków ślub dla młodych jest stresem, ponieważ martwią się, aby wszystko poszło zgodnie z planem. Dla uspokojenia wiele wypija kilka lampek szampana, ale są ludzie, którzy się na tym nie zatrzymują. Organizatorzy wesel są pewni, że to nie przypadek i małżeństwo nie będzie trwałe.

11. Skandal na ślubie

krzyk

Oczywiste jest, że nieporozumienia między zakochanymi na weselu nie można nazwać dobrym znakiem, ale uważa się, że zwiastunem krótkich relacji jest skandal między gośćmi, ponieważ on zawsze ma poważne konsekwencje i może doprowadzić do rozłamu nowej rodziny.

12. Zrzeczenie się fotografować

foto

Niektórzy ludzie nie lubią być fotografowani, ale ślub jest poważnym powodem do rezygnacji ze swoich dziwnych zasad. Organizatorzy twierdzą, że spotykali pary, które się kłóciły z tego powodu i po krótkim czasie składały pozew o rozwód. Psychologowie polecają: żeby zbudować silny związek, należy brać pod uwagę potrzeby swojego partnera.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty