12 prostych porad dla tych, którzy chcą zrzucić kilka kilogramów

Ogromna ilość kobiet chce zrzucić kilka kilogramów, ale przy tym nie chce za dużo się wysilać. Dla nich jest wspaniała wiadomość – istnieje kilka sprawdzonych naukowo sposobów odchudzania się bez wkładania w to dużego wysiłku.

Problem nadwagi jest aktualny przez dłuższy czas, co wyjaśnia obecność mnóstwa różnych metod odchudzania. Przy tym eksperci twierdzą, że aby zgubić kilka zbędnych kilogramów, nie trzeba intensywnie ćwiczyć i przestrzegać ścisłej diety, ponieważ istnieje kilka prostych zasad, których przestrzeganie pomoże osiągnąć pożądany rezultat. Jeśli chcesz się o tym przekonać na własnym doświadczeniu, to zapamiętaj je, a najlepiej zapisz.

1. Pij dużo wody

woda

Należy zacząć od prostej rady, o której mówią wszyscy dietetycy i trenerzy. Organizm potrzebuje wody, która przyczynia się do poprawy przemiany materii. Przeprowadzono eksperyment, który udowodnił, że metabolizm ludzi, którzy wypijali dwie duże szklanki wody dziennie, przyspieszył aż o 30%. Naukowcy doszli do wniosku, że ludzie, którzy codziennie piją do 1,5 l wody, mogą spalić nawet 17,4 tys. kalorii rocznie.

2. Nie licz kalorii

kalorie

Wielu ludzi przed jedzeniem skrupulatnie oblicza ilość spożywanych kalorii, ale dietetycy uważają, że to nie pomaga w odchudzaniu. O wiele bardziej ważna jest jakość produktów. Dieta powinna składać się z naturalnej żywności, którą należy poddać minimalnej obróbce cieplnej, np. z owoców, warzyw, orzechów i ziół. To nie tylko pomoże schudnąć, ale także zapewnia optymalną podaż najistotniejszych dla zdrowia witamin i minerałów.

3. Zdrowy sen

sen

Wiele osób wie, że pełnowartościowy sen trwa 8 godzin, przy czym najważniejsze okresy trwają od 22:00 do 23:00 i od 6:00 do 7:00. W tym czasie w organizmie wytwarzany jest hormon ważny dla zachowania zgrabnej sylwetki i młodości. Ludzie, którzy śpią mniej od określonego czasu, są bardziej narażone na otyłość, ponieważ mają spowolniony metabolizm i organizm przestaje przetwarzać cukier w energię, przekształcając go w tłuszcz.

4. Wczesna pobudka

ranek

Okazuje się, że jeśli chcesz mieć płaski brzuch, trzeba wstawać do godziny 10 rano. Przeprowadzone badania wykazały, że ludzie, którzy nie przestrzegają tej zasady, jedzą o 250 kcal więcej w ciągu dnia. Ponadto odczuwają wielką ochotę na jedzenie czegoś słonego, słodkiego i tłustego, co w żaden sposób nie sprzyja utracie masy ciała i utrzymaniu prawidłowej wagi.

5. Regularne wietrzenie

noc

Niesamowite wyniki otrzymali naukowcy przy przeprowadzeniu ciekawego eksperymentu: przez kilka tygodni ludzie spali w pokojach o różnej temperaturze (ciepłych, zimnych i neutralnych). W rezultacie uczestnicy, którzy znajdowali się w pomieszczeniu z chłodnym powietrzem, mogli zmniejszyć ilość tłuszczu w okolicy brzucha. Wynika to z tego, że zimno aktywuje zapasy głębokiej warstwy brązowego tłuszczu, który jest przeznaczony do regulacji temperatury ciała. Przyczynia się też do zniszczenia białego tłuszczu znajdującego się pod skórą. Teraz, gdy idziesz do łóżka, koniecznie otwórz okno na wietrzenie.

6. Skuteczny trening

trening

Ta rada przyda się ludziom, którzy postanowili uprawiać sport. Im chcemy polecić "zasadę 2,5 minut", której istota polega na tym, że podczas treningu trzeba zrobić pięć 30-sekundowych sprintów, czyli zwiększyć szybkość wykonywania do maksimum. Między tymi seriami powinno być około czterech minut odpoczynku. Dzięki temu można znacznie przyśpieszyć metabolizm, spalając dodatkowe 200 kcal.

7. Chroń się przed stresem

stres

Naukowcy już od dawna mówią o tym, że stres jest wrogiem zdrowia, ale jak się okazuje i szczupłej sylwetki. Gdy człowiek znajduje się pod wpływem stresu, często zaczyna go zajadać, a w takich sytuacjach w usta trafiają nie warzywa i owoce, a różne zakazane produkty. Jedzenie tłuste, słodkie i słone prowadzi do tego, że na brzuchu powstaje nowa fałda, dlatego unikaj sytuacji stresowych, szukając w życiu pozytywnych aspektów.

8. Myj zęby

szczotka

Zasada ta dotyczy nie tylko porannego i wieczornego zabiegu, ponieważ naukowcy przeprowadzili badania i dowiedzieli się, że pasta do zębów nie tylko oczyszcza jamę ustną, ale także pomaga człowiekowi na chwilę zapomnieć o jedzeniu. Jest to spowodowane tym, że resztki jedzenia nie podrażniają receptorów, więc spontanicznego pragnienia jedzenia nie występuje.

9. Nie śpij w ciągu dnia

kawa

Przeprowadzone eksperymenty wykazały, że ludzie, którzy śpią po południu, spalają w ciągu dnia mniej kalorii. Jest to związane ze spowolnieniem metabolizmu, zakłóceniem biologicznego rytmu pracy organizmu. Ludziom, którzy nie mogą zmienić trybu dnia, muszą czuwać w nocy i spać w ciągu dnia, należy zmniejszyć kaloryczność diety o co najmniej 50 kcal.

10. Zdrowe odżywianie

obiad

Aby nie przejadać w ciągu dnia, a zwłaszcza wieczorem, dietetycy radzą jeść często, ale małymi porcjami. Dzięki temu można przyśpieszyć metabolizm, co przyczyni się do spalania tkanki tłuszczowej. Poza tym taki system odżywiania pomaga obniżyć poziom cholesterolu i insuliny we krwi, co również jest ważne dla utraty wagi.

11. Pozwól sobie na relaks

ciastko

Stale przestrzeganie diety, ograniczanie spożycia czegoś smacznego, ale zakazanego – jest trudne, dlatego sami dietetycy polecają swoim klientom łamać zasady. Tylko robić to można raz w tygodniu. Rób jeden posiłek z ulubionych, ale zakazanych produktów. Istota tej zasady polega na tym, że człowiek oszukuje swoją psychologię i minimalizuje ryzyko przerwania diety w inne dni.

12. Odchudzaj się śmiejąc

radość

To najprostsza i bardzo pozytywna wskazówka do rozpoczęcia procesu odchudzania. Wszystko jest bardzo proste: podczas długotrwałego szczerego śmiechu wzrasta ilość spalanej energii. W tym czasie w większym stopniu obciążane są mięśnie brzucha. Eksperymenty wykazały, że w ciągu 10-15 minut śmiechu można zużyć od 40 do 170 kcal.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty