12 przyczyn, przez które cierpi nasza życiowa energia

Każda komórka naszego ciała wibruje i każda ma swoją optymalną częstotliwość. Nasza osobista częstotliwość ma olbrzymi wpływ na nasze życie oraz zdrowie. Jednak od czasu do czasu może się zmieniać. I to jest normalne.

Coś jest nie tak wtedy, kiedy człowiek czuje się źle. To świadczy o niskim poziomie energii i jest zdecydowanie powodem do zmartwień.

Człowiek, mający niski poziom energii życiowej, zaczyna często chorować, ma huśtawki nastroju, wpada w apatię, jest podenerwowany, popada w chaos emocjonalny.

Co więc pożera Twoją życiową energię?

1. Żal

smutek

Możesz żałować jakichś swoich uczynków, dokonanego wyboru, wydarzeń w życiu. Im bardziej rozpaczasz i czegoś żałujesz, tym większym nieudacznikiem się czujesz. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ dość często mamy zbyt wygórowane wymagania wobec siebie i świata. Niestety życie to nie jest bajka, nie wszystko dzieje się zgodnie z naszą myślą. Nie zawsze nasze oczekiwania zgadzają się z rzeczywistością. Żyjemy w świecie, który sami wymyśliliśmy, tracimy kontakt z rzeczywistością, a kiedy doświadczamy prawdziwego życia, nie umiemy sobie z tym poradzić. Co więc robić w tej sytuacji? Po prostu zaakceptować ten niedoskonały świat.

2. Obwinianie innych i szukanie winnych

stres

Życie nieustannie daje nam różne lekcje, których trzeba się uczyć, a nie ignorować je. Dopóki nie wyuczymy którejś z nich, będziemy wracać do niej znowu i znowu. Nic się nie dzieje przypadkowo, zawsze jest jakaś przyczyna i konieczność.

3. Rola ofiary

stop

Każdy z nas powinien żyć w zgodzie ze sobą. Wszyscy to doskonale wiemy, ale większość z nas nadal tkwi w nieszczęśliwym związku, chodzi do znienawidzonej pracy. Tracimy w ten sposób wewnętrzną harmonię. I co najgorsze, nie chcemy i nie mamy zamiaru nic zmieniać. Jak więc odzyskać wewnętrzną harmonię? Pozbyć się wszystkiego, co niszczy twoje życie.

4. Osądzanie innych

ty

Nie od dziś wiadomo, że osądzając innych, potępiamy własne wady i uczynki, do których nie mamy odwagi się przyznać.

5. Zawsze mam rację

krzyk

Osobie, która jest święcie przekonana, że zawsze ma rację, brakuje poczucia bezpieczeństwa. Wygląda to dość idiotycznie i śmiesznie.

6. Strach

strach

Często nie podejmujemy się nowych wyzwań właśnie przez strach, który nas opanowuje. Strach powstrzymuje nas przed realizacją marzeń, osiąganiem celów. Przekonuje nas do tego, że nic nam się nie uda i po raz kolejny nawalimy. Nie daj się strachowi!

7. Zbieractwo

wina

Nie wyobrażamy sobie życia bez zakupów i otaczania się nowymi rzeczami oraz przedmiotami. Nasze mieszkanie staje się magazynem, w którym gromadzimy niepotrzebne rzeczy, które niestety szczęścia nie dają. Prawdziwe szczęście to niezapomniane chwile, spędzone w gronie rodziny, wspomnienia z wakacji, spotkania z przyjaciółmi.

8. Wyrzuty sumienia

wolna

Poczucie winy to stan emocjonalny, który uwielbiają manipulatorzy. Grają na naszych uczuciach, wzbudzają poczucie winy. Ale czy to pomoże im osiągnąć szczęście? Każdy z nas ma zarówno zalety, jak i wady. Jednak posiadanie wad jeszcze nie czyni z nas złych ludzi. Popełniamy błędy i nie musimy z tego powodu mieć wyrzuty sumienia.

9. Zakazy istnieją tylko w naszej głowie

boli

Społeczeństwo narzuca nam swoje zasady i zakazy, które niestety boimy się złamać. Łam zasady, marz, ryzykuj, a na pewno poczujesz się szczęśliwy i pełen energii!

10. Niepokój

wolna

Wyluzuj, odpuść sobie, przestań wszystko kontrolować, a na pewno twoje skryte marzenia wskażą ci właściwą drogę.

11. Opór wobec zmian

zmiany

Świat codziennie się zmienia i nie stoi w miejscu. Pokochaj go, ale nie przywiązuj się do rzeczy, miejsc i ludzi.

12. Spodziewamy się, że inni zmienią nasze życie

morze

Ty i tylko ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty