12 przyczyn "zgonu" twego smartfonu po 1,5-2 latach – producent o tym nie opowie

W większości wypadków 1,5-2 lata po zakupie ulubione gadżety zaczynają źle działać albo wcale przestają pracować. Jednak większość z nas nie domyśla się, że jesteśmy sami w tym winni.

Wiele z nas kupując smartfon, od razu kupuje pokrowiec, folię ochronną, anty wirus. Robimy to po, aby drogi gadżet posłużył jak najdłużej. Dosyć często ludzie nie wiedzą jak korzystać z telefonu. O najbardziej rozpowszechnionych błędach użytkowników opowiemy w niniejszym artykule, który na pewno pomoże twojemu "kieszonkowemu przyjacielowi".

1. Telefon zawsze jest włączony?

Telefon

W instrukcji obsługi na pewno tego nie znajdziesz, ale fachowcy mówią, że telefon również musi "odpoczywać". Więc jeśli go wyłączać przynajmniej raz na siedem dni, to bateria podziękuje ci. Jasna sprawa i posłuży dłużej.

2. Regularnie korzystasz z budzika na telefonie?

budzik

Również fachowcy nie zalecają wykorzystania funkcji budzik codziennie, jest przeznaczona do wykorzystania w warunkach mobilnych, w czasie podróży. Aby codziennie wstawać do pracy, skorzystaj ze zwykłego budzika i twój telefon nieco odpocznie.

3. Ciągle jest włączony Bluetooth i Wi-Fi?

wifi

Te dwie funkcje najwięcej ze wszystkich zużywają energii, więc jeśli nie korzystasz z nich, wyłączaj. Dzięki temu bateria posłuży dłużej, a również zwiększy się poziom naładowania.

4. Korzystasz z telefonu w czasie upału lub mrozów?

zima

Żaden telefon nie może działać w warunkach strasznego upału lub mrozów. Gdy na dworze jest +30 lub -15 staraj się nie korzystać z telefonu, nie wyciągaj go z kieszeni lub torby. Na dworze – tylko nagłe telefony, Internet – tylko w pomieszczeniu.

5. Ładujesz telefon przez całą noc?

noc

Jeśli jesteś człowiekiem, który przez całą noc ładuje telefon, to prawdopodobnie już miałeś kilka gadżetów. Fachowcy twierdzą, że baterie jonowo-litowe dłużej posłużą, jeśli przestaniesz je ładować na liczbie 96-98%.

6. Zanim naładować telefon, całkowicie rozładowujesz baterię?

zero

Nie warto całkowicie rozładowywać telefon, a później naładowywać na 100%. To jest szkodliwe dla baterii.

7. Ładujesz telefon dowolną pasującą ładowarką?

Ładujesz telefon

Aby telefon i bateria posłużyły jak najdłużej ładuj go jedynie oryginalną ładowarką. Inne ładowarki wykorzystaj tylko w nagłych wypadkach. Jeśli telefon poleży nieco wyłączonym, to jedynie korzystnie wpłynie na stan baterii. W innym wypadku "zabijesz" nie tylko baterię, ale również regulator ładowania.

8. Nigdy nie czyściłeś swego telefonu?

czystka

Dawno już udowodnili, że na telefonie jest tyle samo bakterii, co w toalecie, więc czas od czasu należy go czyścić ściereczką, wacikami ze spirytusem lub za pomocą specjalnych urządzeń laserowych (w tym wypadku najlepiej udać się do fachowca). Również należy czyścić wtyki – w tym miejscu skupia się najwięcej brudu, więc możesz mieć problemy z ładowaniem.

9. Wszystkie aplikacje, dodatki znają miejsce twojej lokacji?

karta

Nie udostępniaj wszystkim twoim aplikacjom miejsce twojej lokacji, ponieważ w szybkim czasie twoja bateria się zepsuje, będzie się rozładowywać kilka razy szybciej.

10. Powiadomienia atakują telefon?

Powiadomienia

Pozostaw funkcję powiadomień tylko w tych dodatkach, z których korzystasz, w innych wyłącz. Wymagają od telefonu tego, aby ciągle znajdował się w trybie łączenia się z danymi. Powiadomienia będą wycieńczać baterię, w wyniku czego szybko się zepsuje.

11. Lubisz trzymać telefon w ręku w miejscach publicznych?

telefon w ręku

Nie warto bez potrzeby trzymać telefon w ręku w miejscach publicznych, zwłaszcza jeśli chodzi o luksusowy gadżet. Najlepiej włożyć go do kieszeni lub torby.

12. Nie masz hasła w telefonie?

hasło

Aby zabezpieczyć swój telefon, najlepiej wprowadzić hasło. Jeśli nie będzie miał hasła, złodziei, które skradną ci telefon, za pomocą telefonu mogą skraść ci pieniądze z konta tak szybko, że nawet nic nie zrozumiesz.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty