12 przykładów robótek ręcznych, które każdego zainspirują do twórczości

Rzeczy zrobione własnymi rękami bardziej się podobają ludziom niż te, które są sprzedawane w sklepie, ponieważ zrobione są z miłością.

Nasza Redakcja postanowiła przypomnieć swoim Czytelnikom, czym radowali ich w ciągu roku zagraniczni i krajowi mistrzowie. Gdy patrzysz na te dzieła chcesz tworzyć, aby sprawić przyjemność swoim bliskim i przyjaciołom.

Zabawki z przytulności i ciepła

Zabawki z przytulności i ciepła
Zabawki z przytulności i ciepła 2

Malarka z Chile Johana Molina nie tylko stwarza niesamowite zabawki z filcu. Swoją twórczością daruje ludziom odczucie miłości, wysławiając przytulność domu rodzinnego, pokój i życie wiejskie.

Pierwsza na świecie linia lalek z wadami

linia lalek z wadami
linia lalek z wadami 2

Na stworzenie lalek z fizycznym wadami brytyjską firmę Makies zainspirowała online kampania Toy Like Me (Zabawka podobna do mnie). Jej uczestnicy w celu wsparcia dzieci z wadami i szczególnymi potrzebami zmieniali zwykłe lalki w taki sposób, aby były podobne do realnych ludzi i publikowali zdjęcia w sieciach społecznych.

Więcej niż zwykłe zabawki

Więcej niż zwykłe zabawki
Więcej niż zwykłe zabawki 2
Więcej niż zwykłe zabawki 3

Eugeniusz Hontor – rosyjski malarz, który stworzył bajkowe i jaskrawe zabawki, każda z nich składa się z maleńkich drobiazgów. Mistrz pracuje z aksamitnym plastikiem- współczesną gliną polimerową, która twardnieje w powietrzu. Technologię stwarzał samodzielnie.

Lalki bez makijażu

Lalki bez makijażu

Rodzina Bratz w makijażu.

Lalki bez makijażu 2

Bez makijażu.

Malarka z Australii Sonia Singh zawsze uważała, że lalki muszą wyglądać skromniej. Ona stworzyła projekt Tree Change Dolls – kupuje na second hand stare lalki i przekształca je nie do poznania, pozbywając się agresywnego makijażu. "Zmieniam ich twarze, robię im nowe buty, a mama szyje nowe ubranka".

Miłe lalki-dzidziusie

Miłe lalki dzidziusie
Miłe lalki dzidziusie 2

Gdy patrzysz na miłe lalki, stworzone przez artystkę z Pskowa, Helenę Kyrylenko, nie możesz się nie uśmiechnąć. Jest matką trzech synów, ale zawsze znajduje czas na twórczość. Już w ciągu kilku lat Helena tworzy lalki w jednym egzemplarzu.

Zabawki na podstawie rysunków dzieciaków

Zabawki
Zabawki 2
Zabawki 3

Rosyjski projekt Fluffy’s Friends (Przyjaciele Fluffy) stwarza zabawki na podstawie rysunków. Chłopcy z Moskwy realizują różnorodne fantazje - od najprostszych do najbardziej skomplikowanych, wykorzystując przy tym tylko jakościowe materiały. Rodzice wysyłają drogą elektroniczną rysunki swoich dzieci, a po kilku tygodniach dostają z powrotem zabawkę, wymyśloną przez ich dziecko.

Pierścionki, które przekształcają się na zwierzęta

Pierścionki
Pierścionki 2
Pierścionki 3

Malarka z pseudonimem merryme z Bangkoku robi wspaniałe pierścionki-zwierzaki z emalią o niezwykłym designu. Każdy wyrób składa się z trzech oddzielnych pierścionków i można je nosić w różny sposób. Po pierwsze można założyć na różne palce jednej ręki, przy tym powstanie żywa scena: wiewiórka z kudłatym ogonem, która gryzie orzeszki albo szop, który ogonem chce się zaczepić za rękę. Po drugie trzy pierścionki można założyć na jeden palec i otrzymasz prawie żywego zwierzaka, który obejmuje cię łapakami.

Bardzo miłe zwierzaki wykonane techniką mokrego origami

origami
origami 2
origami 3

Przyzwyczailiśmy się, że figury z papieru zawsze mają dokładne kształty geometryczne. Wietnamski malarz Hoang Tien Quyet niszczy wszystkie stereotypy za pomocą techniki mokrego origami, tworząc z papieru prawdziwe rzeźby, które mają charakter i duszę.

I spawacz może zostać artystą

I spawacz może zostać artystą
I spawacz może zostać artystą 2
I spawacz może zostać artystą 3

Sztuka nie stoi w jednym miejscu i ciągle się rozwija. Jeśli niegdyś malarze wykorzystywali płótno i pędzle, to współcześni artyści eksperymentują z płótnem mechanicznym i rozżarzonymi farbami.

Magia z wełny

Magia z wełny
Magia z wełny 2

Malarka Marjana mieszka w Bułgarii. Potrafi ze zwykłej wełny stworzyć prawdziwą magię, robiąc niezwykłe figurki. Promieniują przytulność i ciepło.

Zabawki z filcu, które ożywają

Zabawki z filcu
Zabawki z filcu 2
Zabawki z filcu 3

Mistrzyni Natalia Fadiejewa – autor wspaniałych zabawek z filcu. Swoje prace mistrzyni stwarza własnoręcznie i każda z nich jest w jednym egzemplarzu. Wszystkie zwierzaki Natalii mają swój własny charakter i nawet miny. Wydaje się, że za chwilę kot zeskoczy z półki albo myszki gdzieś pobiegną we własnych sprawach.

Dwie połówki jednego awokado

Dwie połówki
Dwie połówki 2

Nawet dwie połówki awokado mogą się przekształcić na wspaniałe stworzenie w rękach mistrzyni Anny Dowgań. Anna robi swoje zabawki z filcu. Chociaż są to zwykłe zabawki, jednak niemożliwie się nie uśmiechnąć, gdy patrzysz na te słodziutkie stworzenia.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty