12 przypadków podróży w czasie

Marzysz o tym, aby przenieść się w przyszłość albo cofnąć do przeszłości? Dopóki podróżujesz w swoich myślach, ludzie na całego podróżują w czasie. Poznajmy historie ludzi, którzy twierdzą, że odbyli podróż w czasie.

O stworzeniu wehikułu czasu ludzie marzą od dawna. Każdy z nas chciałby skoczyć do przyszłości, aby dowiedzieć się, co się wydarzy albo cofnąć do przeszłości, aby naprawić niegdyś popełnione błędy. Na świecie są osoby, podające się za podróżników w czasie.

1. Cudowna pigułka

Cudowna pigułka

Mężczyzna, który przedstawił się jako Davis, w marcu 2018 roku opowiedział, że przybył w wehikule czasu z 2220 roku. Davis pokazał cudowną pigułkę, która niby to pozwala człowiekowi cały tydzień przetrwać bez jedzenia. Opowiedział, że dzięki tej pigułce w przyszłości uda się pokonać głód. Również powiedział, że ludzie średnio będą żyć około 200 lat, ponieważ naukowcy stworzą lek na wszystkie choroby. Davis twierdził, że skończył 103 lata. Jeszcze jedna ciekawostka z przyszłości – ludzie i kosmici razem będą mieszkać na Ziemi.

2. Film Charliego Chaplina z 1928

Film Charliego Chaplina

W 2010 r. prawdziwym hitem okazało się odkrycie dokonane na starym, promocyjnym filmie Charliego Chaplina z 1928 r. Ten krótki film przedstawia fragment wideo z "za kulisami – Charlie Chaplin "The Circus". Zdaniem obserwatorów, wyraźnie było na nim widać kobietę, która trzyma w ręku telefon komórkowy. Nagranie znalazło się w dodatkowych, archiwalnych materiałach, towarzyszących filmowi i przedstawia damę, która zmierza na premierę filmu Chaplina do kina. Trzyma ona przy uchu rękę i mówi, choć nikogo przy niej nie ma

3. Podróże w czasie w zasięgu ręki

Podróże w czasie

W styczniu 2018 roku kobieta o imieniu Klara twierdziła, że pracowała w tajnym oddziale wojska amerykańskiego. W 2000 roku startował projekt, którego celem była podróż w 3780 rok, aby otrzymać poufną informację dotyczącą tajnych technologii.

Klara opisuje podróż w czasie jako zwykłe zanurzenie się w wodzie, po prostu do tego potrzebne są specjalne umiejętności i sprzęt. Kobieta twierdzi, że na potrzeby wojska ludzie już od kilku dziesięcioleci podróżują w czasie.

4. Historia Williama Taylora

Historia Williama Taylora

W styczniu 2018 roku William Taylor przyznał, że był uczestnikiem tajnego programu wywiadu Wielkiej Brytanii, który trwał kilka lat. Mężczyzna odwiedził 8973 rok, nawet udało mu się zrobić zdjęcia, które następnie zostały zarekwirowane przez rząd angielski. Mężczyzna twierdzi, że ludzie odbyli pierwszą podróż w czasie jeszcze w roku 1981.

William opowiedział, że w przyszłości ludzie wyginą, natomiast Ziemię będą zamieszkiwać pół ludzie-pół roboty. Zaznaczył, że ludzie dowiedzą się o podróżach w czasie w roku 2028.

5. Andrew Carlssin

Andrew Carlssin

W 2002 roku miała miejsce niesamowita i bezprecedensowa historia w dziejach giełdy nowojorskiej. Pewien 44-latek Andrew Carlssinbustedtt, inwestując 800 dolarów, wygrał sumę 35 milionów dolarów w bardzo krótkim czasie. Agenci federalni aresztowali inwestora, któremu w ciągu kilku miesięcy odniósł na Wall Street spore sukcesy, pomnażając swój majątek. Aresztowany inwestor twierdził, że jest podróżnikiem w czasie i przybył z roku 2256, i stąd wiedział, w jakie spółki inwestować, urzędnicy SEC uważali natomiast, że ma dostęp do tajnych informacji.

6. Pływające miasta

Pływające miasta

W lutym 2018 roku mieszkaniec Los Angeles opowiedział o tym, że odwiedził rok 5000. Twierdził, że jest członkiem tajnej ekspedycji, w ramach której w roku 2004 odbył podróż w przyszłość. Powiedział, że polarne lodowce rzeczywiście się roztopią, na skutek czego ludzie będą mieszkać w pływających miastach. Edward pokazał zdjęcie zatopionego Los Angeles.

7. Radziecki podróżnik

Radziecki podróżnik

Obywatel Gruzji opowiedział, że w roku 1978 był uczestnikiem tajnego eksperymentu, przeprowadzonego przez ZSRR. Cel programu – odwiedzić rok 9428. Opowiedział, że rząd radziecki organizował takie podróże, aby odnaleźć eliksir super mocy.

8. Grecki podróżnik

Grecki podróżnik

Mieszkaniec Grecji twierdzi, że w jego kraju ojczystym również znane są sposoby umożliwiające podróż w czasie. W grudniu 2017 roku opowiedział, że był uczestnikiem tajnego programu wojskowych i odwiedził rok 3207. Taką samą historię opowiadał jeszcze jeden mieszkaniec Grecji, który jakoby w 2008 roku był uczestnikiem eksperymentu pewnego profesora. Obaj podróżnicy mieli dowody w postaci zdjęć.

9. Eksperyment Filadelfia

Eksperyment Filadelfia

Słynny "Eksperyment Filadelfia" to nazwa rzekomego amerykańskiego tajnego projektu prowadzonego w latach czterdziestych przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych. Głównym świadkiem, który dostarczył w 1990 roku szczegółowych informacji na temat przebiegu eksperymentu, był Alfred Bielek aka Edward Cameron, który twierdził, że był jego uczestnikiem. Z jego słów wynikało, że trafił do przyszłości, do roku 2137. Twierdzi on, że został on z tego punktu czasu i przestrzeni, przeniesiony w przyszłość do roku 2749 gdzie rzekomo przebywał przez dwa lata. Oświadczył, że widział latające i pływające miasta. Twierdził, że władzę na Ziemi sprawuje jakaś forma sztucznej inteligencji, coś jak wielka struktura krystaliczna, z którą komunikacja odbywa się za pomocą telepatii. Strukturę społeczną nazwał mutacją socjalizmu bez pieniędzy i chciwości. Każdy jednak miał odpowiednio dużo produktów niezbędnych do życia. Z jego słów wynika, że na Ziemi doszło do III wojny światowej, która radykalnie zmniejszyła populację, do około 300 milionów mieszkańców.

10. Przepowiednie Noaha Novaka

Przepowiednie Noaha Novaka

Noah Novak podaje się za podróżnika w czasie i przekonuje, że w 2028 roku ludzkość dowie się o możliwości podróżowania w czasie. Spotkał w przyszłości samego siebie, oczywiście już w wieku dorosłym. Opowiada, że w roku 2020 Donald Trump ponownie zostanie prezydentem, a rok później sztuczna inteligencja zacznie zdobywać świat. W 2028 roku człowiek stanie na Czerwonej Planecie.

11. Długi tunel w kuchni

Długi tunel w kuchni

W 2006 roku młody Szwed Hakan Nordkvist zobaczył na kafelkach swojej kuchni powiększającą się plamę wody. Chwycił więc za kombinerki i wlazł pod zlew, aby zlokalizować usterkę. Zamiast plątaniny rur, znalazł tam korytarz. I to długi. Niewiele myśląc, wczołgał się pod zlew. Na końcu długiego tunelu Hakan zobaczył światło. Można by rzec, że na końcu korytarza była ta sama kuchnia, ale 36 lat później. Co więcej, mężczyzna spotkał "po drugiej stronie" samego siebie w wieku 72 lat. Hakan spędził ze swoim starszym sobą trochę czasu i na pamiątkę nagrał nawet swoją komórką krótki filmik.

12. Możliwości sztucznej inteligencji

Możliwości sztucznej inteligencji

John, podający się za podróżnika w czasie, twierdził, że przybył w wehikule czasu z 4000 roku, w którym jest założycielem nowej kompanii samochodowej. Pokazał zdjęcie fabryki samochodowej, w której pracują roboty, podobne do pająków. John twierdzi, że super nowoczesne pojazdy w całości wyeliminują możliwość wypadków samochodowych.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty