12 roślin domowych, które mogą przetrwać nawet w najbardziej ciemnym zakątku

Dla pomieszczenia, do którego dosyć rzadko docierają promienie słoneczne, takie rośliny mogą zostać prawdziwym ratunkiem. Wspaniale się czują przy niskim oświetleniu.

Większość roślin, które proponujemy do twojej dyspozycji w niniejszym artykule mają wspaniałe liście, a nie kwiaty. Ale to jest wystarczające, jeśli wziąć pod uwagę "dietę" bezsłoneczną i to, że one wspaniale oczyszczają powietrze.

Kalatea

12 roślin domowych 1

Liście ze wzorami robią ową roślinę pożądanym uzupełnieniem każdego pokoju, jednak warto pamiętać, że promienie słoneczne dla niego są szkodliwe. Optymalny wariant dla kalatei – na pół cień.

Difenbachia

12 roślin domowych 2

Rozproszone światło najlepiej pasuje owej roślinie. Najlepiej umieścić ją za firanką. Roślina szczególnie jest ładna w okresie wiosenno-letnim, gdy w centrum pojawiają się jasne, delikatne liście.

Dracena obrzeżona

12 roślin domowych 3

To prawdziwy kawałeczek tropików na twoim stole. Jednak roślinkę należy chować od bezpośrednich promieni słonecznych – mogą zaszkodzić liściom. Roślina lubi cień.

Zielistka czubiasta

12 roślin domowych 4

Niewybredna roślina domowa, dlatego jest bardzo popularna. Może wspaniale rosnąć bez słońca, przy tym oczyszcza powietrza.

Soleirolia rozesłana

12 roślin domowych 5

Roślina z maleńkimi delikatnymi liśćmi bardzo ładnie wygląda w podwieszanych doniczkach obok wysokich roślin. Jednak uważaj: nie sadź je z niskimi roślinami, ponieważ może je zadusić. Musisz często ją polewać i zraszać.

Paprocie

12 roślin domowych 6

Około 2000 gatunków paproci nadają się do uprawiania w warunkach domowych. Owe rośliny tropikalne mogą rosnąć w cieniu, jednak nie tolerują suchego powietrza. Potrzebują częstego zraszania liści, zwłaszcza jeśli chodzi o sezon grzewczy.

Filodendron

12 roślin domowych 7

Najbardziej ulubiona roślina wszystkich ogrodników. Wspaniale czuje się w cieniu, dobrze oczyszcza powietrza.

Neoregelia

12 roślin domowych 8

Roślina tropikalna, która wspaniale się czuje tylko przy sztucznym oświetleniu. Kwitnie w warunkach wilgotnych, na przykład w łazienkach.

Skrzydłokwiat

12 roślin domowych 9

Jeśli często zapominasz podlewać kwiaty i do twojego mieszkania rzadko trafiają promienie słoneczne, możesz kupić ową niewybredną i ładną roślinkę.

Aglaonema

12 roślin domowych 10

Jeden z najlepszych wariantów dla pokoju z niskim oświetleniem. Idealnie pasuje dla początkujących ogrodników.

Sansewieria (wężownica) gwinejska

12 roślin domowych 11

Roślina, która praktycznie nie potrzebuje pielęgnacji. Światło wpływa na porost, jednak dobrze rośnie w ciemności.

Aspidistra wysoka

12 roślin domowych 12

Owa roślina wspaniale reaguje na cień, chłód, upał. Jednak będziesz potrzebowała nieco cierpliwości, ponieważ rośnie bardzo powoli.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty