12 rzeczy, na które bez sensu wydajemy pieniądze

Aby obniżyć wydatki, wystarczy przeanalizować własne zakupy. Uwierz mi będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się ile rzeczy jest bezużytecznych, ale przy tym drogich.

Tak czy owak reklama – to silnik postępu, i z jej pomocą skutecznie sprzedawane są naprawdę zbędne rzeczy. Jeśli rozsądnie ocenisz listę zakupów, na które regularnie wydajesz pieniądze, zrozumiesz, że jest tam sporo niepotrzebnych rzeczy.

1. Chciałaś zatrzymać czas, ale na próżno spustoszyłaś portfel.

twarz

Bardzo chce się wiele lat pozostawać młodą i piękną, ale muszę cię rozczarować, bo lekarze jednym głosem twierdzą, że sklepowe środki odmładzające nie dają żadnego rezultatu, więc nie warto wydawać pieniędzy na marne.

2. Chronimy przyrodę z umysłem.

przyroda

Wiele gospodyń nie może nacieszyć się papierowymi ręcznikami, które pomagają nam w kuchni. Przy tym mało kto śledzi to, jak często kupuje nowe opakowanie, bo zużywają się ręczniki bardzo szybko. Jeśli policzyć, to w ciągu miesiąca wychodzi niezła suma. Lepiej kupić kilka małych ręczników, które można prać, a tym samym zachować pieniądze.

3. Oszczędne odchudzanie zachowa twoje finanse.

jedzenie

Aby schudnąć, należy przestrzegać diety żywieniowej. W sklepach można znaleźć wiele produktów oznaczonych jako "dietetyczne", co znacząco wpływa na koszty. W rzeczywistości, jeśli zastanowisz się nad tym tematem, zobaczysz, że wiele drogich produktów ma tańsze odpowiedniki, które pod względem właściwości nie są gorsze od drogich, więc nie szukaj łatwych sposobów.

4. Walka ze "skórką pomarańczową" nie jest tego warta.

cellulit

Ogromna liczba kobiet nienawidzi to wyrażenie i stale walczy z cellulitem. Nie daj się nabrać na reklamę "cudownych" kremów, która jest "bańką mydlaną". Lekarze i dietetycy twierdzą, że poradzić sobie z cellulitem mogą osoby, które prowadzą zdrowy tryb życia, dobrze się odżywiają, uprawiają sport i robią masaże.

5. Tabletki nie pomogą. Tylko sport i zdrowe odżywianie.

pigułki

Wiele kobiet marzy o cudownych tabletkach, które pomogą bez wysiłku zrzucić zbędne kilogramy. To wykorzystują przedsiębiorczy ludzie, którzy produkują tabletki, rzekomo pomagające w odchudzaniu. Spójrz na skład: tam lub niebezpieczne dla zdrowia substancje, albo – naturalne składniki, które osobno są tanie, a wynik dają taki sam.

6. Niepotrzebna prasa.

magazyn

Wcześniej plotki o gwiazdach, historie różnych ludzi, przepisy i inne ciekawe informacje można było przeczytać w czasopismach, a dziś to wszystko jest w sieci. Sama pomyśl, ile razy kupiona prasa tak i pozostała nieprzeczytana i w końcu wylądowała w koszu, więc nie warto wydawać na nią pieniądze.

7. Skuteczne domowe treningi to już przeszłość? Dlaczego kupiłaś trenażer?

trening

Nie chcesz chodzić na siłownię i planujesz uprawiać sport w warunkach domowych? Nie trzeba od razu biec do sklepu i kupować trenażer przeznaczony do podwyższenia wyników treningów. Według statystyk, w większości przypadków na nich ćwiczą tydzień, a następnie urządzenie po prostu pokrywa się kurzem i służy jako wieszak na ubrania.

8. Balsamy po goleniu – pieniądze w błoto.

golenie

Zestaw do golenia zawiera krem przed i po goleniu, więc to ostatnie nie jest obowiązkowe i można go zastąpić (będziesz zaskoczony) zwykłą zimną wodą, która zmniejszy pory i ukoi skórę. Balsamy po goleniu jedynie mają przyjemny zapach, a innych szczególnych właściwości nie mają.

9. Są bardziej bezpieczne środki do włosów.

włosy

Piękna reklama pokazuje kobiet z pięknymi i lśniącymi włosami, i one mówią, że można to osiągnąć za pomocą sprayu do nadania połysku. W rzeczywistości, wpływ takich środków nie trzyma się długo, i wchodząca w skład chemia niszczy włosy. Najlepsze rozwiązanie – wykorzystanie olejów, które są nie tylko bezpieczne, ale i mają inne korzystne właściwości.

10. Tanie środki do czyszczenia biżuterii masz w domu.

kamienie

Przez jakiś czas ulubione pierścionki, kolczyki, a nawet naczynia ze srebra stają się ciemne i tracą swój reprezentacyjny wygląd. W jubilerskich sklepach sprzedawane są specjalne środki do czyszczenia, ale są one kosztowne, dlatego należy używać dostępnych odpowiedników. Istnieją naturalne środki do czyszczenia srebra, na przykład, za najlepszy jest uznany proszek do zębów. Nanieś go na wilgotną szmatkę i przetrzyj ozdoby, a następnie wypłukaj je w wodzie i wytrzyj do sucha.

11. Utrzymujemy równowagę witamin w organizmie, nie wydając na próżno pieniądze.

kolory

W wielu źródłach można znaleźć informację o tym, że organizm powinien regularnie otrzymywać witaminy, i można to zrobić, stosując specjalne tabletki. W rzeczywistości, lekarze twierdzą, że jeśli człowiek będzie przestrzegać diety, to nie będzie odczuwać braku korzystnych substancji.

12. Peeling ze sklepu łatwo zastąpić.

skrub

U wielu kobiet w łazience można znaleźć słoik peelingu do ciała, który pomaga usunąć martwe komórki skóry i uczynić skórę bardziej delikatną i piękną. Jest to możliwe dzięki obecności cząstek złuszczających, np. posiekanych pestek moreli i sztucznych granulek. Faktycznie, efekt peelingu jest identyczny do działania zwykłej szorstkiej gąbki. Więc po co płacić więcej?

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty