12 sekretów modelek i fotografów o tym jak zrobić idealne zdjęcie na plaży

Chcesz zrobić idealne zdjęcie w stroju kąpielowym na plaży? Wtedy na pewno ci się przydadzą korzystne rady fotografów i modelek, dotyczące tego, jaką najlepiej przybrać pozycję podczas robienia fotek.

Sezon plażowy już trwa i wiele dziewczyn w ciągu całego roku aktywnie do niego się przygotowało, aby zademonstrować idealną wysportowaną figurę w stroju kąpielowym i oczywiście zrobić kilka oszałamiających zdjęć. Zdjęcia nie zawsze są idealne, chociaż wydaje się, że przybrałaś poprawną pozycję. Okazuje się, że robienie zdjęć plażowych – to dosyć skomplikowana sprawa, więc profesjonalni fotografowie i modelki znają kilka sekretów, dzięki którym ich zdjęcia w strojach kąpielowych zawsze są niepowtarzalne.

1. Proste plecy

morze

Wielu z nas wcale nie zwraca uwagi na swoją postawę, dlatego na zdjęciu plecy są lekko zgarbione, co może zepsuć zdjęcie nawet najpiękniejszej modelki. Oprócz tego na takich zdjęciach dosyć często mamy wystający brzuch. Chcesz mieć piękne zdjęcie? Wyprostuj plecy, a mięśnie brzucha powinny być napięte.

2. Pozycja leżąca

ocean

Nigdy nie pozuj na wprost obiektywu, wyciągając nogi. Jeśli kładziesz się na brzuchu, wtedy delikatnie odwróć dolną część w stronę fotografa. Nogi powinny być nieco zgięte. Jeśli leżysz na plecach, to obowiązkowo musisz przybierać jakieś pozy łamane.

3. Poprawnie odwrócone ciało

foto

Odwróć się delikatnie bokiem do aparatu fotograficznego, postaw jedną nogę z przodu i przenieś ciężar ciała na tylną nogę, w przeciwnym razie noga, która znajduje się bliżej aparatu fotograficznego, będzie wyglądać na grubszą. Stopy powinny być skierowane ku osobie robiącej zdjęcie.

4. Zdjęcia na szezlongu

odpoczynek

Jeśli chcesz zrobić zdjęcie, leżąc na szezlongu, fotograf powinien fotografować z góry. W takim ujęciu zdjęcie będzie bardziej objętościowe.

5. Jednak noga powinna stać przed drugą

ładna

Stań prosto. Skrzyżuj delikatnie nogi, tak aby jedna stała przed drugą (to wysmukli zarówno nogi, jak i biodra), obróć tułów od aparatu, a głowę oraz ramiona w kierunku aparatu.

6. Ręce

fajna

Trzymaj ramiona delikatnie oddalone od ciała. Jeśli będziesz je do siebie przyciskać, wówczas znajdujący się na nich tłuszczyk się rozleje, ramię będzie wyglądało na szersze i może się ujawnić cellulitis.

7. Noga na bok

pozowanie

Jeśli pozujesz na wprost obiektywu, to najlepiej przybrać pozycję: noga na bok. Musi koniecznie być zgięta w kolanie.

8. Ręce w talii

piękna

Jeśli modelka złapie się w talii, sylwetka mocno się wyszczupli. Jednak przy tym warto uważać na to, aby łokcie były dobrze widoczne.

9. Pozycja na klęczkach

superowo

Jedna z ulubionych pozycji modelek, które reklamują stroje kąpielowe – pozycja na klęczkach. W pozie z zaokrąglonymi lekko wypchniętymi do tyłu biodrami łatwiej podkreślić (lub zamarkować) wcięcie w talii. Jeszcze jeden sekret super modelek – łydki powinny być jak najbliżej siebie, aby dolna część tułowia nie została obcięta.

10. Od tyłu

relax

Jeszcze jedno popularne ujęcie, zwłaszcza wśród posiadaczek apetycznych pośladków. Pochyl się nieco do przodu, wypinając pośladki. Noga, która znajduje się bliżej aparatu, powinna być lekko zgięta. Dzięki takim trikom pupa będzie wyglądać na bardziej jędrną.

11. Głowa

reklamówka

Niepoprawnie pochylona głowa może zepsuć zdjęcie. Wyciągnij głowę nieco do przodu i w dół, aby zminimalizować prawdopodobieństwo pojawienia się podwójnego podbródka.

12. Istotne szczegóły

kobiety

Musisz znać nie tylko idealne pozycje, ale również inne istotne szczegóły idealnego zdjęcia.

  1. Odpowiednia pora na zdjęcia. Niezależnie czy wykonujemy zdjęcia w mieście, czy na łonie natury, ostre światło dzienne wcale nie jest najlepsze. Najlepszym czasem do wykonywania fotografii są to mniej więcej godziny przed 09.00 rano oraz wieczorem przed zachodem słońca. Jest to czas, kiedy światło wydobywa cienie, głębię i fakturę przedmiotów dając im naturalny, bardzo miękki wygląd, maskując niedoskonałości figury i skóry, na przykład cellulitis. Nie warto wykorzystywać wbudowanej lampy błyskowej.
  2. Odpowiednie miejsce na zdjęcie. Jeśli chcesz mieć jaskrawe zdjęcie, warto unikać monotonnych pejzaży. Zdjęcia, na których jest za dużo morza i nieba – są nudne. Szukaj zielonych krajobrazów albo budynków z niezwykłymi malowidłami. Kolor stroju kąpielowego powinien się różnić od koloru tła.
  3. Akcesoria. Świetną opcją będą wszelkiego rodzaju akcesoria. Kapelusz, chusta odwróci uwagę od newralgicznych punktów. Warto spróbować!
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty