12 ślubnych błędów

Najczęściej wszystkie śluby wyglądają tak samo: jednakowe dekoracje, zdjęcia na Instagramie, toasty, zabawy weselne, które nienawidzą większość gości. W niniejszym zestawieniu 12 największych ślubnych błędów według wedding plannerów.

Konsultanci ślubni opowiedzieli, czego już dawno się nie robi na ślubach za granicą.

1. Głupie hasztagi

foto

Właściciele jednej z agencji ślubnych Alyson i Bryan przekonują, że nowożeńcom nie warto wymyślać jakichś dziwacznych hasztagów do umieszczenia ich w sieciach społecznościowych, które jakoby mają świadczyć o ich oryginalności. Najlepiej umieścić hasztag, który jest połączeniem imion pana młodego i panny młodej i nie wymyślać jakichś niezrozumiałych przezwisk.

2. Nieprzemyślane prezenty

podarunki

Organizatorka wesel Bloom Marcy mówi, że lepiej, jeśli para młoda na powitanie daje swoim gościom prezenty, które pasują do okoliczności. Jeśli na przykład ślub jest zorganizowany w plenerze, to najlepiej gościom dawać na powitanie butelkę z wodą i jakąś przekąskę lub notes. Bez sensu są prezenty w postaci kubka ze zdjęciem nowożeńców.

3. Ślubne detale w barwie koralu

kwiaty

Owszem, dziś kolor koralowy jest na topie. Jednak nie warto organizować coral wedding, bo na tle koloru koralowego twarze nowożeńców oraz gości będą wyglądać niezdrowo, przez co zdjęcia w albumie ślubnym nie będą zbyt piękne.

4. Dziwaczny dress code

ubrania

Wedding planner Lee Jung przekonuje, że nie warto organizować na weselu różne bale przebierańców. Radzi po prostu w zaproszeniu zaznaczyć wieczorowy dress code. Goście na pewno docenią to, że nowożeńcy dają im możliwość samodzielnie dobrać kreację na ślub. Z reguły goście nigdy nie trzymają się dress code’u, jaki ich obowiązuje.

5. Przesadny minimalizm

minimalizm

Po ślubie Meghan Markle panny młode coraz częściej decydują się na skromne, lakoniczne suknie ślubne. Jednak podczas doboru kreacji, warto pamiętać, że tego typu suknie pasują nie każdej dziewczynie. Nie warto nikogo naśladować. Postaw na to, w czym będziesz wyglądać zjawiskowo i niepowtarzalnie.

6. Duży bukiet ślubny

bukiet

W tym przypadku warto naśladować Meghan Markle i wybrać skromny bukiet, składający się z kilku pięknych kwiatuszków. Skromna wiązanka nie będzie zasłaniać twarzy i sukni panny młodej.

7. Rzucanie welonem

kwiaty

Mamy 2020 rok. Zwyczaj rzucania welonem jest stary jak świat, więc warto już o nim zapomnieć. Druhny i niezamężne dziewczyny na pewno znają wiele skuteczniejszych sposobów na znalezienie partnera.

8. Wianek ślubny z żywych kwiatów

wianek

Owszem, panna młoda może się zdecydować na taką ozdobę, ale tylko w tym przypadku, jeśli wesele jest organizowane w odpowiednim stylu. W dodatku trzeba dobrać odpowiednią suknię. W większości przypadków nadmiar kwiatów we włosach panny młodej wygląda tandetnie.

9. Jednakowe suknie dla druhen

sukienki

Właścicielka agencji ślubnej Rosemary Hattenbach uważa, że to tradycja, która już dawno odeszła do lamusa. Najlepiej, jeśli panna młoda ustali jakieś określone odcienie i kolory, w których druhny samodzielnie wybiorą sobie kreacje.

10. Toasty

tost

Wznoszenie i wygłaszanie toastów jest bardzo męczące i irytujące. Tylko czasami może być miłe i trafne. Jeśli nowożeńcy chcą, aby goście powiedzieli im coś przyjemnego, to najlepiej wyznaczyć do tego osobę, która to wszystko zorganizuje w postaci jakiejś dowcipnej scenki.

11. Personalizowana suknia ślubna

suknia

Suknia ślubna zaprojektowana przez pannę młodą to doskonały sposób na to, by się popisać oryginalnością. Jednak nie warto przesadzać z umieszczaniem na niej nadmiernej ilości symboli oraz pamiętnych dat. Jeśli masz w głowie mnóstwo nieuporządkowanych pomysłów, to trudno wymyślić całościowy wizerunek. Można się wzorować na romantycznej i zwiewnej sukni ślubnej Chiary Ferragni.

12. Monogram

mono

Nie warto używać monogramu z imionami do dekoracji sali weselnej. Można go umieścić w zaproszeniach, ale w żadnym przypadku nie umieszczać na parkiecie weselnym.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty