12 wspaniałych połączeń według waszego typu kolorystycznego

Typ kolorystyczny wyznacza się kolorem włosów, oczu i skóry, i już zależnie od tego można podbierać odpowiednie właśnie wam odcienie w odzieży i makijażu.
12 wspaniałych połączeń

Aby dowiedzieć się, jaki z nich jest wasz, nasza redakcja publikuje podpowiedź. Znajdźcie siebie w niej i korzystajcie się.

Typ kolorystyczny "Wiosna"

 • Wasze włosy: złociste, ciemny blond, blond, lniane, pszennego i słomianego koloru. We włosach przeważają ciepłe żółtawe, miodowe, bursztynowe pasma. Według struktury są zazwyczaj cienkie, często puszyste lub faliste. Kolor brwi zbiega się z kolorem włosów lub na 1–2 tony jest ciemniej.
 • Wasze oczy: niebiesko-błękitne, zielonkawo-błękitne, zielone, bursztynowe, turkusowe, wodnisto-zielone i jasnobłękitne. Rzadko – brązowe. W tęczówce oczu bywa złociste wkroplenie.
 • Wasza skóra: koloru słoniowej kości, beżowa, porcelanowa, jasnozłocista. Dobrze, ale powoli opala się, stopniowo nabywając złocisto-brązowy, miodowy czy czerwono-miodowy odcień. Często są złociste czy jasnobrązowe piegi i lekki, delikatny rumieniec.

1. Miękka "wiosna"

12 wspaniałych połączeń 1

Umiarkowanie kontrastowy wygląd zewnętrzny. To ciepły, brzoskwiniowy odcień twarzy i jasne złociste włosy.

2. Złota "wiosna"

12 wspaniałych połączeń 2

Pośredni typ kolorystyczny pomiędzy "wiosną" i "jesienią". Skóra z brzoskwiniowym pod tonem, włosy złocisto-rude.

3. Jaskrawa "wiosna"

12 wspaniałych połączeń 3

Podtyp o wysokim kontraście i ze złocisto-brązowymi włosami. Pośredni typ kolorystyczny między "wiosną" i "zimą".

Typ kolorystyczny "Lato"

 • Wasze włosy: popielaty-blond, mysi-kasztanowe, średni blond i ciemny blond, popielato-brązowe. Na słońcu szybko płowieją. Z reguły, włosy wcześnie, ale stopniowo siwieją, i każde pasmo nabywa arystokratyczny popielaty odcień. Brwi zawsze odcieniu blond: od światłego do ciemnego.
 • Wasze oczy: często niejaskrawe, z lekka przyćmione. Kolor może być różny: szaro-błękitny, szarozielony, jasnobłękitny, niebieski, zielono-błękitny, zielony, orzechowy, jasno piwny.
 • Wasza skóra: cienka i delikatna na wygląd, od której tak niby wieje chłodem; spotykają się piegi. Według koloru skóra letniego typu jest zróżnicowana: oliwna, jasno-oliwna, różowo-beżowa, różowa, porcelanowa i koloru słoniowej kości.

1. Naturalne "lato"

12 wspaniałych połączeń 4

To zimny typ. Średnie i ciemne włosy, oczy szare, niebiesko-zielone, bagienne itp.

2. Ciepłe "lato"

12 wspaniałych połączeń 5

Tu odnoszą się wszyscy ci, kto ma włosy blond i nie bardzo zimny odcień skóry. Ten typ można uważać za pośredni podtyp między "wiosną" i "latem".

3. Miękkie "lato"

12 wspaniałych połączeń 6

Typ wyglądu zewnętrznego z niewysokim kontrastem i średnim, zimnym odcieniem włosów, skomplikowanymi tonami oczu i z lekka światłą skórą.

Typ kolorystyczny "Jesień"

 • Wasze włosy: miedziany-blond, rude, brązowe, marchwiowo-rude, miedziane, jasno-miedziane, złotawobrązowe, ciepło-kasztanowe, ciemnobrązowe z rudawym odblaskiem. Włosy siwieją późno, akuratnie owijając każde pasmo do światłych popromiennych złotawo-żółtych tonów. Kolor brwi jest porównywalny z kolorem włosów i zawsze ze złocistym czy rudym niuansem.
 • Wasze oczy: jaskrawe, "płonące". Kolor generalnie jest ciemny: bursztynowo-brązowy, trzcinowo-zielony, brązowo-zielony, ciemno-brązowy, złocisto-brązowy. Mniej powszechnie spotykają się błękitne, szare z brązowymi żyłkami, gazowe, zielono-błękitne, światło bursztynowe.
 • Wasza skóra: wygląda szczelną i równą. Praktycznie nie jest podatna do zaczerwienień i innych drobnych wad. Natomiast mogą być piegi. Rumieniec może być bardzo rzadko, a jeżeli i powstaje, to ledwie widziany z brzoskwiniowym odcieniem. Barwny diapazon jest duży: złocisto-beżowy, różowo-beżowy, kolor słoniowej kości, odcieniu szampana, czerwonobrązowy z złotawo-żółtym podświetlaniem, ciemno brzoskwiniowy, jasnobrązowy.

1. Naturalna "jesień"

12 wspaniałych połączeń 7

Jaskrawy rudy odcień włosów bliżej do czerwonego. Skóra ma czerwono-pomarańczowe zabarwienie.

2. Miękka "jesień"

12 wspaniałych połączeń 8

Pośredni typ kolorystyczny między "latem" i "jesienią". Przygłuszony odcień włosów, skóra tak samo ma czerwono-rudy pod ton.

3. Ciemna "jesień"

12 wspaniałych połączeń 9

Jaskrawy typ kolorystyczny z światłą skórą z czerwono-rudym pod tonem i ciemno kasztanowymi włosami.

Typ kolorystyczny "Zima"

 • Wasze włosy: ciemne, kolor praktycznie nie zmieniał się od narodzin: czarno-kasztanowy, czarny, kasztanowy, popielato-kasztanowy, śliwkowy. Czy jasno biały z jawnym popielatym odblaskiem. Zgodnie ze strukturą włosy najczęściej są szczelne i gęste. Brwi są zawsze ciemne, nawet kiedy "zima" – paląca blondynka.
 • Wasze oczy: ciemno-brązowe, nasycono-brązowe, czarne, zlodowaciało-zielone, ciemno-szare, jaskrawo-błękitne czy niebieskie.
 • Wasza skóra: z reguły, dość szczelna i równa z przejrzysto-błękitnym odcieniem. Brązowo-oliwna, różowa, oliwna, beżowa, popielato-brązowa, porcelanowa, biało-beżowa. Piegi pojawiają się bardzo rzadko.

1. Naturalna "zima"

12 wspaniałych połączeń 10

Światła skóra zimnego odcieniu i ciemne włosy.

2. Ciemna "zima"

12 wspaniałych połączeń 11

Wysoki kontrast: bardzo jasna skóra i ciemne włosy. Wyraźne oczy.

3. Jaskrawa "zima"

12 wspaniałych połączeń 12

To ostatecznie zimny kontrast w wyglądzie zewnętrznym – w kolorze włosów i skóry. Minimalna obecność domieszki szarego w kolorze.

źródło:LookColor
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty