12 zaleceń trenera rozwoju osobistego, które należy podkorygować

Treningi są przydatne dla wielu osób, ponieważ pomagają uzyskać właściwą postawę, pozbyć się wątpliwości i zacząć iść do przodu. Jednak nie wszystkie wskazówki dotyczące coachingu są bezpieczne.

Ostatnio treningi rozwoju osobistego cieszą się niezwykłą popularnością, ponieważ uczą ludzi ujawniania swojego potencjału, radzenia sobie z różnymi problemami i odnoszenia sukcesów. W praktyce wszystko wygląda trochę inaczej, ponieważ jest wielu oszustów, którzy okłamują ludzi, a ich zalecenia są niebezpieczne dla zdrowia psychicznego klientów. Proponujemy rozważyć najbardziej popularne porady, którym uczą coachowie rozwoju osobistego.

1. Praca nad zwiększeniem poczucia własnej wartości

samoocena

Psychologowie zgadzają się z trenerami, że należy pracować nad swoim poczuciem własnej wartości, tylko ci drudzy często zapominają dodać jeden szczegół – nie zajmuj się samooszukiwaniem i trzeźwo oceniaj swoje umiejętności.

W rzeczywistości: na treningach wpaja się wiara we własne super umiejętności. To do pewnego stopnia, inspiruje ale często kończy się porażką. Wniosek jest prosty – samoocena powinna być adekwatna.

2. Niemożliwe jest osiągnięcie sukcesu bez siły woli

trening

Zasada ta jest aktywnie promowana podczas treningu – każdy problem można rozwiązać, jeśli istnieje wola. Ważne, nie tracić wiary i pokonywać przeszkodę, dopóki nie zostanie zwalczona.

W rzeczywistości: ta rada jest przydatna, ale tylko z jednym zastrzeżeniem: często zdarzają się sytuacje, kiedy walka nigdy nie przyniesie rezultatów. Czasami wystarczy zaakceptować obecną sytuację, wyciągnąć wnioski i zacząć działać. Przypomnij ludową mądrość, której prawdziwość doceniła ogromna liczba ludzi – mądry pod górę nie pójdzie, mądry górę – obejdzie.

3. Myśl jak bogaty człowiek

pali

Ta rada brzmi nawet dziwnie: "myśl jak milioner i życie się zmieni".

W rzeczywistości: w końcu człowiek zaczyna naśladować kogoś, zapominając o swojej prawdziwej i indywidualnej historii. Ponadto pokaż co najmniej dwóch milionerów, którzy szli do celu tą samą drogą i myślą podobnie. Istotą sukcesu jest bycie sobą i znalezienie własnej drogi.

4. Wykorzystuj wizualizację

marzenie

Jedną z najbardziej popularnych rad, którą trenerzy udzielają na kursach rozwoju osobistego, jest przedstawienie swojego pragnienia, tak jakby było już realne. Na przykład, jeśli dana osoba marzy o samochodzie, musi wizualizować sytuację, gdy go kupuje lub jedzie samochodem. Wykonuj to tak często, jak to możliwe, a wszystkie szczegóły powinny być widziane oczyma wyobraźni w najdrobniejszych szczegółach.

W rzeczywistości: W rezultacie człowiek odchodzi od rzeczywistości w marzenia, które zamieniają się w obsesję. Wizualizacja jest dobra, ale tylko wtedy, gdy jest wzmocniona działaniami. Nawet mały krok na drodze do twojego marzenia będzie bardziej skuteczny niż tylko leżenie na kanapie i bujanie w obłokach.

5. Zmieniać się łatwo i prosto

portret

Trener narzuca ci, że każda osoba może łatwo się zmienić, jeśli chce.

W rzeczywistości: jeśli usłyszysz podczas treningu, że zmienić się łatwo, lepiej już tam nie idź. Wyjaśnia to fakt, że żadna pozytywna zmiana tak łatwo się dokonuje i jest wynikiem ciężkiej pracy nad samym sobą. Liczba zmian jest proporcjonalna do wielkości ofiary. Na przykład, jeśli chcesz zarobić duże pieniądze, będziesz musiał zrezygnować z wielu rozrywek, a częściowo z odpoczynku, i więcej pracować. Pomyśl tylko, czy trener miałby tak dużo klientów, gdyby otwarcie powiedział, że aby zmienić życie, należy porzucić swoje zwykłe przyzwyczajenia i ciężko pracować? To jest prawdziwe oszustwo.

6. Cały świat u twoich stóp

ziemia

Większość szkoleń opiera się na zainspirowaniu uczestników do tego, że mają ogromny potencjał do osiągnięcia każdego celu i podbicia świata. W tym celu jako przykład przytaczane są historie różnych odnoszących sukcesy ludzi.

W rzeczywistości: w tym przypadku nikt nie mówi, czy ta droga przyniesie przyjemność i czy da poczucie zadowolenia. Nie próbuj podbijać świata, wystarczy, abyś Ty i Twoi bliscy byli szczęśliwi.

7. Wybieraj wysokie cele

cel

Jeśli nie chcesz całe życie być na szarym końcu, postaw maksymalnie wysokie dla siebie cele, dzięki temu nie będziesz mieć czasu na zatrzymanie się.

W rzeczywistości: taka rada może spowodować, że człowiek opuści ręce i nie będzie chciał nic robić, ponieważ ważne jest odczuwanie smaku zwycięstwa i sukcesu. Właściwa decyzja – stawiaj sobie realistyczne cele. Ponadto należy zrozumieć, czy pożądane pomoże ci zostać szczęśliwym człowiekiem, czy to po prostu narzucone przez innych ludzi plany.

8. Każdy zarządza swoim życiem

życie

Ustawienia wielu trenerów zaczynają się od tego, że człowiek sam określa, co wydarzy się w jego życiu, i dotyczy to nie tylko działań, ale także okoliczności. Każde inne podejście trenerzy uważają za słabe i uspawiedliwienie swojej nezdolności do pokonywania trudności.

W rzeczywistości: Odpowiedzialność jest ważną rzeczą, ale nie można nie wziąć pod uwagę tego, że czasami okoliczności są silniejsze od naszych pragnień i nie zależą od człowieka. Ważne jest, aby nauczyć się dostosowywać do okoliczności, a nie obwiniać siebie, że sytuacja jest niesprzyjająca.

9. Otocz siebie ludźmi sukcesu

ludzie

Trenerzy czasami podkreślają, że trzeba kontaktować się tylko z tymi ludzi, którzy osiągnęli pewny poziom w życiu i mogą stać się dobrym przykładem.

W rzeczywistości: W rezultacie u człowieka rozwija się konsumencki stosunek do innych ludzi. Relacje nie można budować na własnym interesie, najważniejsze jest wzajemne zrozumienie i wsparcie, a nie status. W pracy możesz działać zgodnie z radą trenera, ale nie w życiu osobistym.

10. Zawsze podążaj ku szczytowi

schody

Kolejna rada, którą można usłyszeć od trenerów – wyobraź sobie swoje życie jako drabinę na szczyt, prowadzącą do lepszego i szczęśliwszego życia.

W rzeczywistości: jest to oczywiście wspaniała motywacja, ale jest tylko jedno "ale" – życie jest nieprzewidywalne i nikt nie może powiedzieć z pewnością, co stanie się jutro. Dążenie do celu to dobra rzecz, ale sukces nie jest możliwy bez porażek i upadków, które są doskonałą motywacją do wstania, wyciągnięcia właściwych wniosków i kontynuowania działań.

11. Żyj pozytywnie

pozytywa

Od trenerów często słyszymy, że odnoszący sukcesy ludzie zawsze są szczęśliwi, dlatego sztucznie tworzą na warsztatach entuzjastyczny klimat, a odwiedzający starają się zachować go w swoim zwykłym życiu.

W rzeczywistości: nie da się żyć tylko pozytywnie, ponieważ bez odczuwania negatywnych emocji niemożliwe jest zrozumienie, jakie jest samo szczęście. Pozwól sobie żyć prawdziwymi, a nie sztucznie narzuconymi uczuciami.

12. Opuść strefę komfortu

cud

Prawie w każdym artykule, książce i na warsztatach, mających na celu zmianę życia na lepsze, możesz znaleźć tę radę. Jej istota jest bardzo prosta: gdy człowiek znajduje się w stresujących i nietypowych sytuacjach, zaczyna odkrywać nowe aspekty charakteru i talenty, które stają się odskocznią do osiągnięcia celu.

W rzeczywistości: Psychologowie twierdzą, że jest to dobra rada, tylko jeśli ją trochę poprawić, dodając, że trzeba okresowo powracać do strefy komfortu, w której dana osoba czuje się bezpiecznie i może odpocząć. W przeciwnym razie może ucierpieć zdrowie psychiczne.
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty